Duyurular

Ders duyuruları, bildirimler, güncel gelişmeler, iş dünyası ve kişisel gelişimle ilgili her konuyu burada bulabilirsiniz.

Neden Sınava Girmeliyim?

by Melis Pala (Enstitü) -

Merhaba, kayıt olduğunuz eğitimin sınavı yarın (17 Mart 2019 Pazar) yapılacak ve sınavda baraj puanı olan 70 ve üzeri aldığınızda başarılı olabileceksiniz.

Bu sınavda başarılı olduğunuzda kariyer yaşamınız için önemli bir avantaj elde edebilirsiniz.

Neden sınava girmeliyim?

1 - Öğrendiklerinizi belgelendirmek için

Bir haftalık eğitim süresince öğrendiklerinizi sınav aracılığıyla ölçüyoruz. Ayrıca uzaktan eğitim sisteminde daha önce açıklamış olduğumuz değerlendirme kriterleriyle puanınız hesaplanıyor.

Eğitimde başarılı olabilmeniz için en az 70 almalısınız. 70 ve üzeri puan aldığınızda dijital sertifika ya da başarı sertifikası alabileceksiniz. Öğrendiklerinizi belgelendirmek için yarın sınava girin.

2 - İş görüşmesinde öne çıkın

Başarılı olmak herkesin yapacağı iş değil. Geçmiş sınav istatistiklerimize bakarsanız sınava katılanların büyük çoğunluğunun başarısız olduğunu görebilirsiniz.

Ancak sınava girmezseniz başarılı olma şansınızı tamamen yok edeceksiniz. İş görüşmesine giderken hangi eğitimlerden başarılı olduğunuzu listeleyin ve görüşmede mutlaka belirtin

3 - Kariyer basamaklarını tırmanın

İş dünyasında zorlu bir rekabet var ve kariyer basamakları herkes için zorlayıcıdır.

Bu zorlu durumu aşmanın tek bir yolu var: eğitime ve gelişime olan bağlılığınızı göstermek. Tüm işletmeler değişime ayak uydurmak zorunda. Bu sebeple değişime ayak uydurabilen ve kendini geliştiren kişilere kariyer imkanı tanımak istiyorlar.

Sınavda şimdiden başarılar dileriz smile

183 words

Sınav Günü ve Sınava Girmeden Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir !

by Deleted user -

Herkese merhaba smile

Sertifika sınavına çok az kaldı! 

Pazartesi günü başladığınız eğitim 17 Mart Pazar günü saat 12.00-23.59 dilediğiniz saat aralığında yapılacak sertifika sınavıyla sonra eriyor. Sertifika sınavından geçerli not almak için sınava deneme sınavlarını çözerek hazırlanın.

Sertifika sınavından önce dikkat edilmesi gerekenler;

1 - Puan toplayın.
2 - Ders notlarını ezberlemeyin.
3 - Diğer öğrencilere soru sorun.
4 - Ödevleri yanıtlayın.
5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.
7 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Katıldığınız eğitimin ders sayfasında bulunan deneme sınavlarını ve örnek olay ödevlerini yapın. Derse katılımınız sertifika sınavında size ek puan olarak dönecek. Bunu unutmayın!

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

Bir konuyu anlamadan geçmeniz diğer konularda eksik öğrenmenize yol açacaktır. Soru hazırlayın ve diğer öğrencilere sorun. Ayrıca diğer öğrencilerin sorularını yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi barındırır.

Başarılar dileriz.

141 words

ÖNEMLİ: Site İçi Mesajlaşma ve Grup Sohbetleri Uyarısı

by Sistem Yöneticisi -

Merhaba,

Grup sohbetleri eğitim süresince öğrencilerin birbirleriyle iletişim kurmaları ve bir konuda tartışma yapabilmelerine olanak sağlamak için hazırlanmıştır.

Site içi mesajlaşmada ve grup sohbetleri bölümünde insanları teşvik ederek telefon numaralarını alan ve bunları izinsiz şekilde yayan kişiler olabilmektedir. **** grubu kurmaya teşvik eden veya bağlantı yollayan kişilere itibar etmeyiniz.

Grup sohbetlerinde kesinlikle cep telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi paylaşmayınız.

Bu bildirimi hem yasak olduğu için hem de kişisel güvenliğinizin sağlamak adına yapıyoruz.

Grup sohbetlerinde diğer öğrencilere kişisel bilgilerini paylaşmaya davet eden kişiler hakkında hukuki bir süreç yürüteceğimizi ilan ederiz.

90 words

Sınav Sonuçları Hk.

by Deleted user -

Bir önceki sınav dönemine göre %140 daha fazla sınav uygulaması yapıldığından sınav sonuçlarını açıklamak biraz uzun sürecek smile

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

21 words

Sınava 3 Gün Kaldı !

by Deleted user -

Herkese merhaba smile

Sertifika sınavına çok az kaldı! Pazar günü gerçekleşecek sertifika sınavından geçerli not almak için sınava deneme sınavlarını çözerek hazırlanın.

Deneme sınavları, sertifika sınavıyla aynı formatta düzenlenmiştir ve deneme sınavına birden çok kez girebilirsiniz

Başarılar dilerim.

37 words

Sınav Sonuçları Hk.

by Deleted user -

Merhaba,

Dün gerçekleşen sertifika sınav sonuçları açıklandı smile Başarılı katılımcılarımızı tebrik ederiz. Başarısız olan öğrencilerimiz 25 Şubat 2019 başlangıç tarihli eğitim döneminde tekrar eğitime kayıt olabilirler.

Hak kazandığınız sertifikalarınızın kariyer hayatınızda yaratacağı farkı göreceksiniz. Resmi, soğuk damgalı belgelerinizi CV'nize eklediğinizde başvuru yaptığınız firmaların insan kaynakları CV'nizi özenle inceleyecektir. Buraya tıklayarak profiliniz girip sipariş verebilirsiniz.

Kariyer hayatınızda başarılar dileriz.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

60 words

Puanları Toplayın :)

by Deleted user -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1314 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 679 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %61'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743

373 words

Hoşgeldiniz

by Deleted user -

UZEM sistemine hoşgeldiniz smile

Eğitmenler ve diğer öğrencilerle birlikte güzel bir eğitim haftası geçirmenizi diliyoruz. Ders sayfanızda deneme sınavları, ödevler ve forum bölümü bulunuyor. Sertifika sınavında başarılı olmak için ders sayfanızdaki etkinlikleri tamamlamalısınız smile

 1. Dersler "Canlı Ders" ya da "Video" şeklinde yapılmaktadır. Ders sayfanızda yaklaşan olaylar bölümünde canlı dersiniz varsa derslere belirtilen saatte katılabilirsiniz.
 2. Ders sayfanızda bulunan "Soru Sor Uygulaması" ülkemizde ilk defa kullanılan bir uygulamadır. Diğer öğrencilere dersle ilgili soru sorarak puan toplayın.
 3. Ders notlarını mutlaka okuyun.
 4. Deneme sınavını en az bir kez uygulayın.
 5. Neredeyse her derste ödev mevcut. Ödevleri yapmanız önemlidir. Çünkü öğrendiklerinizi pekiştirmeniz gerekir.
 6. Sınava iyi hazırlanın smile
Yaşadığınız herhangi bir sorunda lütfen bize yazın. 

Başarılar dileriz.


107 words

Ders Tekrarlarını Nasıl İzleyebilirim !

by Deleted user -

Merhaba,

Umarım eğitim haftası güzel geçiyordur smile

Katılamadığınız canlı derslerin tekrarları ders bitiminden sonra 2 ve 16 saat arasında yüklenir. Nasıl izleyebileceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Başarılar dilerim.

26 words

Sınava 3 Gün Kaldı!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Herkese merhaba smile

Sertifika sınavına çok az kaldı! Pazar günü gerçekleşecek sertifika sınavından geçerli not almak için sınava deneme sınavlarını çözerek hazırlanın.

Deneme sınavları, sertifika sınavıyla aynı formatta düzenlenmiştir ve deneme sınavına birden çok kez girebilirsiniz

Başarılar dilerim


36 words

Ödevler Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba, 

Ödev gönderimleri 1 Şubat Cuma günü saat 14.00'de sona eriyor. Lütfen bu tarihe kadar ödev gönderimlerinizi yapınız.

Not: Ödevlerinizi nasıl göndereceğinizi incelemek için tıklayın.

Başarılar dilerim smile


27 words

Puanları Toplayın :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1314 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 679 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %61'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743373 words

UZEM'e Hoşgeldiniz! :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

UZEM Sistemine hoşgeldiniz smile

Güncel eğitim haftanız süresince profilinizde canlı dersler/videolar, ödevler, deneme sınavları ve ders notları mevcut olacak. Etkinlikleri ne kadar özenle takip ederseniz sınavda o kadar başarılı olabilirsiniz.

Eğitim haftası süresince size buradan ya da mesaj bölümünden bilgilendirme yapacağız mutlaka takip edin.

Başarılar dilerim...


46 words

Sınava Az Kaldı!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Sınavı Nasıl Geçerim?

Pazar günü sınava gireceksiniz ve başarılı olabilmeniz için en az "70" almanız gerekiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?
Gelin ve neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım:

1 - Puan toplayın. 

Katıldığınız eğitimin ders sayfasında bulunan deneme sınavlarını ve örnek olay ödevlerini yapın. Bunlar sertifika sınavında size ek puan olarak dönecek. Bunu unutmayın!

2 - Ders notlarını ezberlemeyin.

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

3 - Eğitmene soru sorun.

Ders sırasında anlamadığınız konuları eğitmene sorarak netleştirin. 

4 - Ödevleri yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi içerir.

5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.

Bir eğitimden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi bilecek olan kişi "ders eğitmenidir. "Eğitmenin önerilerini" mutlaka uygulayın. 

6 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Bir bilginin nerede olacağını bilemezsiniz. Diğer öğrencilerden öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz.


136 words

Sertifikaların İş Hayatında Önemi

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

İş hayatında, bir yarış içindeyiz ve kendimizi ispatlamamız gerekiyor. Donanımlı olmamız bizi kariyerimizde gittikçe yükseltir. İşte sertifikalar bu noktada bizim işimize yarıyor. Kariyerimizi geliştirmek için fark yaratmamız gerekiyor. Bunun sonucunda da sertifika eğitimleri her geçen gün artmaktadır.

Sertifika Nedir?

Sertifika, bir çeşit öğrenim belgesi olarak tanımlanabilir. Daha da anlaşılır hale getirmemiz gerekirse, "Kişinin bilgi gerektiren herhangi bir konuda niteliğini gösteren belge" diye tanımlamış, Türk Dil Kurumu. Yani bir konuda sahip olduğunuz bilgiyi belgelemek de diyebiliriz. 

Yazının devamı için tıklayın.


79 words

Puan Toplayın Sertifika Yarışında Öne Çıkın!

by Deleted user -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1314 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 679 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %61'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743373 words

UZEM'e Hoşgeldiniz

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

UZEM Sistemine hoşgeldiniz smile

Güncel eğitim haftanız süresince profilinizde canlı dersler/videolar, ödevler, deneme sınavları ve ders notları mevcut olacak. Etkinlikleri ne kadar özenle takip ederseniz sınavda o kadar başarılı olabilirsiniz.

Eğitim haftası süresince size buradan ya da mesaj bölümünden bilgilendirme yapacağız mutlaka takip edin.

Başarılar dilerim...


46 words

Sınav Sonuçları Açıklandı!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Dün gerçekleşen sertifika sınav sonuçları açıklandı smile Başarılı katılımcılarımızı tebrik ederiz. Başarısız olan öğrencilerimiz 14.01.2018 başlangıç tarihli eğitim döneminde tekrar eğitime kayıt olabilirler.

Hak kazandığınız sertifikalarınızın kariyer hayatınızda yaratacağı farkı göreceksiniz. Resmi, soğuk damgalı belgelerinizi CV'nize eklediğinizde başvuru yaptığınız firmaların insan kaynakları CV'nizi özenle inceleyecektir. Buraya tıklayarak profiliniz girip sipariş verebilirsiniz.

Kariyer hayatınızda başarılar dileriz.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

58 words

Sertifikaların İş Hayatında Önemi

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

İş hayatında, bir yarış içindeyiz ve kendimizi ispatlamamız gerekiyor. Donanımlı olmamız bizi kariyerimizde gittikçe yükseltir. İşte sertifikalar bu noktada bizim işimize yarıyor. Kariyerimizi geliştirmek için fark yaratmamız gerekiyor. Bunun sonucunda da sertifika eğitimleri her geçen gün artmaktadır.

Sertifika Nedir?

Sertifika, bir çeşit öğrenim belgesi olarak tanımlanabilir. Daha da anlaşılır hale getirmemiz gerekirse, "Kişinin bilgi gerektiren herhangi bir konuda niteliğini gösteren belge" diye tanımlamış, Türk Dil Kurumu. Yani bir konuda sahip olduğunuz bilgiyi belgelemek de diyebiliriz. 

Yazının devamı için tıklayın.


(Düzenleyen: Buse Polat - ilk gönderim: 4 Ocak 2019, Cuma, 10:36)

90 words

Puanları Toplayın :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1314 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 679 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %61'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743


373 words

Eğitimler Başladı!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

UZEM sistemine hoşgeldiniz,

Eğitim haftanız süresince derslerinizi buradan kontrol edeceksiniz. Ders sayfanızda deneme sınavları, ödevler ve forum bölümü bulunuyor. Sertifika sınavında başarılı olmak için ders sayfanızdaki etkinlikleri tamamlamalısınız smile

1 - Dersler "Canlı Ders" ya da "Video" şeklinde yapılmaktadır. Ders sayfanızda yaklaşan olaylar bölümünde canlı dersiniz varsa derslere belirtilen saatte katılabilirsiniz.

2 - Ders sayfanızda bulunan "Soru Sor Uygulaması" ülkemizde ilk defa kullanılan bir uygulamadır. Diğer öğrencilere dersle ilgili soru sorarak puan toplayın.

3 - Ders notlarını mutlaka okuyun.

4 - Deneme sınavını en az bir kez uygulayın.

5 - Neredeyse her derste ödev mevcut. Ödevleri yapmanız önemlidir. Çünkü öğrendiklerinizi pekiştirmeniz gerekir.

6 - Diğer öğrencilerle iletişim kurun. "Açık Oturum" bölümünü bunun için oluşturduk. İş hayatıyla ilgili tartışmaları burada yayınlayabilirsiniz.

7 - Sınava iyi hazırlanın smile

Yaşadığınız herhangi bir sorunda lütfen bize yazın. 

Başarılar dileriz.

126 words

Desteğinizi Bekliyoruz :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba arkadaşlar smile

Yeni eğitimler açacağız ancak daha fazla kişiye ulaşmamız gerekiyor ve öğrenci sayımızı arttırmalıyız. Bu aşamada yaptığınız yorumlar diğer öğrencileri sitemize çekmede yardımcı oluyor. Katıldığınız eğitimin ders sayfasında yorum yapın ya da Google, Facebook sayfalarımızda yorum yazın.

Facebook Sayfamız

Google Sayfamız

Youtube Sayfamız

Ders sayfasında yorum.

Katıldığınız eğitimin ders sayfasına tıklayarak "Yorum Yap" butonunu tıklayabilirsiniz.

1 "> Almanca Eğitimi
2 "> Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Eğitimi
3 "> Blog Yazarlığı Eğitimi
4 "> Bordro ve Bordro Uygulamaları Eğitimi
5 "> CV Hazırlama ve İş Görüşmesine Hazırlık Eğitimi
6 "> Dış Ticaret Eğitimi
7 "> Dijital Pazarlama Eğitimi
8 "> Diksiyon Eğitimi
9 "> Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri
10 "> Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili
11 "> Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
12 "> Etkin Yönetici Asistanlığı
13 "> Excel Eğitimi
14 "> Finans ve Muhasebe Eğitimi
15 "> Finansal Yönetim Eğitimi
16 "> Gayrimenkul Pazarlama Eğitimi
17 "> Genel Muhasebe Eğitimi
18 "> İngilizce Eğitimi (A1-A2)
19 "> İngilizce Eğitimi (B1-B2)
20 "> İnsan Kaynakları Asistanlığı Eğitimi
21 "> İnsan Kaynakları Yönetimi
22 "> İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi
23 "> İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi
24 "> İş Hukuku Uygulamaları Eğitimi
25 "> İş Süreçleri Yönetimi Eğitimi
26 "> İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Eğitimi
27 "> İşaret Dili Eğitimi
28 "> İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
29 "> İşletme Yönetimi Eğitimi
30 "> Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi
31 "> Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Eğitimi
32 "> Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi
33 "> Liderlik Eğitimi - Postmodern Liderlik
34 "> Liderlik ve İşletme Yöneticiliği Eğitimi
35 "> Mobbing Eğitimi
36 "> Mülakat Teknikleri Eğitimi
37 "> Müşteri İlişkileri Yönetimi - CRM Eğitimi
38 "> Performans Değerlendirme Eğitimi (360 Derece)
39 "> Rusça Eğitimi - Kursu (A1)
40 "> Satış ve Pazarlama Teknikleri Eğitimi
41 "> Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi
42 "> Stratejik Yönetim Eğitimi
43 "> Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi
44 "> Stres Yönetimi Eğitimi
45 "> Tahsilat Becerileri Eğitimi
46 "> Telefonda Etkili İletişim Eğitimi
47 "> Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi
48 "> Tıbbi Sekreterlik Uzaktan Eğitim
49 "> Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi
50 "> Tüketici Davranışları Eğitimi
51 "> Üretim Yönetimi Eğitimi
52 "> Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi
53 "> Yönetim ve Organizasyon Eğitimi
54 "> Zaman Yönetimi Eğitimi
55 "> Zor Müşterilerle Başa Çıkma Yöntemleri


227 words

Soru Hazırlayın

by Deleted user -
Sıra sizde: soru hazırlayın.

Yeni nesil öğrenme yöntemi: Diğer öğrencilerin cevaplaması için bir soru hazırlayın.

Soru sorarak öğrenmek öğrenmeyi pekiştirir ve akılda kalıcılığı sağlar. Hemen bir soru hazırlayın ya da diğer öğrencilerin sorularını cevaplayın.


34 words

Puanları Toplayın :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1314 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 679 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %61'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743373 words

Ders Tekrarlarını Nasıl İzlerim?

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Umarım eğitim haftası güzel geçiyordur smile

Katılamadığınız canlı derslerin tekrarlarını ders yayınlandıktan 2 saat sonra izleyebiliyorsunuz. Nasıl izleyebileceğinizi videodan öğrenebilirsiniz.

Başarılar dilerim

  

 

29 words

Eğitimler Başladı !

by Deleted user -

Merhaba UZEM sistemine hoşgeldiniz, 

Eğitimlerimiz başladı. Katılımcı sayısına göre canlı ders yapılacaktır.

Canlı ders yapılmayacak eğitimlerimizin katılımcıları eğitimlerini videolar üzerinden takip edebilirler. 

Başarılar dileriz smile


24 words

Sınav Sonuçları

by Deleted user -

Merhaba,

Sertifika sınavları bugün saat 12.00'e kadar açıklanacak. 

Sonuçları nasıl göreceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. smile


14 words

Desteğinizi Bekliyoruz :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba arkadaşlar smile

Yeni eğitimler açacağız ancak daha fazla kişiye ulaşmamız gerekiyor ve öğrenci sayımızı arttırmalıyız. Bu aşamada yaptığınız yorumlar diğer öğrencileri sitemize çekmede yardımcı oluyor. Katıldığınız eğitimin ders sayfasında yorum yapın ya da Google, Facebook sayfalarımızda yorum yazın.

Facebook Sayfamız

Google Sayfamız

Youtube Sayfamız

Ders sayfasında yorum.

Katıldığınız eğitimin ders sayfasına tıklayarak "Yorum Yap" butonunu tıklayabilirsiniz.

1 "> Almanca Eğitimi
2 "> Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Eğitimi
3 "> Blog Yazarlığı Eğitimi
4 "> Bordro ve Bordro Uygulamaları Eğitimi
5 "> CV Hazırlama ve İş Görüşmesine Hazırlık Eğitimi
6 "> Dış Ticaret Eğitimi
7 "> Dijital Pazarlama Eğitimi
8 "> Diksiyon Eğitimi
9 "> Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri
10 "> Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili
11 "> Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
12 "> Etkin Yönetici Asistanlığı
13 "> Excel Eğitimi
14 "> Finans ve Muhasebe Eğitimi
15 "> Finansal Yönetim Eğitimi
16 "> Gayrimenkul Pazarlama Eğitimi
17 "> Genel Muhasebe Eğitimi
18 "> İngilizce Eğitimi (A1-A2)
19 "> İngilizce Eğitimi (B1-B2)
20 "> İnsan Kaynakları Asistanlığı Eğitimi
21 "> İnsan Kaynakları Yönetimi
22 "> İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi
23 "> İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi
24 "> İş Hukuku Uygulamaları Eğitimi
25 "> İş Süreçleri Yönetimi Eğitimi
26 "> İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Eğitimi
27 "> İşaret Dili Eğitimi
28 "> İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
29 "> İşletme Yönetimi Eğitimi
30 "> Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi
31 "> Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Eğitimi
32 "> Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi
33 "> Liderlik Eğitimi - Postmodern Liderlik
34 "> Liderlik ve İşletme Yöneticiliği Eğitimi
35 "> Mobbing Eğitimi
36 "> Mülakat Teknikleri Eğitimi
37 "> Müşteri İlişkileri Yönetimi - CRM Eğitimi
38 "> Performans Değerlendirme Eğitimi (360 Derece)
39 "> Rusça Eğitimi - Kursu (A1)
40 "> Satış ve Pazarlama Teknikleri Eğitimi
41 "> Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi
42 "> Stratejik Yönetim Eğitimi
43 "> Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi
44 "> Stres Yönetimi Eğitimi
45 "> Tahsilat Becerileri Eğitimi
46 "> Telefonda Etkili İletişim Eğitimi
47 "> Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi
48 "> Tıbbi Sekreterlik Uzaktan Eğitim
49 "> Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi
50 "> Tüketici Davranışları Eğitimi
51 "> Üretim Yönetimi Eğitimi
52 "> Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi
53 "> Yönetim ve Organizasyon Eğitimi
54 "> Zaman Yönetimi Eğitimi
55 "> Zor Müşterilerle Başa Çıkma Yöntemleri

227 words

Bazı Derslerde Öğrencilere Sürprizimiz Var!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Bazı eğitimlere katılan öğrencilerimize sertifika sınavınından bir soruyu içeren mail attık smile Bu sürpriz ne yazık ki tüm dersler için geçerli değil. 

Sınavda başarılar dilerim smile

25 words

Pazar Günü Sınav Var

by Deleted user -

Sınavı Nasıl Geçerim?

Pazar günü sınava gireceksiniz ve başarılı olabilmeniz için en az "70" almanız gerekiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?
Gelin ve neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım:

sınavda nasıl başarılı olabilirim

1 - Puan toplayın. 

Katıldığınız eğitimin ders sayfasında bulunan deneme sınavlarını ve örnek olay ödevlerini yapın. Bunlar sertifika sınavında size ek puan olarak dönecek. Bunu unutmayın!

2 - Ders notlarını ezberlemeyin.

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

3 - Eğitmene soru sorun.

Ders sırasında anlamadığınız konuları eğitmene sorarak netleştirin. 

4 - Ödevleri yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi içerir.

5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.

Bir eğitimden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi bilecek olan kişi "ders eğitmenidir. "Eğitmenin önerilerini" mutlaka uygulayın. 

6 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Bir bilginin nerede olacağını bilemezsiniz. Diğer öğrencilerden öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz.

136 words

Sertifikaların İş Hayatında Önemi

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

İş hayatında, bir yarış içindeyiz ve kendimizi ispatlamamız gerekiyor. Donanımlı olmamız bizi kariyerimizde gittikçe yükseltir. İşte sertifikalar bu noktada bizim işimize yarıyor. Kariyerimizi geliştirmek için fark yaratmamız gerekiyor. Bunun sonucunda da sertifika eğitimleri her geçen gün artmaktadır.

Sertifika Nedir?

Sertifika, bir çeşit öğrenim belgesi olarak tanımlanabilir. Daha da anlaşılır hale getirmemiz gerekirse, "Kişinin bilgi gerektiren herhangi bir konuda niteliğini gösteren belge" diye tanımlamış, Türk Dil Kurumu. Yani bir konuda sahip olduğunuz bilgiyi belgelemek de diyebiliriz. 

Yazının devamı için tıklayın.

79 words

7 Adımda Sistemi Anlatıyorum

by Deleted user -

1 - Dersler "Canlı Ders" ya da "Video" şeklinde yapılmaktadır. Ders sayfanızda yaklaşan olaylar bölümünde canlı dersiniz varsa derslere belirtilen saatte katılabilirsiniz.

2 - Ders sayfanızda bulunan "Soru Sor Uygulaması" ülkemizde ilk defa kullanılan bir uygulamadır. Diğer öğrencilere dersle ilgili soru sorarak puan toplayın.

3 - Ders notlarını mutlaka okuyun.

4 - Deneme sınavını en az bir kez uygulayın.

5 - Neredeyse her derste ödev mevcut. Ödevleri yapmanız önemlidir. Çünkü öğrendiklerinizi pekiştirmeniz gerekir.

6 - Diğer öğrencilerle iletişim kurun. "Açık Oturum" bölümünü bunun için oluşturduk. İş hayatıyla ilgili tartışmaları burada yayınlayabilirsiniz.

7 - Sınava iyi hazırlanın smile

10 binlerce kişinin eğitim aldığı platform olmak kolay değil. Şu an dünyada henüz ilk defa uygulanan bir platformda eğitim alıyorsunuz. Hem canlı dersler ve hem sitede bulunan diğer bazı uygulamaları dünyada ilk siz keşfediyorsunuz.

Yaşadığınız herhangi bir sorunda lütfen bize yazın. Biz sorunları çözmek için buradayız smile

Destek Ekibi olarak başarılar dileriz.

(Düzenleyen: Buse Polat - ilk gönderim: 22 Ekim 2018, Pazartesi, 23:37)


151 words

PUANLAMA: Etkinlikleri tamamlayın, puanları toplayın!

by Deleted user -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1144 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 590 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %65'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743

373 words

Ders Tekrarlarını Nasıl İzlerim?

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Ders yapıldıktan 2 saat kadar sonra dersin videosunu izleyebilirsiniz. Derse tıklayıp ardından "dersin videosunu izle" bağlantısına tıklayabilirsiniz smile


18 words

CV Hazırlama Eğitimini Bonus Olarak Ekledik

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

CV Hazırlama ve İş Görüşmesine hazırlık eğitimi artık tüm öğrencilerimize açık olarak yapılacaktır. Bu eğitim seçtiğiniz eğitimlere +1 olarak eklenecektir.

Başarılar dileriz smile

22 words

Uzaktan Eğitime Hoşgeldiniz :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba, 

1 hafta süresince eğitimlerinizi bu sistem üzerinden takip edeceksiniz. 

Burada katıldığınız eğitimlerin ödevleri, deneme sınavları, ders notları, canlı dersleri veya videoları bulunuyor. 

Enstitü'nün katılımcıları için hazırladığı dökümanlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu dokümanlar ödevleri nasıl göndereceğinizden, ders tekrarlarını nasıl izleyeceğinizi ve daha birçok işlemi anlatan "yardım bağlantılarını" içeriyor.

UZEM'de size yardımcı olması adına site turu eklendi. Sayfanın en altında bulunan "Site Turunu Yeniden Başlat" bağlantısına tıkladığınızda sistemi size gösterir.

Bilgi ve başarı dolu bir eğitim haftası dilerim.


77 words

Telafi Sınavı Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Pazar günü yapılan sertifika sınavında başarısız olduysanız ya da mazeretler dolayısı ile giremediyseniz bugün sizin için telafi sınavı var smile

Telafi sınavına bugün saat 12.00 - 22.00 saatleri arasında giriş yapabilirsiniz.

Başarılar dilerim

32 words

Deneme Sınavları

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Herkese merhaba smile

Sertifika sınavına çok az kaldı! Pazar günü gerçekleşecek sertifika sınavından geçerli not almak için sınava deneme sınavlarını çözerek hazırlanın.

Deneme sınavları, sertifika sınavıyla aynı formatta düzenlenmiştir ve deneme sınavına birden çok kez girebilirsiniz

Başarılar dilerim

36 words

Ödevler Hk.

by Evra Çınar -

Merhaba, 

Ödev gönderimleri 23 Kasım saat 14.00'de sona eriyor. Lütfen bu tarihe kadar ödev gönderimlerinizi yapınız smile

Not: Ödevlerinizi nasıl göndereceğinizi incelemek için tıklayın.

Başarılar dilerim

25 words

İstanbul'da Yaşayan Öğrencilerimiz İçin Fırsat

by Sistem Yöneticisi -

İş Hayatında Etkili İletişim eğitimi 1 Aralık Cumartesi günü İTÜ Maçka Kampüsünde yapılacaktır. Sınırlı sayıda katılım için ücret 120₺.

Aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilir ve kayıt olabilirsiniz.

 • Eğitim Yeri: İTÜ Maçka
 • Süre: 1 Gün
 • Örgün Eğitim
 • Eğitmen: Gonca Erkmen

https://www.iienstitu.com/sertifika-programi/is-hayatinda-etkili-iletisim-egitimi

41 words

PUAN Toplayarak Sınava Avantajlı Girin

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Uzaktan eğitim sisteminde Türkiye'de ilk defa kullanılan puanlama sistemi mevcuttur. Bu sistem site içerisindeki tüm hareketlerinizi izler. Yaptığınız her adımda sizi değerlendirir ve puan verir. Bu puanlar yıldıza dönüşür ve sınavda size ek puan getirir.

Örnek olarak geçen dönemde sınava girip 70 altında puan alan 1144 öğrenci puanlama sistemi sayesinde baraj puanını aştı. Ayrıca sınava son gün girip sistemde sıfır puanı olan ve sınavda 70-80 arası puan olan 590 öğrenci ise 70 altına düştü. Puanlama sisteminin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Son bir dipnot ise geçen dönemde katılımcıların %65'i başarısız oldu. Sistemi ne kadar etkin kullandığınız bizim için önemlidir.

Puanlama sistemi nedir?

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743


373 words

UZEM Sistemine Hoşgeldiniz :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba, 

1 hafta süresince eğitimlerinizi bu sistem üzerinden takip edeceksiniz. 

Burada katıldığınız eğitimlerin ödevleri, deneme sınavları, ders notları, canlı dersleri veya videoları bulunuyor. 

Enstitü'nün katılımcıları için hazırladığı dökümanlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu dokümanlar ödevleri nasıl göndereceğinizden, ders tekrarlarını nasıl izleyeceğinizi ve daha birçok işlemi anlatan "yardım bağlantılarını" içeriyor.

UZEM'de size yardımcı olması adına site turu eklendi. Sayfanın en altında bulunan "Site Turunu Yeniden Başlat" bağlantısına tıkladığınızda sistemi size gösterir.

Bilgi ve başarı dolu bir eğitim haftası dilerim.

77 words

Telefondan Canlı Derse Girmek

by Sistem Yöneticisi -

Telefondan canlı derse girebilmeniz için "Virtual Classroom" uygulamasını indirmelisiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için videoyu izleyin.

  

30 words

Sınav Sonuçları Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Eğitim haftasının sonuna geldik. Sertifika sınavınızın sonuçları bugün saat 14.00'e kadar açıklanacaktır. 

Videoyu izleyerek sınav sonucunuzu nasıl göreceğinizi öğrenebilirsiniz

Başarılar dileriz smile

22 words

Destek İstiyoruz :) Katıldığınız Eğitimi Yorumlayın

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba arkadaşlar smile

Yeni eğitimler açacağız ancak daha fazla kişiye ulaşmamız gerekiyor ve öğrenci sayımızı arttırmalıyız. Bu aşamada yaptığınız yorumlar diğer öğrencileri sitemize çekmede yardımcı oluyor. Katıldığınız eğitimin ders sayfasında yorum yapın ya da Google, Facebook sayfalarımızda yorum yazın.

Facebook Sayfamız

Google Sayfamız

Youtube Sayfamız

Ders sayfasında yorum.

Katıldığınız eğitimin ders sayfasına tıklayarak "Yorum Yap" butonunu tıklayabilirsiniz.

1 "> Almanca Eğitimi
2 "> Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Eğitimi
3 "> Blog Yazarlığı Eğitimi
4 "> Bordro ve Bordro Uygulamaları Eğitimi
5 "> CV Hazırlama ve İş Görüşmesine Hazırlık Eğitimi
6 "> Dış Ticaret Eğitimi
7 "> Dijital Pazarlama Eğitimi
8 "> Diksiyon Eğitimi
9 "> Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri
10 "> Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili
11 "> Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
12 "> Etkin Yönetici Asistanlığı
13 "> Excel Eğitimi
14 "> Finans ve Muhasebe Eğitimi
15 "> Finansal Yönetim Eğitimi
16 "> Gayrimenkul Pazarlama Eğitimi
17 "> Genel Muhasebe Eğitimi
18 "> İngilizce Eğitimi (A1-A2)
19 "> İngilizce Eğitimi (B1-B2)
20 "> İnsan Kaynakları Asistanlığı Eğitimi
21 "> İnsan Kaynakları Yönetimi
22 "> İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi
23 "> İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi
24 "> İş Hukuku Uygulamaları Eğitimi
25 "> İş Süreçleri Yönetimi Eğitimi
26 "> İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Eğitimi
27 "> İşaret Dili Eğitimi
28 "> İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
29 "> İşletme Yönetimi Eğitimi
30 "> Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi
31 "> Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Eğitimi
32 "> Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi
33 "> Liderlik Eğitimi - Postmodern Liderlik
34 "> Liderlik ve İşletme Yöneticiliği Eğitimi
35 "> Mobbing Eğitimi
36 "> Mülakat Teknikleri Eğitimi
37 "> Müşteri İlişkileri Yönetimi - CRM Eğitimi
38 "> Performans Değerlendirme Eğitimi (360 Derece)
39 "> Rusça Eğitimi - Kursu (A1)
40 "> Satış ve Pazarlama Teknikleri Eğitimi
41 "> Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi
42 "> Stratejik Yönetim Eğitimi
43 "> Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi
44 "> Stres Yönetimi Eğitimi
45 "> Tahsilat Becerileri Eğitimi
46 "> Telefonda Etkili İletişim Eğitimi
47 "> Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi
48 "> Tıbbi Sekreterlik Uzaktan Eğitim
49 "> Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi
50 "> Tüketici Davranışları Eğitimi
51 "> Üretim Yönetimi Eğitimi
52 "> Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi
53 "> Yönetim ve Organizasyon Eğitimi
54 "> Zaman Yönetimi Eğitimi
55 "> Zor Müşterilerle Başa Çıkma Yöntemleri

227 words

Pazar Günü Sınav Var

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Sınavı Nasıl Geçerim?

Pazar günü sınava gireceksiniz ve başarılı olabilmeniz için en az "70" almanız gerekiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?
Gelin ve neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım:

1 - Puan toplayın. 

Katıldığınız eğitimin ders sayfasında bulunan deneme sınavlarını ve örnek olay ödevlerini yapın. Bunlar sertifika sınavında size ek puan olarak dönecek. Bunu unutmayın!

2 - Ders notlarını ezberlemeyin.

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

3 - Eğitmene soru sorun.

Ders sırasında anlamadığınız konuları eğitmene sorarak netleştirin. 

4 - Ödevleri yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi içerir.

5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.

Bir eğitimden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi bilecek olan kişi "ders eğitmenidir. "Eğitmenin önerilerini" mutlaka uygulayın. 

6 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Bir bilginin nerede olacağını bilemezsiniz. Diğer öğrencilerden öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz.


136 words

Sertifika Sınavında Nasıl Başarılı Oluruz?

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Katılmış olduğunuz İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim programlarının sonunda sertifikanızı almanızı sağlayacak olan sertifika sınavı yapılmaktadır. Önceden belirlenmiş kurs takviminin son günü sertifika sınavı düzenlenir. Sertifika sınavına belirlenen tarihin son dakikasına kadar katılım sağlanılabilir. Sisteme giriş yapıp sınav uygulamasına dahil olduktan sonra ikinci bir defa daha aynı sınava giriş sağlanamaz. Düzenlenen sınavda işlenen dersin içeriğine bağlı kalınarak katılımcılar bir sınava tabi tutulurlar. Sınavda belirli bir başarı puanını almış olmak gerekmektedir. Sınavdan alınan puan ve eğer verilmişse uygulama ödevinden verilen puanların ortalaması ile online eğitim sertifikasını alabilirsiniz.

Sertifika sınavında başarılı olabilmek için yapmanız gerekenler;

 • Online derslere zamanında katılım sağlamak,
 • Ders işlenişi sırasında eğitmenle etkileşim halinde olarak dersin kavranması,
 • Verilen uygulama ödevlerinin zamanında yerine getirilmesi,
 • Deneme sınavlarını uygulamak,
 • Katılımın sağlanmadığı derslerin telafisini ders kayıtlarından yapmak,
 • Anlaşılmayan yerlerde kayıtları izlemek,
 • Genel tekrar yapmak,
 • Sınav esnasında tam odaklanmaya ve soruları doğru okumaya dikkat etmek gerekir.

141 words

Sıra Sizde: Soru Hazırlayın

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -
Sıra sizde: soru hazırlayın.

Yeni nesil öğrenme yöntemi: Diğer öğrencilerin cevaplaması için bir soru hazırlayın.

Soru sorarak öğrenmek öğrenmeyi pekiştirir ve akılda kalıcılığı sağlar. Hemen bir soru hazırlayın ya da diğer öğrencilerin sorularını cevaplayın.34 words

Bu akşam (6 Kasım) derslerinin bazılarında problem

by Sistem Yöneticisi -

Merhaba,

Bu akşam yapılacak bazı derslerde teknik bir sorun nedeniyle yapamadık. Problem üzerinde çalışıyoruz ve bu akşamki derslerin telafisini farklı bir günde yapacağız.

23 words

Etkinlikleri Tamamlayın Puanları Toplayın

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743


269 words

Eğitimler Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba UZEM Sistemine hoşgeldiniz

Eğitimleriniz saat 17.00'den sonra aktif olacaktır. Sisteminizde katıldığınız eğitimleri ve saat bilgilerini 17.00'den sonra göreceksiniz.

Güncel eğitim haftanız süresince duyurulardan ve mesajlardan bilgilendirmeler yapıyor olacağım lütfen takip edin smile

Herkese başarılı bir eğitim haftası dilerim

37 words

Açık Oturum

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

UZEM sistemine "Açık Oturum" bölümü eklendi! smile

Bu bölümde eğitimlerinizle ilgili tartışma konusu açabilir, açılan konulara cevap verebilirsiniz.

Başarılar dilerim smile

20 words

Puanları Toplayın :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743


269 words

Dersleri Nasıl İşleyeceğiz? 7 Adımda Anlatım

by Berrin Yavuz -

1 - Dersler "Canlı Ders" ya da "Video" şeklinde yapılmaktadır. Ders sayfanızda yaklaşan olaylar bölümünde canlı dersiniz varsa derslere belirtilen saatte katılabilirsiniz.

2 - Ders sayfanızda bulunan "Soru Sor Uygulaması" ülkemizde ilk defa kullanılan bir uygulamadır. Diğer öğrencilere dersle ilgili soru sorarak puan toplayın.

3 - Ders notlarını mutlaka okuyun.

4 - Deneme sınavını en az bir kez uygulayın.

5 - Neredeyse her derste ödev mevcut. Ödevleri yapmanız önemlidir. Çünkü öğrendiklerinizi pekiştirmeniz gerekir.

6 - Diğer öğrencilerle iletişim kurun. "Açık Oturum" bölümünü bunun için oluşturduk. İş hayatıyla ilgili tartışmaları burada yayınlayabilirsiniz.

7 - Sınava iyi hazırlanın smile

10 binlerce kişinin eğitim aldığı platform olmak kolay değil. Şu an dünyada henüz ilk defa uygulanan bir platformda eğitim alıyorsunuz. Hem canlı dersler ve hem sitede bulunan diğer bazı uygulamaları dünyada ilk siz keşfediyorsunuz.

Yaşadığınız herhangi bir sorunda lütfen bize yazın. Biz sorunları çözmek için buradayız smile

Destek Ekibi olarak başarılar dileriz.

140 words

Eğitimler Başladı!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba UZEM sistemine hoşgeldiniz, 

Eğitimler bugün başlıyor. Katılımcı sayısına göre canlı ders yapılacak dersler belirlendi ve saatleri aşağıda belirttiğim gibidir.

Canlı ders yapılmayacak eğitimlerimizin katılımcıları eğitimlerini videolar üzerinden takip edebilirler. 

Başarılar dileriz smile

EĞİTİM 22 Ekim 23 Ekim 24 Ekim 25 Ekim 26 Ekim
Blog Yazarlığı
17:00 - 17:45 17:00 - 17:45 17:00 - 17:45
Bordro Uygulamaları 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00
Diksiyon Eğitimi 19:00 - 20:00 19:00 - 20:30 19:00 - 20:30
Sosyal Medya Uzmanlığı 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00
Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Eğitimi 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00
İşaret Dili 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00
Excel Eğitimi 21:00 - 22:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00 20:00 - 21:00
İngilizce(A1-A2) Eğitimi 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00
Rusça Eğitimi 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00
Tahsilat Becerileri 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00 21:00 - 22:00
Almanca Eğitimi 22:00 - 23:00 22:00 - 23:00 22:00 - 23:00 22:00 - 23:00
Dijital Pazarlama Eğitimi 22:00 - 23:00 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15
Genel Muhasebe Eğitimi 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15
İngilizce(B1-B2) Eğitimi 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15 22:15 - 23:15

(Düzenleyen: Sistem Yöneticisi - ilk gönderim: 22 Ekim 2018, Pazartesi, 14:06)

237 words

Sınav Sonuçları Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Yoğun bir eğitim haftasının sonuna geldik ve sertifika sınavları bugün saat 17.00’ye kadar açıklanacak. 

Sınav sonuçları için; 

iienstitu.com adresine tıklayın 

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi (sisteme kayıt oluştururken kendi oluşturduğunuz şifre) girin

Online eğitimlerim bölümüne gelin

Ve sonuçlarınızı öğrenin smile

Nasıl yapılır: http://help.iienstitu.com/ogrenci/sinav-sonuclarini-goruntuleme

Eğer sınavda başarılı olduysanız ve kariyerim için bu sertifikanın soğuk damgalı, basılı halini istiyorum diyorsanız;

Yine online eğitimlerim bölümünden siparişini vermek istediğiniz eğitimlerin yanındaki kutucuğa tik atın ve sertifika siparişi ver butonuna tıklayın.

Nasıl yapılır:  http://help.iienstitu.com/basari-sertifikasi-ve-sertifika-kodu/sertifika-siparisi-vermek-icin-yonerge

Sipariş vermede sorun yaşıyorsanız bizi 0850 840 6216 arayabilirsiniz.

Enstitü siparişinizi bir sonraki gün kargoya verir ve 3 iş günü içinde size ulaştırır smile


(Düzenleyen: Sistem Yöneticisi - ilk gönderim: 15 Ekim 2018, Pazartesi, 12:34)

119 words

Pazar Günü Sınav Var!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Sınava Neden Girmeliyim?

Eğitim sürecinde öğrendiklerinizi, eksik kalan konularınızı öğrenmek için önemli bir aşama Sertifika Sınavı’dır. Sertifika Sınavından geçer not aldığınız durumlarda Sertifikanızı almaya hak kazanırsınız.

Sertifika Ne İşe Yarayacak?

Sertifikalar mesleğinize ve kişisel gelişiminize önem verdiğinizi, kendinizi geliştirmeye çalıştığınızı, aynı zamanda gelişime&yeniliğe hazır olduğunuzu gösterir. Özgeçmişinizi(CV) bu şekilde zenginleştirerek iş başvurularında diğer CV arasından öne çıkmanızı sağlayacaktır. Mevcut işinizde ise yöneticilerinizin gözünde farklı bir konuma gelmenizi hatta terfi almanızı sağlamaktadır.

Sınavdan Önce Ne Yapmalıyım?

1)      Canlı Ders

Sınavdan önce yapmanız gerekenler almış olduğunuz eğitimde canlı ders bulunmakta ise derslere katılım sağlayarak eğitmenin anlattıklarına hakim olmalısınız.

2)      Video Eğitim

Canlı ders yok ise mevcut video eğitimleri izleyiniz. Eğitmenlerin anlattıklarını destekleyecek dokümanlar ise eğitim içeriklerinde mevcuttur mutlaka göz atınız.

3)      Ödev

Eğitim içeriğinde bulunan ödevlerinizi yaparak, aldığınız eğitimdeki konulara ne kadar hakim olduğunuzu görebilirsiniz. Eğitmenlerimiz ödevlerinizi puanlamaktadır, bu puanlar size ek puan kazandıracaktır.

4)      Deneme Sınavı

Sertifika sınavı nasıl olacak diye merak ediyorsanız ve kendinizi sınavdan önce test etmek istiyorsanız deneme sınavına katılmalısınız.

5)      Eğitim içeriklerinde bulunan “ Sıra Sizde “ forumundan diğer öğrenciler ve eğitmen ile etkileşimde bulunarak yeni bilgiler öğrenebilir veya eğitmene sorularınızı buradan iletebilirsiniz.

Unutmayın bu 5 aşamada yapmış olduğunuz her faaliyet size Sertifika Sınavında ek puan kazandıracaktır.

Sınavda Ne Sorulacak?

Sınavda Ders anlatımlarında ve dokümanlarda size aktarılan bilgilerden başka soru gelmeyecektir. Bu dokümanları eksiksiz çalıştıysanız eğer sınav sizin için çok kolay olacaktır.

Kaç Puan Yeterli Olacak?

Sertifika Sınavında geçer not 70’dir. Peki neden 70 diye mi düşünüyorsunuz? Sertifika Sınavında 70 puan ve üstü almayan kişiler geçersiz not almış demektir. Geçersiz not aldığınız takdirde Sertifika almaya hak kazanamazsınız.

Geçersiz Not Alırsam Ne Yapmalıyım?

Geçersiz aldıysanız eğitimlere yeniden kayıt olarak, derslere devam edip Sertifika Sınavına katılım gösterebilirsiniz. Umut ediyoruz ki tekrar düşük puan almazsınız. 

Bir önceki eğitim döneminde Sınavlara Başarı Oranı %42 ‘ydi. Bu yüzdelik ise Sınavlara yeterli hazırlık yapılmayarak sınavdan geçersiz not alanların %60 olduğunu göstermektedir. Sınavdan geçer not almak çok kolay; size belirtmiş olduğumuz kriterlere dikkat ederseniz eğer geçer not alabilirsiniz.


324 words

Keşiflerin En Büyüğü: Kendini Keşfetmek

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

İnsanoğlu ilk yaratılıştan bu yana hep bir arayış içinde olmuş ve olacaktır. Sürekli araştırmak, yeni şeyler öğrenmek ister yine de çoğu zaman mutlu olamazsınız. Dış dünyayı keşfetmeden önce yapmanız gereken şey iç dünyanızı keşfetmek, kendinizi keşfetmektir.

Bir konuyu öğrenmek, o şey hakkında bilgiye ulaşmak için gerçek ya da sanal ortamda sonsuz bir kaynağınız vardır. Ama hiç kimse size kendinizi veremez, bunu siz yapmak zorundasınızdır. Size sen kimsin dediklerinde ya da siz kendinize ben kimim diye sorduğunuzda bunun doğru cevabı sadece sizdedir. Fikirlerinize, korkularınıza, gerçeklerinize ulaşmak ve onlarla yüzleşmek için kendinizle baş başa kalmalısınızdır. Kendinizle yapacağınız bu buluşmayı sadece bir kere değil, birçok kere yapmalısınız. Çünkü yaşayacağınız deneyimler ve hayatınızda olacak değişiklikleri siz değiştirebilir ya da geliştirebilirsiniz. Her defasında kendinize soracağınız sorular kendinizi tanımanızı sağlayacaktır. Kendinizi tanıdıkça dış dünyayı da daha kolay anlatacak ve yöneteceksinizdir.

Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Kim olduğunuzu anlamak için yanlış ve doğrularınızla kendinizi kabul etmelisiniz. Hatalarınızın farkında olabilir ama bunu kabul etmiyor olabilirsiniz. Ben böyleyim dedikten sonra cümlenin devamı ama ile başlamamalı, o cümle orada noktalanmalıdır. Ama ile başlayan her cümle sizin bahaneniz ve kabullenmeyişinizin simgesidir. Bu kabulleniş sürecinde kendinizi suçlamadan ve kaçmadan yüzleşmelisiniz. Kendi karakterinizi tanımak ve tanımlamak dış dünyada ilgileneceğiniz şeyleri filtreleyecektir. Yazar Harriet Jackson Brown'un da dediği gibi, kendisiyle mücadele edebilen insan, en değerli insandır. Siz, değerlisiniz.

Yazının devamı için tıklayın.

Diğer blog yazıları için tıklayın.

222 words

Sınav Sonuçları ve Sertifika Siparişi Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

30.09.2018 Pazar günü gerçekleşen sertifika sınavları bugün 13.00'e kadar açıklanacaktır. smile 

Not: Sınav sonucundaki başarısızlık durumunda telafi sınavına giriş yapabileceksiniz. Sınavla ilgili bilgileri mail ile size yönlendiriyor olacağız.

Sertifika siparişinizi profilinizden verebilir ve ya bizi 0216 606 12 66 arayabilirsiniz.40 words

Online Eğitim ve Avantajları

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Online eğitimin başlangıç tarihini İnternet'in gelişimiyle birlikte düşünecek olursak 10-20 yıllık ömrü olan bir süreç. Atası olan uzaktan eğitim 1800'lerde İngiltere'deki üniversitelerde başlamıştı. Uzaktan eğitim sistemi gelişerek İnternet'in bulunmasıyla birlikte online eğitimle taçlanmıştır.

Teknoloji geliştikçe insanlara farklı olanaklar sunmaya başladı hatta bu yazıyı yazabilme olanağı sunan sistemde bir online eğitim sitesi. Birçok alanda ders içeriğine sahip olan ve bu dersleri sertifika ile ödüllendiren bir oluşum. Daha önceleri bu şekilde sertifika almak mümkün değildi. Belli yerlerde verilecek eğitimlere katılmak zorunluydu. Şimdi evimizin veya ofisimizin bir yerinde bilgisayarımız ve internetimiz olduğu sürece bu şekilde eğitim alabiliyoruz. Bu büyük bir rahatlık ve konfor. Artık zaman günümüz ihtiyaçlarına yetmediği için bu şekilde zaman tasarrufu yapmak bizlere büyük avantaj sağlıyor. Ancak dezavantajları yok değil. Bu şekilde sosyal etkileşimden uzaklaşıyoruz. İnsanlarla olan iletişimimiz kopmaya başlıyor.


Online eğitimi açıklayacak bir blog yazısı iyisiyle kötüsüyle her şeyi anlatmalı.
Online eğitim işinde en beğendiğim nokta bu devirde bir şeyleri öğrenmekten kaçan insanlara bir şey öğrenme kapısı sunması. En azından emek harcama durumunu azalttığı için insanlara cazip geliyor ve onlarda bu şekilde bilgilenebiliyorlar. Yaşadığım bir olayı anlatmak isterim okuyucularım için. Yıllardır online eğitim olaylarıyla ilgiliyim kendim de birçok eğitim almak için uğraşıyorum. 

Yazının devamı için tıklayın.


196 words

Enstitü Ödevleri

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba, 

Enstitü ödevleri eğitimlere destek amacıyla hazırlanmıştır. Ödevlerinizi profilinize yükleyerek eğitimlerinizi pekiştirebilirsiniz.

Not: Ödevleri yapmak zorunlu değildir fakat pazar günü yapılacak olan sınava iyi bir hazırlıktır.

Ödevleri yapmanın site içi puanlamanızı etkilediğini de belirtmek isterim. smile Aşağıdaki görüntüden nasıl gönderim yapacağınızı inceleyebilirsiniz.

Başarılar dilerim...43 words

Kişisel Gelişim ve Online Eğitim

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

İnsanlık var olduğundan beri günümüze kadar kişisel gelişim süreci birikerek varlığını sürdürmüştür ve sürdürmeye devam edecektir. Her dönemin kendi içinde kişisel gelişime yönelik araç gereçleri olmuştur. Ve bu araç gereçler topluma, içinde bulunulan yüzyıla göre çeşitlilik göstermiştir. Zorunluluktan ortaya çıkan gelişmelerle kişisel gelişimi de bu noktada birbiri ile karıştırmamak gerekir.  Çünkü kişisel gelişim zorunluluktan değil tamamen bilinçli bir şekilde bireylerin kendi istekleri doğrultusunda yöneldikleri bir alandır. Kişisel gelişim bireyin kendini tanıması, gelişen dünyaya uyum sağlamak üzere sahip olduğu yetenekleri geliştirme çabalarının tümüne denir. Evet, kişisel gelişim; çağı yakalamak yarınlara kalmak için üzerinde önemle durulması gerekli bir konudur. Kişisel gelişim ömür boyu sürmesi gereken, bireylerin kendilerine yaptığı yatırımdır. Başarıya giden yolun adıdır kişisel gelişim. Kendiyle barışık olma, akıl ve mantığın beraberce yoğrulması, kişinin kendini değişime adapte olacak şekilde yenilemesidir kişisel gelişim. Bu kadar önem arz eden bir konunun üzerinde de aynı önemle durulması gerekmektedir.

Kişisel Gelişime Nereden Başlamalıyız?

Bir gün kişisel gelişim uzmanı Ahmet Şerif İzgören’i dinlerken Lewis Carol’un Alice Harikalar Diyarında kitabından: “Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yoktur! “ alıntısı ile daha yola çıkmadan önümüze koyduğu uyarı tabelası dikkatimi çekmişti. Hayatımız boyunca içinde bulunduğumuz kaba sığmadığımızı hissettiğimiz dönemler, bir şeyler yapma hissiyatımız olmuştur zaman zaman. Bir şeyler yapmalıyım, şunu da yapmalı buna da yetişmem gerekli düşüncesi ve hareketliliğinde olmuşuzdur. İçinde bulunduğumuz böyle anlarda: kendimize ne yapmamız gerekir, nereden başlamamız gerekli gibi sorular sormaya başlarız. Bununla beraber şu an içinde bulunduğumuz şartları yetersiz gördüğümüz ve daha iyisini yapabileceğimize inancımız oluşmuşsa, gideceğimiz yolu belirleme vakti de gelmiş demektir. Çünkü kişisel gelişim sabır ister ve bu yüzden plan ister, kısa ve uzun vadede yapılacakların yol haritasının çizilmesini ister.

Blog yazısının devamı için tıklayın.

Diğer blog yazıları için tıklayın.

277 words

Attachment 2018-09-25.jpg

24 Eylül Tarihinde Başlayacak Eğitimler Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

Bugün başlayacak olan eğitimlerde dersler profillerinizde saat 17:00'den sonra aktif olacaktır. Ders saatlerini, notları ve deneme sınavlarını saat 17:00'den sonra görebileceksiniz.

Başarılar dileriz...

26 words

Telafi Sınavı Hk.

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,

16 Eylül Pazar günü yapılan sınavlar 17 Eylül Pazartesi günü açıklandı. Sınavda 70 ve üzeri puan alamayan ve sınava çeşitli mazeretleri sebebiyle giremeyen adaylar için yeni bir fırsat...

19 Eylül 2018 tarihinde 15:00 - 22:00 saatleri arasında yapılacak olan telafi sınavıyla 70 ve üzeri not alıp başarılı olursanız, sertifika almaya hak kazanırsınız.

Telafi sınavına yine aynı şekilde sınava girdiğiniz gibi girebileceksiniz.

Yeniden sınava girin siz de enstitü sertifikalı olun. smile


Önemli: Belirtilen sınav tarih ve saatinden önce sınava giremezsiniz.
80 words

Eğitimlerimizi Değerlendirmeyi Unutmayın! :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba,
Eğitimlerimizi geliştirebilmek için sizlerin düşüncelerini öğrenmek istiyoruz. Eksiklerin giderilmesi, sizden sonra eğitim alacak kişiler için yapılacak iyileştirmelerde sizlerin yorumu etkili olacaktır. Bu nedenle düşünceleriniz bizim için çok önemli ve değerlendirme yapmanızı sizlerden rica ediyoruz. 
iienstitu.com adresine girerek kullanıcı profılınız ile giriş yapıp eğitimin sayfasında yorum yapabilirsiniz.

Google+ Yorumu İçin: 
Tıklayınız

Facebook Yorumu İçin: Tıklayınız


55 words

Attachment yorum-yapin.gif

Sınava nasıl ve nereden girebilirim?

by Esengül Sertkaya -
Sertifika sınavı 16/09/2018 Pazar günü saat 12:00 ile 23:59 arasında sadece bir kez girebilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra kayıtlı olduğunuz dersin sayfasına giriş yapın.
Sertifika sınavı bölümüne gelin ve sınav uygulamasını başlat butonuna basın.
UZEM kullanıcı adı ve şifreniz  iienstitu.com profilinizde yer alacaktır.

Uzaktan eğitim öğrencilerinin sertifika alabilmek için girmeleri gereken zorunlu bir sınavdır. Sertifika kodu ya da başarı sertifikası
alabilmek için bu sınavdan en az 70 puan almaları gerekir.

Başarılar dileriz smile

79 words

Sertifika Sınavını Geçmek İçin Neler Yapmalıyım?

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Pazar günü sınava gireceksiniz ve başarılı olabilmeniz için en az "70" almanız gerekiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?

Aşağıdaki yönergeleri izleyin:

1 - Puan toplayın.

Eğitim içeriklerindeki etkinlikleri tamamlayarak puanları kazanın, Seviyenizi arttırarak üst sıralara yükselin... Sınav puanınıza eklenecek ek puanı almaya hak kazanın...

2 - Ders notlarını ezberlemeyin.

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

3 - Eğitmene soru sorun.

Ders sırasında anlamadığınız konuları eğitmene sorarak netleştirin. Bir konuyu anlamadan geçmeniz diğer konularda eksik öğrenmenize yol açacaktır.

4 - Ödevleri yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi barındırır.

5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.

Bir eğitimden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi bilecek olan kişi "ders eğitmenidir." Eğitmenin önerilerini mutlaka uygulayın.

6 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Bir bilginin nerede olacağını bilemezsiniz. Bir konuyu öğrendiğinizde eksik kalan birçok bilgi olacaktır. Diğer öğrencilerden öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz.

7 - Sıra Sizde! Bölümünden sorular sorun.

Sıra Sizde bölümü ile eğitmen gözlüğü takarak sorular sorabilirsiniz. Bu bölümde oluşan soru havuzundan sorular alınarak deneme ve sertifika sınavına eklenecektir. Sorduğunuz sorular Sınav sorusu olabilir! smile 

8 - Günlük Puanları Toplayın.

Her gün 1 video izleyip, 1 dokümana çalışıp ve en az 1 soru oluşturarak günlük puan limitini doldurun.

9 - Canlı derslere katılın veya Videoları izleyin.

Her gün 1 video izleyerek puanları kazanabilirsiniz. Puan kazanabilmek için videoları aynı gün izlemeyin. Planlı ve günlük çalışın. 
Canlı derslerı takıp edin eğitiminizin verimli geçmesini sağlayın.


231 words

Online Eğitimlerin Kişisel Gelişime Katkısı

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhabalar, kişisel gelişim konularına merak salmışsak, hayat kalitemizi arttırmak niyetindeysek önce bu kavramların neyi ifade ettiğini tanımlayabilmeliyiz diye düşünüyorum. Farkında olsak da olmasak da hepimizin hep bir adım ileriye gitmek gibi bir arzusu var. İnsan bu çünkü, önde olmak ister, dikkat çekmek ister. Kişisel gelişim herkes için farklı konuları ifade etse de; benim için temelde şöyle bir manası vardır: Her sabaha bir öncekinden farklı bir şeyler katarak uyanmak. Hepimiz bu hayatı nasıl daha kaliteli , nasıl daha huzurlu yaşayacağımızın yollarını aramıyor muyuz her gün her saniye? Kimimiz hayal ettiği hayata nasıl ulaşacağının yollarını bulmuştur, kimimiz hala nerede eksik kaldığımızı ararız. İşte bu eksik noktaları tamamlayarak ilerlemektir kişisel gelişim. Oldukça kişi tarafından sorgulanan bir mesele var ki; bu yazının konusu da bu olsun dedim: Adını son zamanlarda daha sık duymaya başladığımız online eğitimlerin gerçekten verimli olup olmadığı, kişisel gelişim konularında tercih edilip edilemeyeceği kafa karıştırmaktadır. Bu çok haklı bir kafa karışıklığıdır, bizzat kendim yaşadığımdan anlayabiliyorum.

Kişisel Gelişim Hangi Konuları İçerir?

Bireyin gelişmeye ihtiyaç duyduğu her alanı içerir aslında. Yani, kişisel ihtiyaçlara göre tanımlanan bir kavramdır. İş hayatında ilerlemek, ilişkilerimizi güçlendirmek, bireysel yetenekleri arttırmak ve sosyal hayatımızda kaliteyi yakalamak gibi birçok farklı konuyu içerir. O yüzden Aman ya boşversene kişisel gelişim falan boş iş hep, "para tuzağı" diyerek benliğinizin derinliklerine inmekten, kendinizi yönetmeyi öğrenmekten, arzularınızı farkedip onları gerçekleştirmekten asla vazgeçmeyin.  Adına kişisel gelişim demeyin kötü bir algı yaratıyorsa; mesela 'geleceğe büyümek' deyin, 'kendini yetiştirmek' deyin, 'ruhunun ihtiyacını anlamak' deyin veya 'yaşıyoruz be bu hayatı' deyin.

Devamı için tıklayınız.


245 words

Enstitü Ödevleri

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Ödevler, sertifika sınav uygulamasına hazırlık yapmanız ve dersleri pekiştirmeniz için oluşturulmuştur. 

Ödevleri yapmak elbette zorunlu değildir fakat araştırma aşamasında, öğrendiklerinizi tekrar etmeniz katıldığınız eğitimleri kalıcı hale getirecektir.

Tabi bir de ödev yaparak puan toplayacağınızı unutmayın! smile


35 words

Attachment shutterstock_564596770.jpg

Sınav Sorusu Hazırlayın :)

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

SIRA SİZDE smile 

Dersinizin sayfasına girin

Sınav sorusu hazırlayın butonuna tıklayın.

Eğitimlerde öğrendiğiniz bilgilerden sınav soruları hazırlayın.

Hazırlanan soruları cevaplayın.

Pazar günü yapılacak sertifika sınavı için puanları toplayın smile


26 words

Attachment soru.jpg

PUANLARI TOPLAYIN!

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Bir derste katıldığınız etkinlikler ve aktiviteniz bizim için önemlidir. Bir derse etkin katılımınız varsa diğer öğrencilerden bir farkınız olmalı düşüncesiyle puanlama sistemini etkin hale getirdik. Uygulama henüz yeni olduğu için sizden alacağımız geribildirimler yoluyla zaman içerisinde geliştireceğiz. Uygulama etkin ve etkin olmayan öğrenciyi ayırmak ve etkin olan öğrenciyi ödüllendirmek üzerine kurulmuştur.

Dersteki etkinliğiniz öncelikle puanlama sisteminde toplam 743 puan üzerinden değerlendirilecektir. Bu puanlama 1-2-3-4-5 yıldız olarak kategorilendirilecek ve yeni bir yıldız kategorisine eriştiğinizde sizi bilgilendirecek. Eğitimin sonunda sınava girdikten sonra son puanınızı alacaksınız. Böylece puanlama bitecek ve elde edilen puan katsayı, sıralama ve ortalama yöntemiyle özel bir algoritmayla hesaplanarak sertifika sınavınıza eklenecektir. Puanlama sistemi sertifika sınavına etkisi en fazla 20 puan olacaktır.

Puanlama sistemindeki bazı özellikler:

 1. Öğrenci aynı eylemler için her 10 dakikada bir yaptığı eylem için puan alabilir. Forum mesajına yanıt verme, tartışma oluşturma gibi. Bir etkinliğe birden çok giriş yapmanız size aynı puanı defalarca kazandırmaz. Bazı etkinliklerden birden fazla puan alabiliyor olsanızda çoğu etkinlik size yalnızca bir kez puan kazandıracaktır.

 2. Öğrenci bazı etkinliklerde tekrarlayan eylemler için puan alamaz. Canlı dersi izleme veya deneme sınavına girme gibi.

 3. Öğrenci deneme sınavından 70 ve üzeri not alamazsa puan alamaz. 70 ve üzeri alana kadar deneme yapabilir ancak başarısız denemeleri puanlandırılmaz.

 4. Öğrenci bir günde en fazla 200 puan toplayabilir. Gün hesabı 24 saat üzerinden değerlendirilir. ilk puanlamadan sonra 24 saatte bir puan hesaplama motoru çalışır.

 5. Öğrenci bir gün içerisinde tüm puanları toplayamaz.

 6. 5 yıldıza erişebilmesi ve tüm puanları alabilmesi için sistemli bir şekilde eğitimi sürdürmesi gerekir.

 7. Bir etkinliği tamamladığında puan verilebilmesi için sistemde cron çalışması beklenebilir. Yani bazı durumlarda puanın işlenmesi 10 dk kadar sürebilir.

 8. Öğrencinin alabileceği toplam puan sayısı: 743


269 words

Eğitim Başladı

by Esengül Sertkaya -

Kayıt olduğunuz eğitim başladı ve size aşağıda bazı konularda bilgilendirme yapacağım.

Eğer dersinizde yeterli katılım varsa canlı ders yapılır ve canlı derslerin ne zaman yapılacağı ders sayfanızda bulunan takvimde yer almaktadır. Bu takvime göre canlı derslere katılabilirsiniz.

Katılım yetersiz olduğunda dersleri video olarak yapmaktayız. Ders videolarını izleyerek eğitimi tamamlamalısınız.

Sınav Pazar günü 12.00 - 23.59 saatleri arasında yapılacak ve bu saatler arasında giriş yapabilirsiniz.

Nasıl kullanılacağını bilmediğiniz bir an olursa sayfanın en altında bulunan “Site Turunu Yeniden Başlat” bağlantısına tıklayınız.79 words

Sınav Sonuçları Açıklandı!

by Nida Çelik Akpınar (Enstitü) -

Uzaktan eğitim sınav sonuçlarını görüntülemek için iienstitu.com adresinden profilinize giriş yapmalısınız. 

Bizi arayın: 0850 840 6216 - Telefonla sipariş verebilirsiniz. (Yalnızca Mesai Saatleri)

Sonuçlar açıklandıktan sonra başarılı olanlar sertifika başvurusunda bulunabilir ve ücretsiz sertifika koduna sahip olabilirsiniz. Sertifika kodunuz sınav sonuçlarınızın yanında yer alan 12 haneli dijital koddur. Bu kodu LinkedIn veya kariyer.net gibi sosyal platformlarda özgeçmişinize ekleyebilir ve başarınızı ispatlayabilirsiniz. 

Yeni eğitimlere başvurarak kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Her yeni eğitim döneminde 2 farklı eğitim alabiliyorsunuz, unutmayın.

Dilerseniz 68 TL karşılığında soğuk damga ve mühürlü sertifika belgenizi sipariş edebilirsiniz. Sınavdan 80 ve üzeri aldıysanız referans mektubunuzu da sertifika siparişi verdikten sonra talep edebilirsiniz. 

104 words

Eğitimlerimizi Değerlendirmeyi Unutmayın! :)

by Nida Çelik Akpınar (Enstitü) -

Merhaba,
Eğitimlerimizi geliştirebilmek için sizlerin düşüncelerini öğrenmek istiyoruz. Eksiklerin giderilmesi, sizden sonra eğitim alacak kişiler için yapılacak iyileştirmelerde sizlerin yorumu etkili olacaktır. Bu nedenle düşünceleriniz bizim için çok önemli ve değerlendirme yapmanızı sizlerden rica ediyoruz. 
iienstitu.com adresine girerek kullanıcı profılınız ile giriş yapıp eğitimin sayfasında yorum yapabilirsiniz.

Google+ Yorumu İçin: 
Tıklayınız

Facebook Yorumu İçin: Tıklayınız

 

55 words

Sertifika Sınavını Geçmek İçin Neler Yapmalıyım?

by Nida Çelik Akpınar (Enstitü) -

Pazar günü sınava gireceksiniz ve başarılı olabilmeniz için en az "70" almanız gerekiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?

Aşağıdaki yönergeleri izleyin:

1 - Puan toplayın.

Eğitim içeriklerindeki etkinlikleri tamamlayarak puanları kazanın, Seviyenizi arttırarak üst sıralara yükselin... Sınav puanınıza eklenecek ek puanı almaya hak kazanın...

2 - Ders notlarını ezberlemeyin.

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

3 - Eğitmene soru sorun.

Ders sırasında anlamadığınız konuları eğitmene sorarak netleştirin. Bir konuyu anlamadan geçmeniz diğer konularda eksik öğrenmenize yol açacaktır.

4 - Ödevleri yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi barındırır.

5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.

Bir eğitimden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi bilecek olan kişi "ders eğitmenidir." Eğitmenin önerilerini mutlaka uygulayın.

6 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Bir bilginin nerede olacağını bilemezsiniz. Bir konuyu öğrendiğinizde eksik kalan birçok bilgi olacaktır. Diğer öğrencilerden öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz.

7 - Sıra Sizde! Bölümünden sorular sorun.

Sıra Sizde bölümü ile eğitmen gözlüğü takarak sorular sorabilirsiniz. Bu bölümde oluşan soru havuzundan sorular alınarak deneme ve sertifika sınavına eklenecektir. Sorduğunuz sorular Sınav sorusu olabilir! smile 

8 - Günlük Puanları Toplayın.

Her gün 1 video izleyip, 1 dokümana çalışıp ve en az 1 soru oluşturarak günlük puan limitini doldurun.

9 - Canlı derslere katılın veya Videoları izleyin.

Her gün 1 video izleyerek puanları kazanabilirsiniz. Puan kazanabilmek için videoları aynı gün izlemeyin. Planlı ve günlük çalışın. 
Canlı derslerı takıp edin eğitiminizin verimli geçmesini sağlayın.


231 words

Sınav Pazar Günü

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -


Pazartesi günü başladığınız eğitim 2 Eylül Pazar günü yapılacak sertifika sınavıyla sonra eriyor. Sertifika Sınavında aldığınız not ve site puan ortalamanızla Başarılı ya da Başarısız olacaksanız. Bu e-posta sınavdan önce not sistemiyle ilgili bilgilendirme yapmak ve değişiklikleri bildirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Katıldığınız eğitimdeki etkinliğiniz (puanlama sistemi) üzerinden en fazla 743 puan alabiliyorsunuz ve bu puan 100 üzerinden hesaplanarak en fazla %30'u sertifika sınavına etki edebilecektir. Soru sor uygulamasındaki sıralamanız ise 100 üzerinden hesaplanarak %20 oranında etki edecektir. Ayrıca derslerde bulunan ödevlerden aldığınız toplam puan ödev sayısına bölünerek sertifika sınavına %20 etki edecektir.

Tüm bu etkinliklerden elde ettiğiniz puanların toplamı ise sertifika sınavında aldığınız nota göre yine yüzde oranıyla sertifika sınavınıza eklenecektir.


Sınav Notum Nasıl Hesaplanacak?
Ancak ödev, site içi puanlama ve soru sor uygulamlarından tam puan alan öğrenci sertifika sınavında BAŞARILI sayılabilmesi için sınavdan en az 50 alması gerekiyor. Sitedeki tüm etkinlikleri yapmış ve etkinliklerden tam puan almış olması sertifika sınavından geçebileceği anlamına gelmemektedir. Diğer bir husus ise sınavdan 70 üzerinde not almış olan öğrenci site içi topladığı tüm puanların %25'ini alabilecektir.

Örneğin Ayşe;

Ödevler,Site içi puanlama,Soru Sor Uygulamasıetkinliklerinden tam puan aldı. Bu durumda Ayşe site içi etkinliklerden 70 puanı elde etmiş sayılıyor ve eğer sertifika sınavında 50 ve üzeri alırsa 70 puanın %30'unu sertifika sınavı notuna ekleyeceğiz. Ancak Ayşe sertifika sınavına girip 50 puanı geçemezse elde ettiği puanların hiçbirini kullanamayacaktır.

Yine Ayşe;

Ödevler,Site içi puanlama,Soru Sor UygulamasıEtkinliklerinden tam puan aldı ve sertifika sınavında 70 veya üzeri not aldı. Bu durumda Ayşe'nin site içi puanlardan elde ettiği tam puanın %25'i sertifika sınavına eklenecektir.

256 words

Sınava Nasıl ve Nereden Girebilirim?

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -


Sertifika sınavı 02/09/2018 Pazar günü saat 12:00 ile 23:59 arasında sadece bir kez girebilirsiniz.

Sınava nasıl ve nereden girebilirim?
Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra kayıtlı olduğunuz dersin sayfasına giriş yapın.
Sertifika sınavı bölümüne gelin ve sınav uygulamasını başlat butonuna basın.
UZEM kullanıcı adı ve şifreniz  iienstitu.com profilinizde yer alacaktır.

Sertifika sınavı uzaktan eğitim öğrencilerinin sertifika alabilmek için
girmeleri gereken zorunlu bir sınavdır. Sertifika kodu ya da başarı sertifikası
alabilmek için bu sınavdan en az 70 puan almaları gerekir.

Sertifika sınavı uzaktan eğitim
sistemi üzerinden (uzem.iienstitu.com) yapılacaktır. Sınav her derste farklılık
göstermekle birlikte genelde 10 - 20 dk dır.

Sınav sistemi diğer bir tabirle akıllıdır. Kopya çekme teşebbüslerini
kolaylıkla saptayabilir. Verdiğiniz cevaplar ve cevaplama süresi analiz
edilerek tahmine dayalı veri oluşturur.


122 words

Sertifika Sınavına Neden Girmeliyim?

by Nida Çelik Akpınar (Enstitü) -

Sınava Neden Girmeliyim?

Eğitim sürecinde öğrendiklerinizi, eksik kalan konularınızı öğrenmek için önemli bir aşama Sertifika Sınavı’dır. Sertifika Sınavından geçer not aldığınız durumlarda Sertifikanızı almaya hak kazanırsınız.

Sertifika Ne İşe Yarayacak?

Sertifikalar mesleğinize ve kişisel gelişiminize önem verdiğinizi, kendinizi geliştirmeye çalıştığınızı, aynı zamanda gelişime&yeniliğe hazır olduğunuzu gösterir. Özgeçmişinizi(CV) bu şekilde zenginleştirerek iş başvurularında diğer CV arasından öne çıkmanızı sağlayacaktır. Mevcut işinizde ise yöneticilerinizin gözünde farklı bir konuma gelmenizi hatta terfi almanızı sağlamaktadır.

Sınavdan Önce Ne Yapmalıyım?

1)      Canlı Ders

Sınavdan önce yapmanız gerekenler almış olduğunuz eğitimde canlı ders bulunmakta ise derslere katılım sağlayarak eğitmenin anlattıklarına hakim olmalısınız.

2)      Video Eğitim

Canlı ders yok ise mevcut video eğitimleri izleyiniz. Eğitmenlerin anlattıklarını destekleyecek dokümanlar ise eğitim içeriklerinde mevcuttur mutlaka göz atınız.

3)      Ödev

Eğitim içeriğinde bulunan ödevlerinizi yaparak, aldığınız eğitimdeki konulara ne kadar hakim olduğunuzu görebilirsiniz. Eğitmenlerimiz ödevlerinizi puanlamaktadır, bu puanlar size ek puan kazandıracaktır.

4)      Deneme Sınavı

Sertifika sınavı nasıl olacak diye merak ediyorsanız ve kendinizi sınavdan önce test etmek istiyorsanız deneme sınavına katılmalısınız.

5)      Eğitim içeriklerinde bulunan “ Sıra Sizde “ forumundan diğer öğrenciler ve eğitmen ile etkileşimde bulunarak yeni bilgiler öğrenebilir veya eğitmene sorularınızı buradan iletebilirsiniz.

Unutmayın bu 5 aşamada yapmış olduğunuz her faaliyet size Sertifika Sınavında ek puan kazandıracaktır.

Sınavda Ne Sorulacak?

Sınavda Ders anlatımlarında ve dokümanlarda size aktarılan bilgilerden başka soru gelmeyecektir. Bu dokümanları eksiksiz çalıştıysanız eğer sınav sizin için çok kolay olacaktır.

Kaç Puan Yeterli Olacak?

Sertifika Sınavında geçer not 70’dir. Peki neden 70 diye mi düşünüyorsunuz? Sertifika Sınavında 70 puan ve üstü almayan kişiler geçersiz not almış demektir. Geçersiz not aldığınız takdirde Sertifika almaya hak kazanamazsınız.

Geçersiz Not Alırsam Ne Yapmalıyım?

Geçersiz aldıysanız eğitimlere yeniden kayıt olarak, derslere devam edip Sertifika Sınavına katılım gösterebilirsiniz. Umut ediyoruz ki tekrar düşük puan almazsınız. 

Bir önceki eğitim döneminde Sınavlara Başarı Oranı %40 ‘dı. Bu yüzdelik ise Sınavlara yeterli hazırlık yapılmayarak sınavdan geçersiz not alanların %60 olduğunu göstermektedir. Sınavdan geçer not almak çok kolay; size belirtmiş olduğumuz kriterlere dikkat ederseniz eğer geçer not alabilirsiniz. 

Aşağıdaki grafikte başarı oranları gösterilmektedir.325 words

Eğitim Teknolojisi ve Enstitü Örneği

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Bu yazıyı 2018’in ortalarında yazmayı planlıyordum. Ancak iş yoğunluğundan pek vakit bulamadım. 2018 yılı Enstitü için oldukça yoğun geçiyor. Çünkü bu yıl bizim için yenilik yılı. Bundan 5 yıl sonra nasıl bu kadar iyi hale gelebildik diye kendimize soracak olursak muhtemelen 2018 yılını işaret edeceğiz.

Bu yıl aramıza yeni eğitmenler ve yeni öğrenciler katıldı. Bununla birlikte yeni bir yazılımı kullanmaya başladık. Ülke çapında anlaşmalar, yeni protokoller, görüşmeler ve kurumlarla daha güçlü ilişkiler kurduk. Bu yönden baktığımızda bir değişim gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim.

Ancak değişmeyen bazı şeyler var. Bu yıl hızlı ilerleyebilmemizin en büyük sebeplerinden birisi değişmeyen şeyleri değiştirebilmektir. Peki neyi değiştirdik? Açıklayayım…

Son yıllarda sıkça duyduğumuz birşeyden bahsedeyim. Örnek verecek olursam: kişiye özel anahtarlık, kişiye özel plakalık, butikler, özel hizmetler ve insanın kendini değerli hissedebilmesi için yapılan birçok şey. Bunları sürekli olarak duyuyoruz. Ayrıca son 10 yılda internet dünyasında konuşulan şeylerin başında kullanıcı deneyimi geliyor. Benim kullanıcı deneyimi kavramından anladığım şey şu: kişiselleştirme! Kullanıcı deneyimi; bir web sitesini ziyaret edenlerin kişisel olarak kendilerine özel şeyler bulabilmesidir.

Eğitimde Kişiselleştirme Nedir?

10 yıldan fazla süredir eğitim teknolojileri üzerine çalışıyorum. Sürekli olarak nasıl kişiselleştirebiliriz sorusunu sordum. Etkileşimli ders notu gibi özel işlevli araçlardan başladık ve 5 yıl önce video eğitime geçtik. Bundan 5 yıl önce günümüzde uzaktan eğitim şirketlerinin övündüğü video eğitimi yapıyorduk. (Belli şartlarda halen yapıyoruz) Ancak kişiselleştirme video eğitim ile mümkün değildi. Video eğitimde kişiselleştirme için birçok şey yaptık ancak halen başarılı olabildiğimizi söyleyemem. Kişiselleştirmeyi defalarca denememize rağmen başarılı olamadık. Çünkü eğitimde kişiselleştirme daha az öğrenciyle daha fazla ilgilenmek anlamına geliyor. Bulabildiğimiz en özel sonuç bu...

Denedik… Az öğrenciyle eğitimde kişiselleştirme pratiğini bir süre kullandık ve öğrenci başarısı arttı. Çünkü en etkili öğretim modeli bir öğrenci için bir öğretmenin bulunmasıdır. Bunu sağladığınızda başarı artacaktır. Bu mümkün olmasa da en az kaynakla en etkili öğrenme yönteminin nasıl yapılabileceği üzerine düşünmeye başladık.

Birebir eğitimle birçok öğrenci elbette başarılı olacaktır. Ancak şunu gözden kaçırıyoruz: bilgi transfer edilebilen bir kaynaktır. Eğer öğrencilere gruplara ayırabilirsek birebir öğrenmeyi başarabileceğimizi gördük. Çünkü daha az kaynakla daha çok şey elde etmemiz gerektiğinde ortaya mutlaka bir icat çıkıyor. Daha faz mal taşımak mı istiyorsunuz? Tekerleği icat edin. Bilgiyi daha geniş bir kitleye mi ulaştırmak istiyorsunuz? Gazeteyi icat edin. Daha çok kişinin öğrenmesini mi istiyorsunuz? Enstitü bunun için var smile

 Yazının devamını okumak için tıklayın. smile

Diğer blok yazılarımız için; www.iienstitu.com/blog

379 words

Öğrenci İşleri Ekibinden Öneriler

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Merhaba smile


Pazar günü sınava gireceksiniz ve başarılı olabilmeniz için en az "70" almanız gerekiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz? Öğrenci İşleri Ekibi olarak size yönerge hazırladık. Yukarıdaki GIF bile bize ait smile

Aşağıdaki yönergeleri izleyin:
1 - Puan toplayın.
2 - Ders notlarını ezberlemeyin.
3 - Diğer öğrencilere soru sorun.
4 - Ödevleri yanıtlayın.
5 - Eğitmenin önerilerini uygulayın.
7 - Diğer öğrencilerle etkileşim halinde olun.

Katıldığınız eğitimin ders sayfasında bulunan deneme sınavlarını ve örnek olay ödevlerini yapın. Derse katılımınız sertifika sınavında size ek puan olarak dönecek. Bunu unutmayın!

Ders notlarını ezberlemeniz kısa süreli öğrenmeniz anlamına gelir. Ders notları ve videolarla öğrendiklerinizi pekiştirin.

Bir konuyu anlamadan geçmeniz diğer konularda eksik öğrenmenize yol açacaktır. Soru hazırlayın ve diğer öğrencilere sorun. Ayrıca diğer öğrencilerin sorularını yanıtlayın.

Dersinizde ödev bulunuyorsa bunları mutlaka cevaplayın. Ödevler iş hayatında işinize yarayacak birçok örneklemeyi barındırır.

Bir eğitimden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi bilecek olan kişi "ders eğitmenidir. "Eğitmenin önerilerini" mutlaka uygulayın. 

Bir bilginin nerede olacağını bilemezsiniz. Bir konuyu öğrendiğinizde eksik kalan birçok bilgi olacaktır. Diğer öğrencilerden öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz.

Öğrenci İşleri Ekibi

0850 840 6216

171 words

Derslerinize Erişim Hk.

by Sistem Yöneticisi -

Merhaba,

Derslerinize bugün 17.00'den sonra erişim sağlayabileceksiniz. Saat 17.00'e kadar dersleriniz yüklenmiş olacaktır.

Enstitü UZEM'e hoşgeldiniz smile


16 words

Sınava nasıl ve nereden girebilirim?

by Nida Çelik Akpınar (Enstitü) -
Sertifika sınavı 19/08/2018 Pazar günü saat 12:00 ile 23:59 arasında sadece bir kez girebilirsiniz.

Sınava nasıl ve nereden girebilirim?
Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra kayıtlı olduğunuz dersin sayfasına giriş yapın.
Sertifika sınavı bölümüne gelin ve sınav uygulamasını başlat butonuna basın.
UZEM kullanıcı adı ve şifreniz  iienstitu.com profilinizde yer alacaktır.

Sertifika sınavı uzaktan eğitim öğrencilerinin sertifika alabilmek için
girmeleri gereken zorunlu bir sınavdır. Sertifika kodu ya da başarı sertifikası
alabilmek için bu sınavdan en az 70 puan almaları gerekir.

Sertifika sınavı uzaktan eğitim
sistemi üzerinden (uzem.iienstitu.com) yapılacaktır. Sınav her derste farklılık
göstermekle birlikte genelde 10 - 20 dk dır.

Sınav sistemi diğer bir tabirle akıllıdır. Kopya çekme teşebbüslerini
kolaylıkla saptayabilir. Verdiğiniz cevaplar ve cevaplama süresi analiz
edilerek tahmine dayalı veri oluşturur.


122 words

Hayatımızın Sınavları ve Kaygılar

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Sınav sözcüğü Türk Dil Kurumu’nda belirtildiği şekilde; direnme, güç gerektirme ve sonuç olarak bir deneyim kazanmadır. Ya da, öğrencilerin veya bir işe girmek isteyenlerin bilgi derecelerini anlayabilmek için yapılan imtihan, test ve yoklamalara denilmektedir. Sınavlar doğumdan başlayarak ölünceye kadar sürmektedir. Aslında hayatımızın çoğu bölümü sınavdır. Geçirdiğimiz hastalıklar, başımızdaki zorluklar, girmiş olduğumuz sınavlar, işimiz, işimizdeki yaşadıklarımız biz insanlar için hep birer sınav olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Sınavlar zekâ göstergeleri olmamakla birlikte, zekânın bileşenlerini de girmiş olunan sınavlarla ölçmemeliyiz. Sınavlara, her şeyin başlangıcı ya da sonu olarak bakmamak gerekmektedir. Sınavların öz tanımı; bizim ona yüklediğimiz anlamlar olarak nitelendirebiliriz.

Devamı için www.iienstitu.com/blog/hayatimizin-sinavlari-ve-kaygilar

İstanbul İşletme Enstitüsü'deki diğer blog yazıları için; www.iienstitu.com/blog

112 words

Attachment 554674-3-4-c7309.jpg

Hayatınızda Büyük Farklar Yaratmak İçin Bu Basit Değişiklikleri Yapın

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Her ne iş yapıyorsanız yapın ya da ne ile meşgul olursanız olun herkesin belirli bir günlük rutini vardır. Ertesi gün ne yapacağınızı öyle veya böyle biliyor olursunuz. Birbirini tekrar eden günler geçirirken bir şeylerin değişmesini ya da farklılaşmasını beklemek ise kendinize yapacağınız büyük bir kötülükten öteye geçmez. Sıradan bir günde kendinize basitçe katacağınız farklı alışkanlıklarla hayatınızı istediğiniz yöne götürmeyi denemek isteyebilirsiniz.

Denemek isteyenler tam olarak buradan başlayabilirler:

Devamı için; www.bundlehaber.com/detay/9379ea8f-17b3-4649-82c7-21ccd2f673d4

74 words

İstanbul İşletme Enstitüsü Hakkında

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

2012 yılında hizmet vermeye başlayan İstanbul İşletme Enstitüsü, işletme bilimi ile kariyer üzerine araştırmalar yapmaktadır. Öğrencilerin istedikleri alanda yeni bir bakış açısı kazanması için her türlü olanak sağlanır. Belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler için en doğru adres olan İstanbul İşletme Enstitüsü, ücretsiz olarak düzenlediği sertifika programları sayesinde mesleki becerilerin gelişmesini sağlar. Bu sayede hayallerini kurduğunuz mesleğin yetkinliğine sahip olabilirsiniz.

Devamı için; www.iienstitu.com/blog/enstitu-nedir

67 words

Öğrenciler İçin Online Eğitim Faydaları

by Gizem Solak (Eğitim Opr. Uzmanı) -

Online eğitim; eğitmen ve öğrencinin aynı ortamda bulunmadığı, mesafe ya da yerin fark etmediği teknolojiyi kullanarak sadece eğitimi takip edebilmek için dijital ürüne ve internete sahip olarak gerçekleştirilen eğitim-öğretim şeklidir. Günümüzde hızla gelişmekte olan online eğitim birçok alanda işimizi kolaylaştırmakta ve hedeflediğimiz planlar doğrultusunda bize hız kazandırmaktadır. Online Eğitim'in en çok bilinen faydalarını iki ana başlık halinde inceleyelim.

Öğrenciler İçin Online Eğitimin Faydalı Yönleri

Konum

Her nerede olursanız olun evde, işte, yolda, tatilde eğer elinizin altında telefon ya da bilgisayar ve internet var ise online eğitime katılmak için hazırsınız demektir. Bu sayede eğitim dünyanın neresinde olursa olsun aradaki mesafeleri kaldırmış ve hayal edemediğimiz, gitmemizin imkânsız olduğu yerlerdeki eğitimler tam da karşımızdaki ekrana gelivermiş oluyor. Konaklama, yol, yemek, işten izin almak, çocuğunu kime bırakacağını düşünmek, eşinle yaşayacağın sıkıntılar, pasaport, vize, uçak korkusu, daha önce gitmediğin bir yerin stresi gibi durumlar ortadan kalkıyor ve büyük bir faydayı hayatımıza çekiyor.

Zaman

Online eğitimde çok az bir kısım aynı anda hem eğitimcinin hem de öğrencinin karşılıklı eğitim öğretime katılmasını şart koşmaktadır. Bunun haricinde eğitimler kaydedilir ve öğrenci sayfamızda kayıtlı dersler altında öğrencilere sunulur. Bu sayede zamanla ilgili tüm sıkıntılardan kurtulmuş bugüne kadar almak isteyip de alamadığımız birçok eğitimi alma fırsatı yakalamış oluyoruz. Hatta aynı anda birden çok online eğitim bile alabiliriz. Bu tamamen bize kalmış bir durum. Eğitim alma zamanını da bizim belirliyor olmamız bize sağladığı en mutluluk verici faydadır.

Para

Normal bir eğitim düşündüğümüzde bunu öğrenciye verebilmek için mekân, eşya, çalışan ve materyal gibi birçok gideri karşılamak zorundadırlar. Bu da verilen eğitim ücretine yansımaktadır. Ücretli online eğitimlerde böyle zorunluluklar yoktur. Ayrıca normal eğitimdeki gibi belli bir öğrenci kapasite sınırlaması da yoktur. Bu sayede de fiyatları daha uygundur ve bütçemize ciddi derecede fayda sağlamaktadır. Bunun yanında gönüllü eğitmenlerinde tek başına ya da topluluk halinde düzenledikleri ücretsiz online eğitimler mevcuttur. Bütçe açısından sıkıntı yaşayan bir çok kişi bu eğitimlere yönelmekte ve kendi gelişimine büyük fayda sağlamaktadır.

Devamı için https://www.iienstitu.com/blog/ogrenciler-icin-online-egitim-faydalari315 words