Site blog

Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:49 PM
Anyone in the world

Dünya üzerinde milyonlarca işitme ve konuşma engelli birey yaşamını sürdürüyor. Onlarla anlaşmak ve onları anlamak istiyorsanız bu kurs tam size göre. İşaret dili kursu yoluyla işitme engelli bireyler ile temel düzeyde anlaşabilecek ve onları anlayabileceksiniz.

Türk işaret dili, işitme engelli Türk vatandaşlarının kullandığı dildir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerini kapsayan görsel bir dil olarak tanımlanmaktadır. Kendine özel grameri, sözcük ve cümle yapısı vardır. İşaret diline hakim kişilerin sayısı son zamanlarda artmaktadır. Bununla birlikte işaret dili bilen çalışanlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımlarda bazı açık kriterler içerisinde “işaret dilini bilen eleman aranıyor” ifadesine sıkça rastlanmaktadır. İşaret dili, işitme engelli bireylerin iletişim kurmak için kullandıkları el ve yüz hareketlerinden oluşan görsel temelli bir dildir.

Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyonu verilerine göre 2.5 milyon civarı, Birleşmiş Milletler verilerine göre de yaklaşık 3 milyon işitme engelli bulunuyor. İşaret dili bölgelere ve ülkelere göre farklılık gösteriyor. İienstitü ise bu dili öğrenmek isteyenlere ülkemizdeki ulusal işaret dilini öğrenmeniz için temel bilgiler bilgileri vermeyi amaçlıyor.

Online İşaret Dili Kursunun Amaçları

İşaret dili, işitme engelli olmayan bireyler ile işitme engelli olan bireyler arasında kurulan bir köprü niteliğindedir. El işaretleri ve yüz mimiklerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulmaktadır. İşaret dilini öğrenmek ise zor değildir. Bu dili kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğu görülmektedir. İşaret dili anlamak ve öğrenmek sadece işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle beraber yaşayan ve onlarla iletişim kurmayı arzu eden her birey içindir. Bu online eğitim işaret dili kursu temel olarak iş dünyasından başlamak üzere toplumun tümüne öğretmeyi amaçlıyor.

Enstitünün sağladığı bu online eğitim den faydalanabilmek için bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonun yanı sıra aktif bir internet bağlantısına da sahip olmanız gerekiyor.

İşaret Dili Online Eğitimine kimler katılabilir?

İşaret dili kursuna işitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların sosyal ve iş hayatlarına olan katılımlarını arttırmak isteyen tüm kişiler bu eğitime katılabilir.

İşaret Dili Kursunda neler öğreneceksiniz?

Bu işaret dili online eğitim programına katılarak işaret dili hakkında bilmeniz gereken temel bilgileri öğrenebileceksiniz. Öte yandan şehirler, isimler, adres sorma ve yemek siparişi verme gibi günlük hayatta sık sık ihtiyacınız olan ifadeleri de kavrayacaksınız.

İşaret Dili Kursu eğitimin konu başlıkları

1-Türk işaret dilinin tarihi
2-Alfabe
3-Fiiller ve kelimeler
4-İletişim için gerekli olan cümle yapıları
 
Anyone in the world

İnternet sitelerinin gelişmesiyle birlikte bir çok alanda web scripti çıkmaya başladı. Bu scriptlerin en popüleri wordpressdir. Wordpress içerisinde her alana uygun tema yazılabilen ücretsiz bir web arayüzüdür. Bu tür siteleri kullanabilmek için eğitim alınması gerekmektedir.

İienstitu.com wordpress eğitimi vererek bu alanda tecrübeli kişiler yaratmaktadır. Uzman kadrosuyla online eğitim vererek kişilere sertifikalı olarak mezun etmektedir. Dersleri hem masaüstü hem de mobil olarak da takip edebilirsiniz. Canlı ders etkinliğiyle beraber ders verilerek kişilerle birebir olarak etkileşim sağlanmaktadır. Canlı derse katılım sağlanmasa dahi sonradan izleme şansı bulunmaktadır. Enstitü tamamen kişilerin gelişimine yardım etmek amaçlı yapılmaktadır.

Eğitimler Ne İşe Yarar? 

Bu tür eğitimler bir çok sektörde kullanma imkanına sahip olmaktadır. Bir kişi kendine tanıtma amaçlı web sitesi açabilir. Bu web sitesini wordpress tabanlı açarak yeni bir alana girmek isteyebilmektedir. Ancak wordpress detaylı olarak bilmesi kendisi açısından iyidir. İş imkanlarını buna göre şekillendirmelidir. Web programcıların gözdesi olan wordpressi iyi bilerek hareket etmesi gerekmektedir. Online eğitimimiz kişilerin anlayabileceği düzeyde anlatım yapılmaktadır.

İçerisinde ders ve ödevlerle birleştirilerek hareket edilmektedir. Final sınavında yeterli puan elde edildiğinde kişi sertifika kazanacaktır. Bu sertifikayı özgeçmişiniz de kullanarak iş olanaklarını daha da artırabilirsiniz. Referans olarak göstermek geleceğiniz açısından büyük önem taşımaktadır. Firmalar kişilerin bu tür deneyimlerini görerek işe almak isteyebilirler. Ücretsiz olarak verilen bu eğitimlerle geleceğinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. 

Wordpress'in Geleceği

Wordpress tabanlı siteler gittikçe fazla olunmaktadır. E-ticaret, blog siteleri, haber siteleri vs. alanlar wordpress alt tabanıyla birlikte birleşmektedir. Bu tür alanda uzmanlaşarak yetenek elde etmenizi sağlamaktadır. Elde edinilen yetenek sonucunda ileriye yönelik hareket etmenizi sağlamaktadır. Bu alanlardan örnek olarak editör yazarlığı, web geliştirici gibi alanlara ilk giriş kapınız olmaktadır. Bu alanda bir çok iş kaynağı bulunmaktadır. Ancak başlangıç için wordpress kullanmasını bilmeniz gerekmektedir.

iienstitu.com bu konuda kişileri en iyi eğitimi vererek hareket etmektedir. Başlangıç düzeyinde başlayarak adım adım ilerlemektedir. İlerlemelerde öğretim üyesi ödevler vererek kişilere pekiştirme yapmaktadır. Ara sınavlarla birlikte birleştirerek final sınavına hazırlamaktadır. Tam eğitim verilmesiyle birlikte kişinin wordpress alanında bilgili olmasını sağlamaktadır.

Final sınavını verdiğinde enstitümüzden wordpress eğitimi sertifikasını kazanmaktadır. Kişiler bunu linkedin hesabına yada cv'sine ekleyerek bu alanda özgeçmişini tanımlamaktadır. Online eğitimlerimiz zamanla daha da eklenerek daha da büyümektedir. Tecrübeli kadrosuyla kişilere geleceğini en iyi şekilde aydınlatmaktadır. İienstitu.com yeteneklerinizi ortaya çıkararak kişisel ve iş hayatında kendinizi en üst zirveye hazırlayabilirsiniz.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:49 PM
Anyone in the world

Kodla ilgili kurslar her yerde, ancak tasarım konusunda harika kurslar bulmak biraz daha zor. Bu kısmen tasarım ve geliştirme arasındaki örtüşmeden kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman bu çizgiler bulanıklaşıyor. Tasarım, kullanıcı deneyimine odaklanır ve mizanpajlar, renkler, yazı tipleri, düğme tasarımı, etkileşimler, vb. Seçmeyi içerir. Elbette, tasarımcılar da kodu anlamaktan faydalanabilirler. Bu kurslardan bazıları HTML, CSS, JavaScript, jQuery veya PHP için de eğitim içerir. Öğretilen beceri seviyeleri başlangıçtan ileri düzeye kadar çeşitlilik gösterir. Bazıları Photoshop becerileri gerektirir.

Orta ve İleri Wordpress Eğitimi

İleri WordPress eğitimi veren kurslar var. Photoshop gibi bir yazılımda bir web sitesi tasarlamayı, bir şablon oluşturmak için HTML ve CSS'ye dönüştürmeyi ve ardından şablonu bir WordPress temasına dönüştürmeyi kapsar. Ara Photoshop tekniklerini, web tasarım esaslarını, WordPress öğelerini ve sayfalarını, jQuery ile animasyon ekleyerek, duyarlı ızgara sistemlerini, XAMPP, Fireworks öğelerini öğretir. Bu dersleri almak için temel HTML ve CSS becerilerine ihtiyacınız olacak.

Bazı kurslar hem yeni başlayanlar hem de yeteneklerini arttırmak isteyen yerleşik tasarımcılar için uygundur. UX'e odaklanır ve UX ilkelerinin içerik ve düzen tasarımına nasıl uygulanacağını gösterir. Photoshop ve Axure RP gerektirir ve UX temellerini, HTML, CSS, bilgi mimarisi, proje yönetimi, navigasyon, WordPress temelleri, B2B site tasarımı, blog tasarımı, bir e-ticaret web sitesi oluşturma ve daha fazlasını öğretir.

Başlangıç ve Orta Wordpress Eğitimi

WordPress eğitimi veren başlangıç ​​seviyesindeki kurslar vardır. En küçük elemandan karmaşık sayfalara kadar her şeyi kapsar. WordPress temellerini ve tema yapısını öğretir. Ayrıca üstbilgiler, altbilgiler, düğmeler, renkler, formlar, yorumlar, aletler gibi tema öğelerini de kapsar. Sayfa tasarımı, dizini, tek gönderi, teklif ve galeri formatlarını, kategori ve tarih arşivlerini ve bir iletişim sayfası için özel bir şablonu kapsar.

Bazı kurslar yeni başlayanlar ve grafik tasarımcıları için uygundur. WordPress'i yerel bir ana bilgisayara kurmak, SEO için optimize etmek, sayfalar ve yazılar oluşturmak, özel menüler ve navigasyon sistemleri, ortamları düzenlemek, temalarla ve çerçevelerle çalışmak için birçok yol ve bakım ve geçişi kapsar. Bazı kurslar WordPress veya web tasarım alanında gelişmiş bilgi içerir.

WordPress yöneticisinden e-ticarete kadar her şeyi içeren kurslar mevcuttur. WordPress'in temellerini, çekici içerik, SEO ve ortamın nasıl kullanılacağını yaratıp organize ettiğini öğretir. Ayrıca temaların nasıl çalıştığını, temel HTML ve CSS'yi, daha gelişmiş HTML ve CSS ile özelleştirmeyi, eklentileri, para kazanmayı ve hileleri ve ipuçlarını öğretiyor.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:49 PM
Anyone in the world

Genel muhasebe şirketlerin mali durumlarını yıllık harcama ve gelirlerini  defter ve mali bilançolarının hazırlanarak bir yıllık gelir gider durumunu gösteren ve hesap dönemi sonucunda kar/zarar durumunu belirleyen kayıt alma sistemidir. genel muhasebe eğitimi kişilerin mutlaka alması gereken bir eğitimdir. Yasal açıdan da zorunlu olan bu kayıtlama sistemi sonucunun çok sağlıklı olması gerekiyor. Zira muhasebe önce şirket hesaplarını ve müşteri hesaplarını, sonra personel alacak borçlarını ve devlete olan vergi borç ve alacaklarını net olarak belirleyecektir.

Genel Muhasebe Neden Önemlidir?

Muhasebe uzaktan zor ve karmaşık bir finans dalı olarak görünse de aslında temel ilke ve kuralları doğru anlaşıldığı zaman kolaylıkla yapılabilen bir meslek dalıdır. Muhasebe çok dikkat ve titizlik ister.
Yapılabilecek en küçük bir hata şirketi zor durumda bırakabilir veya hatayı toparlamak zor olabilir.
İşletmelerin bel kemiği bu işletmeye ait alacaklar, borçlar, tedarikçiler, müşteriler, personel ve devlet olarak ifade edilen  vergi alacak ve borçları net olarak bu sistem üzerinde kayıt altına alınmaktadır.
Genel Muhasebe online  ve genel muhasebe eğitimi ücretsiz eğitimler ile çok güçlü destekler sayesinde zorlanmadan alınmaktadır.

Genel Muhasebe Eğitimleri Nasıl Alınır?

Günümüzde zamandan ekstra alınarak akşam kursları tarafından verilen bu eğitimler hem çok yorucu olmakta hem de çalışan kişilerin dinlenme zamanlarından alındığından dolayı derslerde yeteri kadar verim alınamamaktadır. online ve ücretsiz eğitimler ise zamanı istenilen dilimlere bölmek suretiyle eğitim takvimini kişi kendisi belirler. Ayrıca ekonomik ve ücretsiz olması yoğunlukla tercih edilir. Genel Muhasebe ilkeleri tanımlamak ve kayıtlama sistemi canlı dersler üzerinden birebir interaktif bir eğitim anlayışı ile kavramak çok kolay olmaktadır.Eğitimler video kayıtları alındığından sonrasında tekrar tekrar izlenme özelliğine sahiptir.

Eğitim Sonrası Sınav

Gereken tüm ana noktalar zengin eğitimlerle desteklendikten sonra sınav öncesi ödev, proje gibi pekiştirici destekler ile danışanın tam olarak kavraması sağlanır. Sınav test olarak gerçekleşir ve aynı anda tüm öğrenciler online sınava tabii tutulurlar. Sınav sonrası belli bir baraj puanı aşan danışanlara sertifika hazırlanır.

Genel Muhasebe Eğitim Sertifikasının Önemi

İşletmeler ve şirketlerin en önemli bölümlerinden birisi muhasebe departmanıdır. Çünkü tüm mali ve parasal işlemler bu departmandan geçer dolayısıyla çok hassas ve önemli bir bölümdür. Alınan sertifikalar bu anlamda çok önemlidir. Muhasebe kayıtlarının doğru, hızlı, güvenli olması bilgilerin doğruluğundan geçer. Bilgi doğruluğu ise alınan. genel muhasebe eğitimi yeterli olmasıyla başlar. Muhasebe eğitimleri geniş yelpaze içerir dolayısıyla alt muhasebe dal eğitimlerinin alınması da bu anlamda önem taşır.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:48 PM
Anyone in the world

Gerçekleştirilen bu eğitim ile finansın üç önemli dallından biri olan finansal yönetim ile alakalı temel düzeyde konular hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Yapılan programda mümkün olduğunca teorik bilgiler dışında günlük hayatta karşılaşılabilecek konular üzerinde bilgi verilmektedir. Bu program ile finansal yönetimin çözmesi gerekli olan konulardan biri olan vekalet sorunu ile birlikte, kurumsal yönetim giriş mahiyeti veya bu konu ile ilgili bilgiler sunulmaktadır.  
 
Kişilere verilen finansal yönetim eğitimi sonucunda, günümüzde şirketlerin asıl hedefi nedir, finans yöneticisi ne gibi kararlar vermekte ve bunların en önemlisi hangileridir, finans yöneticisinin asli görevleri, faizin bileşenleri, kurumsal yönetimin temel ilkeleri hakkında bilgi edinilmesi, efektif ve nominal faiz, bileşik ve basit faiz hakkında bilgi ile bunların parametrelerinin öğrenilmesi, devresel ödemeler ve bunların parametreleri, reel faizin ne olduğu, devresel ödeme ve bileşik ödeme parametrelerinin nasıl hesaplandığı hakkında bilgi sahibi olunmakta ve öğrenilmektedir.  
 
Eğitim Süreci 
 
Bu eğitimi almak isteyen kişiler için online eğitim adı da verilen uzaktan eğitimler mevcuttur. Finansal yönetim eğitimi bütün müfredat, e-eğitim videoları ve modüllerinden oluşmaktadır. Alınacak olan eğitimler için herhangi bir gün veya zaman sınırlaması bulunmamaktadır. İstenilen zaman ve yerde internete bağlanılarak mobil cihazlar veya bilgisayarlardan dersler takip edilebilmektedir.  
 
Sertifika programı için verilen finansal yönetim eğitimi toplamda 12 saatlik sınıf içi eğitimlerin tamamını kapsamaktadır. Uzaktan eğitim süresi, kişinin eğitim izleme hızına ve performansına bağlı olarak 3 saatlik bir zaman zarfında tamamlanabilmektedir. Eğitim programına katılmış olan bireyin belgeyi alabilmek için katılmış olduğu eğitimi 90 günlük zaman zarfında tamamlaması gerekir. Eğitime katılan kişiler için bu eğitim süresiz olarak ulaşımına açık halde bulunacaktır.  
 
Kimler Katılabilir 
 
Gerçekleştirilecek olan finansal yönetim eğitimi derslerine şirket çalışanları ile şirket yöneticileri, finans sektöründe çalışan yöneticiler, finans alanlarında kariyer yapmayı hedefleyen kişiler, finansal planlamacılar, finansal kurumlar ile bu kurumların çalışanları, parasını uygun ortamlarda değerlendirmeyi hedefleyen bütün insanlar ile yatırımcılar bu eğitimlere katılmakta ve kendilerini geliştirmektedir.  
 
Eğitimin Avantajları 
 
Bütün müfredat kişilere sunulmak üzere uzaktan eğitim şeklinde hazırlanmıştır. Sınav ve eğitimlere katılmak için bireylerin üniversiteye gitme zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Sınıf içi eğitim modeli yerine, aynı eğitimi etkileşimli videolardan takip edip daha kısa sürede daha uygun fiyatlara almak mümkün olmuştur. Kazanılan sertifika, üniversite tarafından hazırlanmakta ve qr kod veya sertifika numarası ile bu belge üniversiteden doğrulatma olanağı bulunmaktadır.  
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:48 PM
Anyone in the world

Yeni nesil teknolojilerin artmasıyla birlikte eğitimler cihazlara aktarılmaya başladı. Bu eğitimler kişiler internet üzerinden elde edinerek yeni beceriler elde edilebiliyor. İienstitu bu alanda bireylere güncel olarak en iyi eğitimi vermekte başarmaktadır. Online eğitim de kişinin ilerde başarıyla ilerleyebileceği bir alan yaratmıştır. Normal hayat ve iş hayatında kullanabileceği beceriler elde etmesi için eğitimler geliştirilmiştir. Bu eğitimler sonucunda sertifika alarak kişiler becerilerini iş öz geçmişin de kullanabilmektedir. Uzman kişiler tarafından eğitilen bireyler yeni bir alana geçiş yapmaktadır.

Ücretsiz Online Eğitim Platformu 

Birçok eğitim sitesi verilen eğitimlerde ücret talep etmektedir. İienstitu bu konuda bireyleri düşünerek hareket ederek ücretsiz eğitimler vermektedir. Üst düzeyler için de kişilerin bütçelerine göre hareket etmektedir.

Sürekli güncellenen eğitimlerimiz farklı alanlarda ilerlemeye devam etmektedir. Uzman kadrosuyla birlikte online eğitimler vererek kişileri en iyi düzeyde eğitmeyi amaçlamaktadır. Enstitü açılan derslerde ödevler vererek kişilere daha akılda kalıcı eğitimler vermektedir. Öğrenilen derslerde sınavla geçilerek sertifika hakkı kazanılmaktadır. Sertifikaları Linked'in üzerinden direk göstererek de öz geçmişinize başarılı olarak yeni beceriler koyma şansı yakalayabilirsiniz.

Online Eğitim Alanları

Kişilerin her alanda beceri kazanmasını hedefleyen sistemde alanlar şu şekilde sıralanmaktadır. Satış ve Pazarlama Eğitimleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri, İletişim Eğitimleri, İş Hayatı Eğitimleri, Finans -Muhasebe Eğitimleri, Yabancı Dil Eğitimleri, İşletme Eğitimleri, İnsan Kaynakları Eğitimleri, Yazılım Ve Bilişim Eğitimleri gibi alanlarda bireylere online ders hizmeti vermektedir. Dersler belirli saatlerde canlı olarak izleyebilirsiniz. Online ders kaçırıldığında kaydedildiği için istediği zaman tekrar izleme imkanı bulunmaktadır. Uzman eğitimler tarafından sırayla işlenen sistemde kısa sürede eğitimleri bitirme şansı bulunmaktadır. Aşama aşama gidilen sistemde bireylerin zorlanmayacağı bir alan yaratılmıştır. 

Online Eğitim Ne İşe Yarar? 

Online Eğitim, bireylerin yeni beceriler elde etmesi için yapılmış platformdur. İienstitu bu alanda önemli yatırımlar yaparak hizmet vermektedir. Hem iş hayatında hem normal hayatınızda kolaylıklar sağlayacak beceriler kazandırarak kişilerde önemli rol oynamaktadır. Online ders düzenli olarak bitirerek birey sınav sonrasında bitirme sertifikası verilmektedir. Bu sertifikayı iş başvurularında kullanarak CV(iş öz geçmişi) daha etkin bir rol almaktadır.

Enstitüde eğitimler ücretsiz olarak verilmektedir. Üst düzey eğitimler ise kişinin bütçesini zorlamayacak şekilde yapılmaktadır. Her bireyin yapabileceği bir şekilde dizayn edilmiştir. Bireyler hem bilgisayardan hemde mobil üzerinden eğitim alabilmektedir. İstediğiniz her yerden giriş imkanı sunmaktadır. İienstitu zamanla artan eğitim sayısı ile birlikte kişileri daha iyi yerlere hazırlamak istemektedir. 
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:47 PM
Anyone in the world

İş hayatına atılan ya da başlamak üzere olan herkes sertifikaların ne kadar önemli olduklarını bilir. Eğer hiç iş tecrübeniz yoksa ve belirli bir alanda kariyer yapmak istiyorsanız zaten var olan eğitiminizin üzerine yükselmek istediğiniz alan ile ilgili alacağınız sertifikalar ile birçok rakibinizin önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Diğer bir yandan iş hayatının içerisindeyseniz ve kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız o zaman bildiklerinizi işvereninize kanıtlamak zorundasınız. Bu nokta da devreye sertifikalar girmektedir. Diğer bir yandan iş yerinizde yükselmek istiyor ama bazı konularda eksiğinizin olduğunu düşünüyorsanız o zamanda devreye yine sertifika veren eğitim programları girmekte.

Eğitim almak önemli ancak herkes her zaman bu eğitim olanaklarından çeşitli sebepler ile yararlanamaz. Bu engeller bazen zaman olur bazense maddiyat. Ancak tüm bu sorunların çözümlerini sağlayabilecek tek bir çözüm yolu var. O çözüm yolu ise online ders veren eğitim siteleri. 

Bu alanda rüştünü ispat eden online eğitim sitelerinden birisi ise iienstitu.com adlı site olmakta. Bu sitede bulabileceğiniz onlarca konunun yanında verdikleri sertifikalarda bu eğitimleri ispatlamanıza yardımcı olmakta.

İİENSTİTU NEDİR?

Öncelikle insanların kendilerini geliştirmeleri ve belirli alanlarda uzmanlaşmalarını sağlamak adına kurulan site hem online eğitimler hem de örgün eğitimler vermekte. Öğretmen kadroları akademisyenlerin ve alanında uzman kişilerin oluşturduğu site aynı zamanda bilgi edinmenin pahalı olduğu dünyamızda oldukça uygun fiyatlar ile bilgi edinme şansını katılımcılarına sunmakta. 

Öğrenme arzusunu her şeyin üzerinde tutan iienstitu bu arzunun sürdürülebilir olması için teknolojinin de imkanlarını kullanarak katılımcılarına hizmet vermekte. Her geçen gün online ders tekniklerini geliştirmek ve katılımcılarına daha fazla yarar sağlamak için çalışan site aynı zamanda ücretsiz uzaktan eğitimlerini sürdürebilmeleri içinde yeni olanaklar denemekten çekinmiyor. 

Online eğitim sağlayan sitenin kullanıcılarına sunduğu diğer avantajların arasında ise alanında uzman kişiler ve akademisyenler tarafından oluşturulan bilgi kaynaklarına herkesin ulaşabilir konumda olması. Sitenin diğer bir artısı ise kişisel gelişim veya mesleki yeterlilik konusunda yayımladığı makalelerdir. 

İİENSTİTU VERDİĞİ ONLİNE EĞİTİMLER 

Ensititu bünyesinde bir çok konuda bir çok eğitimi bulunan online eğitim veren bir site. Bu site aynı zamanda alınan eğitimlerden başarılı olunması durumda katılımcılarına sertifika vermekte olan bir sitedir. İienstitue'de bulabileceğiniz eğitim başlıklarında yer alan konular ise şu şekilde özetlenebilir:

1. Kişisel gelişim eğitimleri
2. Satış ve pazarlama eğitimleri
3. İletişim eğitimleri
4. iş hayatı eğitimleri
5.Finans ve muhasebe eğitimleri
6. Yabancı dil eğitimleri
7. İşletme eğitimleri
8. İnsan kaynakları eğitimleri
9. Yazılım ve bilişim eğitimleri
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:47 PM
Anyone in the world

İş hayatında kendimizi geliştirmek ve değişen şartlara uyum sağlamak için sertifika almak gereklidir. 
Gelişen teknoloji ile birlikte uzaktan eğitim, online kurslar gibi bir çok seçenek İnternet ile birlikte ayağımıza geldi. Artık evinizden bilgisayarınızdan  ücretsiz kurslar İstanbul 'da verilse bile online eğitimlere katılabilirsiniz. 

Sertifika Gerekli Mi 

Üniversite okudum nasılsa işim de var diyip olduğunuz yerde saymak belki de işinizi kaybetmenize neden olabilir. Çünkü günümüz çalışma şartları sadece en iyilerin başarılı olabildiği bir sistemdir. Tabi ki bunun için de kendini geliştirmek çok önemli. 
Meslek hayatınızda hep bir adım önde olabilmek için mesleğinize hitap eden sertifikalara sahip olmanız gerekmektedir. 

Üstelik bu sertifikalar elinizin altında online eğitim olarak ve ücretsiz hizmetinize sunulmaktadır. 
Modern çalışma sisteminde tutunabilmek için düzgün diksiyon, ekstra yabancı diller, kusursuz sunum ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak gibi bir çok konuda tam donanımlı olmak gerekir. 

Nerden başlayacağınız konusunda endişeleriniz varsa önce ücretsiz online sertifika kurslarından başlayabilirsiniz. Çünkü herhangi bir kurumdan kurs almak hem maliyet konusunda hem de zaman konusunda sizi sıkıntıya sokabilir. 

İstanbul İletişim Enstitüsü sizin bir tık uzağınızda bulunmakta ve sizi her konuda donatacak sertifikalarla hizmet vermektedir. Kısa zamanda maksimum verim almak istiyorsanız şayet, sizinde öncelikli tercihiniz ücretsiz online eğitimler olacaktır. İnternet ve bilgisayar olan her yerden eğitimlere katılabilir ve ücretsiz sertifika sahibi olabilirsiniz. 

Ücretsiz Sertifika Programları 

İstanbul İletişim Enstitüsü bir çok dalda ücretsiz ve online sertifika kursları düzenleyerek sizlere hizmet vermektedir. 
İstanbul İletişim Enstitüsü olarak ücretsiz kurslar İstanbul da 2012 yılından beri başarılı bir şekilde programlarını devam ettirmektedir. Aşağıda verilmekte olan bazı online eğitim sertifikaları hakkında bilgiler bulunmaktadır. 
İnsan Kaynakları Eğitim Sertifikası, şirketin hedeflerine ulaşması için insan kaynakları stratejilerinin doğru uygulanması gerektiği konusunda verilen eğitimdir. 
Bordro ve Uygulamaları Eğitimi, insan kaynakları departmanında çalışmak isteyenlerin katılması gereken bir eğitimdir. İşveren ve çalışanlar arasındaki düzeni sağlamak için eğitimler verir. 
İleri Derece Excel Eğitimi, her sektörde raporlama yapmak için kullanılan excel programını ileri derecede geliştirmek için alınan eğitimdir. 
Performans Yönetimi Eğitimi, çalışanların performansını en iyi şekilde geliştirmek ve uygulamak için verilen eğitimdir. 
360 Derece Performans Değerlendirme Eğitimi, insan kaynakları eğitiminin temel konularındandır. Çalışanların performanslarını değerlendirirken diğer taraftan verimliliği artırmak için neler yapılması gerektiği belirlenir. 
Etkili İletişim Eğitimi, iletişim modern iş yaşamında çok önemli bir etkendir. İnsanlarla etkili iletişim kurmak için alınan eğitimdir. 
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:47 PM
Anyone in the world

Gelişen rekabet koşulları bireyleri ve kurumları yenilikleri takip etmeye zorlamaktadır. Bireyler ve kurumlar rekabetten geri kalmamak için yetkin kurumlar tarafından verilen  eğitimlerden faydalanmaya başlamıştır. İstanbul İşletme Enstitüsü (iienstitu), bu eğitimleri sunarak kişisel nitelikleri ve iş verimini artırmaya yardımcı olan önemli kurumlardan biridir.

Enstitü bünyesinde verilen bu programlar, iş dünyasının taleplerinin yakından takip edilerek çalışanların ve şirketin eksik noktalarını tamamlamak amacıyla hazırlanmaktadır. Programlardan faydalanan bireyler, iş bulma konusunda rakiplerinin bir adım önüne geçmektedir. Online eğitimler sayesinde vizyonu geniş, nitelikli ve donanımlı bireyler iş dünyasında yerini almaktadır.

E-Eğitim Nedir?

Gelişen teknoloji yardımıyla klasik eğitim sisteminin yerini E-Eğitim sistemi almıştır. Akıllı telefonlar ya da bilgisayarlar aracılığıyla hızlı internet bağlantılarına ulaşan bireyler, hiçbir zaman problemi çekmeden ve mekan kısıtlaması olmadan dilediği eğitim programına katılmakta ve yetkinliklerini artırmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde bulunan online eğitim programlarına  katılan adaylar, eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olmaları halinde eğitim sertifikaları almaktadır.  Ücretli ve ücretsiz eğitim programları ile kendini geliştirmek isteyen bireyler enstitü sitesini (www.iienstitu.com) ziyaret ederek online eğitim programlarına katılabilirler.

Online Eğitimler Nelerdir?

İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde çeşitli sektörlerle alakalı pek çok ilgi alanına hitap eden onlarca online eğitim bulunmaktadır. Bu eğitimlerden en popüler olanları aşağıda listelenmiştir:
1- Kişisel Gelişim Eğitimleri (24 Eğitim) 
2- Satış ve Pazarlama Eğitimleri (8 Eğitim)
3- İletişim Eğitimleri (6 Eğitim) 
4- İş Hayatı Eğitimleri (8 Eğitim)
5- Finans - Muhasebe Eğitimleri (2 Eğitim)
6- Yabancı Dil Eğitimleri (7 Eğitim)
7- İşletme Eğitimleri (16 Eğitim) 
8- İnsan Kaynakları Eğitimleri (11 Eğitim) 
9- Yazılım ve Bilişim Eğitimleri (10 Eğitim) 
10- İnsan Kaynakları Yönetimi (2 Eğitim) 
11- Yönetim ve Organizasyon (1 Eğitim) 
12- İş Hayatı (4 Eğitim) 
13- Satış ve Pazarlama (1 Eğitim) 

Eğitim Sertifikalarının Özellikleri Nelerdir?

Online eğitim (ücretsiz) ya da örgün eğitim (ücretli) seçeneklerinden hangisiyle katıldığına bakılmaksızın her aday sertifika sınavına tabi tutulmaktadır. Sınavda aldığı puana göre bu adaylara Doğrulanmış Sertifika verilmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü programlarında iki tür belge bulunmaktadır. Bunlar; belge kodu (dijital belge ) ve başarı belgesi (resmi belge)'dir.
Sertifika Kodu (Ücretsiz), online olarak sorgulanabilir bir belgedir. Eğitim sertifikaları ise üzerinde sahteliği önleyici varak, soğuk damga, toz kabartma ve gofre gibi uygulamaları bulunan resmi bir belgedir. Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak için www.iienstitu.com'u ziyaret edebilirsiniz.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:47 PM
Anyone in the world

İienstitu uzaktan ve örgün eğitim programları hazırlayıp sunan bir kuruluştur. Katılımcı öğrencilerin ilgili alanları hakkında bakış açılarının genişlemesi, mesleki becerilerinin artması ya da herhangi bir konu hakkında uzmanlaşmalarını sağlamak acıyla hizmetlerini sürdürmektedir.
 
Online Eğitimler Nasıl Gerçekleştirilmektedir?
 
Online eğitimler hazırlanıp sunan iienstitu gelişimini sürekli olarak sürdürmekte yeni eğitim programları hazırlamaktadır. Kadrosunda pek çok uzman, akademisyen yer almaktadır.
Online eğitimlerinin büyük kısmı ücretsiz olup programlara katılım konusunda da her hangi bir kısıtlama getirmemektedir. Hemen herkes online eğitim programlarına katılabilmektedir. Eğitimlerden faydalanabilmek için bilgisayar, akıllı cep telefonu ya da tablete sahip olmak yeterlidir.
 
Online eğitimlerini canlı olarak hazırlayıp sunan bir kurum olarak dikkatleri çekmektedir. Eğitim sırasında katılımcıların eğitmene kolaylıkla soru sormaları ve etkileşimde olmaları sağlanmaktadır.
 
Çok çeşitli alanlarda eğitimlerini sürdüren iienstitu sayesinde katılımcılar uzman akademisyenlerin sunduğu eğitimler ile geniş bir perspektife sahip olabilmektedir. Merak ettikleri konular ile ilgili eğitimler alarak kapsamlı şekilde bilgiler ile donatılmak suretiyle uzman olabilmektedirler.
 
İstanbul İşletme Enstitüsü uzman akademisyenlerinin hazırlayıp sunduğu çok değerli sertifika programları ile katılımcıların hayatta hedefledikleri noktalara ulaşmaları için bilgi ile donatılmış sağlam zeminler hazırlanmaktadır.
 
İİenstitu’nün Yarattığı Fark Nedir?
 
Eğitim sertifikaları ise katılımcılara programa katılım sonrasında ulaştırılmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü’nün hazırladığı eğitim programlarına katılarak hangi alanda uzmanlaşmak isteniyor ise o alana yönelik profesyonel olarak hazırlanmış eğitim programlarına katılarak kişilerin kendilerini geliştirilmeleri sağlanmaktadır.
 
Sürekli gelişen ve bilginin hızlı aktığı dünyada bu akışa ayak uydurabilmek için kişinin ilgi alanına ya da uzmanlaşmak istediği alana yönelik bilgilerin toparlanması ve kapsamlı şekilde ulaşılması oldukça güçtür. Bu noktada iienstitu devreye girmekte paha biçilmez bilgileri doğru şekilde bir araya getirmiş olarak sertifika programlarında katılımcılara sunmaktadır.
 
Bu bilgiler ile katılımcıların bambaşka bakış açıları kazanmaları sağlanmakta hayat perspektifleri genişletilmektedir. Dünyayı doğru olarak algılamaları sağlanmak suretiyle yeni mesleklere yönelmeleri sağlanmaktadır. İienstitu eğitim sertifikaları tam da bu noktada farkını ortaya çıkartmaktadır.
 
Online Eğitimlere Kimler Katılabilir?
 
Ücretsiz ya da ücretli sertifika programlarına katılmak isteyen herkes herhangi bir koşul aranmaksızın katılım sağlayabilmektedir. Katılmak istenilen online eğitim programlarında bilgi ya da deneyim gibi herhangi bir kısıtlama da aranmamaktadır.
 
Kişilerin kendilerini geliştirmeyi arzu ettikleri alanlar ile ilgili olarak önlerine herhangi bir set çekilmemekte tam tersi teşvik edici olunmaktadır. Kurum farkını bu noktada da ortaya koyabilmeyi başarmaktadır.
 
Doğru bilginin gücünü bilen kurum uzaktan eğitim hizmeti ile tüm kısıtlamaların önüne geçmekte bilgisayar, tablet ya da akılla telefonların sağladığı faydalardan bu noktada da yararlanmaktadır.
 
Bireysel gelişim ve toplumsal gelişimin ihtiyacı olan doğru bilginin doğru şekilde uzmanlar tarafından online olarak katılımcılara aktarımını yapmakta ve farkını ortaya koymaktadır.
[ Modified: Friday, 20 August 2021, 10:47 PM ]