Site blog

Anyone in the world

Satış ve pazarlama uzmanlık gerektiren bir sahadır. Kullanılacak doğru satış yöntem ve teknikleri sayesinde insanların hiç aklında yokken bile sattığınız ürünü almasını sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenizin tüketim alışkanlıklarının analizini en iyi şekilde yaparak bu alışkanlıklara hitap edecek pazarlama tekniklerinin belirlenmesinde gerekli yöntemleri kullanabilmek yetenek ve bilgelik gerektirmektedir.

Bir ürün veya hizmet pazarlıyorsanız, pazarladığınız ürünün veya hizmetin niteliklerini ve kapsamını en iyi sizin bilmeniz gerekmektedir. Ancak bunu biliyor olsanız bile nasıl ifade ettiğiniz ve insanlara kendinizi nasıl anlattığınız da önemlidir.

Eğer doğru ifade tarzı ve doğru yaklaşımla insanlara ürünlerinizin veya hizmetlerinizin tanıtımını yapmıyor veya doğru faaliyetlerle insanların davranış alışkanlıklarını etkilemeye veya değiştirmeye çalışmıyorsanız sattığınız ürün ne kadar kaliteli olursa olsun insanlar satın alma kararını vermiş olsalar bile sizin ürünlerinizi tercih etmeyecek ve başka markalara yöneleceklerdir.

Satış pazarlama tekniklerinin uygun şekilde kullanılması ve sonuç vermesinin bazen yıllarca sürdüğü bilinmektedir. Pazara hakim olmak için öncelikle pazara girmek ve pazarda kalıcı olmayı gerektirecek hamleler yapmak gerekmektedir.

İyi bir marka çalışması sonucunda insanların zihninde oluşturacağınız olumlu itibar, satışını yaptığınız bütün ürün ve hizmetlerinize yayılacak ve böylece pazarın hakimi durumuna gelebileceksiniz.  Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursanız olun sattığınız ürünün her şeyden önce müşterinin farkındalığını kazanacak nitelikte olması gerektiğini unutmayın. Bu farkındalığı ise doğru satış teknikleri ile sağlayabilirsiniz.

İienstitu.com İle Modern Satış Yöntemlerini Öğrenebilirsiniz

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi sayesinde müşterilerinizin dikkatini ürünlerinize çekecek yol ve yöntemleri geliştirmede gerekli donanım ve teknik bilgiyi elde edebilirsiniz.

Müşteri sadakati nasıl oluşturulur, iyi bir kurum kimliği ve marka imajı nasıl sağlanır ve müşteri sadakati nasıl elde edilir gibi birçok konuda alacağınız eğitimlerle faaliyet gösterdiğiniz pazarda rakiplerinizden çok önde olduğunuzu hissettirecek ve müşterilerinizin ürünlerinize ve hizmetlerinize yönelmesini sağlayacaksınız.

İienstitu.com internet sitesine üyelik yapmanız halinde müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi için online ders alma fırsatına ulaşabilirsiniz. Yoğun iş temponuzun arasında evdeyken dinlenme saatlerinizde bile alabileceğiniz bu online eğitimler sayesinde işletme markanızı en iyi şekilde geliştirecek ve kalıcı olmasını sağlayabileceksiniz.

Bir dijital eğitim platformu olan internet sitemizden videolu, yazılı ve diğer görsellerle desteklenmek suretiyle verilen online eğitimler, katılımcıların ihtiyaç duydukları alanlarda eksiklerini kapatmaları ve faaliyet alanlarında daha üstün performans göstererek işlerini yürütebilmeleri için ideal bir internet sitesidir. Alanında uzman ve profesyonel eğitimcilerden alacağınız dersler sayesinde geleceğe daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:53 PM
Anyone in the world

İyi bir meslek sahibi olmak ve bu meslek içerisinde kariyer yapabilmek için, günümüzde İngilizce büyük bir öneme sahip hale geldi. Özellikle İngilizce dünya çapında kabul edilen ortak dil olarak, uluslararası şirketler bazında iletişim noktasında ön plana çıkıyor. Bu yüzden firmalar günümüzde personel alımı yaparken, CV üzerinde mutlaka İngilizce seviyesine dikkat etmektedir. Bu sebepten dolayı kurumsal hizmet anlayışıyla desteklenen iş ingilizcesi kursu üzerinden eğitim almak büyük öneme sahip.
 
Online İş İngilizcesi Kursu
 
Özellikle çalışan kesim gerçek zamanlı eğitim kurumlarında İngilizce öğrenme zorluğu yaşamaktadır. Çünkü zamandan büyük bir kayıp yaratan bu yerler, ayrıca vakit bulamayan kesim için istenilen saat kriterlerini taşımaz. Günümüzde ise bütün bu olanakları bir kenara bırakan online eğitim sayesinde, iş ingilizcesi kursu almak isteyen her birey bunu evinin konforunda rahatlıkla değerlendirmektedir. Belirli bir seviyeye üzerinden başlayan online eğitimler, iş İngilizcesi konusunda uzman olan eğitmen güvencesi ile destekleniyor.
 
İyi Bir İş İngilizcesi ile Kariyer Yapma İmkanı
 
Rakipleri bir adım geride bırakmak ve öncelikle nitelikli bir iş bulabilmek için, mutlaka iyi derecede İngilizce bilmek gerekmektedir. Böylece hayalini kurduğunuz önemli firmalar bünyesinde iş bulabilir; en hızlı şekilde kariyer basamaklarını tırmanabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için ise İienstitu bünyesinde bulunan uzman eğitmenler, rahatlıkla değerlendirilecek online eğitim sağlıyor. Yapılan plan ve programlama doğrusunda stres yaşamadan evinizin rahatlığında bu eğitimi elde edebilirsiniz.
 
Rahatlıkla İş İngilizcesini Öğrenme İmkanı
 
Tamamen kaliteli bir hizmet anlayışıyla verilen destek sayesinde, iş İngilizcenizi yüksek bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Teorik ve pratik şekilde yapılan eğitimler, ayrıca forumlar kullanılarak İngilizcenizi geliştirmenize olanak tanımaktadır. Enstitu kapsamında ayrıca dilediğiniz zaman tekrar yapabilir ve böylece İngilizceyi pekiştirme şansını değerlendirebilirsiniz.
 
Kimler İş İngilizcesi Eğitimi Alabilir?
 
Pek çok amaç doğrultusunda iş İngilizcesini öğrenmek büyük öneme sahiptir. Özellikle belli başlı bazı kesimler adına, iş İngilizcesini en iyi hale getirmek en önemli amaçlar arasında yer alır.
- Önemli firmada kaliteli bir iş bulmak isteyenler,
- Bulunduğu şirket bazında kariyer basamaklarını tırmanmayı arzu edenler,
- Uluslararası resmi kurum veya kuruluşlarda çalışanlar,
- En az B-1 İngilizce seviyesine sahip olan kişiler,
Bu kriterler kapsamında her birey iş İngilizcesi açısından online eğitime katılabilir; geleceğini garanti altına alma potansiyelini değerlendirebilir.
 
Sertifika Alarak İş Bulma Fırsatı
 
İş İngilizcesini online eğitim üzerinden kısa sürede arzu ettiğiniz noktaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca sınavda beraber başarılı olduğunuz takdirde, farklı kurum ve kuruluşlarda değerlendirebileceğiniz sertifika sahibi olabilirsiniz.
 
Anyone in the world

İş dünyasında istediğiniz kapıları kolaylıkla açıp, içeri girebilmeniz için online bir altın anahtar var. 
Bu altın anahtar, İstanbul İşletme Enstitüsü'nün iienstitu.com sitesine tıkladığınızda karşınıza çıkacak
iş ingilizcesi kursu online eğitimi.

Eğitimin Hedefi 

Bu eğitim ile, en az B1 seviyesinde sahip olduğunuz genel İngilizcenizi, iş hayatının istediği terminoloji ile harmanlayarak, uluslararası veya ulusal şirketler bünyesinde uluslararası düzeyde gerçekleştirilen çeşitli toplantılar, mülakatlar, konferanslar, seminerler,  telekonferanslar, yazışmalar özellikle e-mail yazışmaları, telefon görüşmeleri, müzakereler ve kongreler başta olmak üzere bu alanlarda iş İngilizcesini profesyonel düzeyde anlayabilme, konuşabilme ve yazabilme yeterliliğine sahip olmanızı hedefliyoruz.

Eğitimin Kapsamı 

İş İngilizcesine yönelik online eğitimimiz; iş hayatındaki güncel kelimeleri, cümle kalıplarını, sık kullanılan ve bilinmesi gereken alansal terimleri ve kısaltmaları içermektedir. Ayrıca programımızda iş başvurusunda bulunacak katılımcılarımız için, cv letter hazırlama ve mülakata hazırlık eğitim konularına özellikle yer vermekteyiz.

Eğitimin Uygulama Şekli ve Avantajları 

İş İngilizcesi eğitimine ihtiyacı olan tüm katılımcılarımızı, iienstitu.com sitemizde karşılıyoruz. Eğitimimiz, online olarak verilmektedir. Evinizden, ofisinizden kısaca bulunduğunuz her köşeden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aktif internet bağlantınız ve bilgisayarınız varsa size bir tık uzaktayız. Canlı dersler, ders güncelleme garantisi, eğitim akabinde yapılan sınavlarda başarılı olunması halinde ücretsiz olarak verilen dijital sertifika kodu ve başarı sertifikası ile online eğitimde lideriz.
   
Online eğitim, iş ingilizcesi kursu arayışında olanlar için çok büyük bir fırsat. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online iş İngilizcesi eğitimleri ise, profesyonel eğitmen kadrosu ve teknolojik altyapısı ile yabancı dil eğitimi alanında yılların tecrübesi ışığında tercih edilen dil eğitim programıdır. Programı tamamlayan katılımcılarımız memnuniyetlerini dile getirmektedirler. Bizler için en önemlisi katılımcılarımızın başarıları ve memnuniyetleridir. En büyük referansımız sizlersiniz.      

Forum aboneliği sistemi ile eğitmenlerimizden yararlı ve ihtiyaç duyduğunuz bilgileri e-mail yolu ile alabileceksiniz. Tartışma grupları ve canlı derslerde size yardımcı olacak bir uzman da eğitiminizde yanınızda.  

Zaman ve mekanın getirdiği sınırlamaları ve dezavantajları ortadan kaldıran online eğitim programımız, uygun eğitim ücreti ile de diğer eğitimlerden farkını gözler önüne seriyor. Dil okullarında iş İngilizcesi eğitimleri için istenilen ücretler ile online eğitim ücretimizi karşılaştırdığınızda maddi yönden bütçenizin dostu olduğumuzu görebilirsiniz. Bizimle yol paranız cebinizde, trafik çilesi sizden çok uzaklarda. Çünkü bizim hedefimiz öncelikle kaliteli eğitim, sizlerin başarısı yani İngilizce dilini öz güven duygusu ile resmi olarak kullanabilme yeterliliğine haiz olmanız.

Eğitimimize katılımınızı bekliyoruz.     
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:52 PM
Anyone in the world

Anlatmak istediklerinizi akıcı ve doğru bir biçimde ifade edebilmek, hem günlük yaşamınıza hem de iş yaşamınıza olumlu katkılar sağlamaktadır. Yaratıcı yazarlık eğitimi yoluyla  fikir ve düşüncelerinizi yaratıcı bir biçimde yazıya dönüştürüp hem kendi hayatınız hem de kariyeriniz için doğru adımlar atabilmeniz mümkün.

Yazmak, bir duyguyu, düşünceyi ya da sözü harfler yoluyla kağıda dökmek olarak tanımlanmaktadır. Yaratıcı yazarlık veya yaratıcı yazı ise düşünce, duygu, hayal ve izlenimleri özgür bir şekilde ifade edebilmektir. Zihnimizde uçuşan kelimeleri akıcı ve etkili bir şekilde yazıya dökmek, kendimizi başkalarına anlatabilmek için çok önem taşımaktadır. Sonuç olarak herkes hikaye yazacak, yazar olacak diye bir zorunluluk yoktur. Önemli olan ise anlatmak istediklerimizi, doğru bir şekilde kelimelerle ifade edebilmektir.

Yaratıcı yazarlık eğitimi kazanımları

Enstitü tarafından sağlanan yaratıcı yazarlık eğitimi sadece yazar olmayı hedefleyenlerin değil yazmaktan keyif alanların, işi gereği rapor yazanların ve mektup yazanların yani hayatının bir yerinde bir şeyler yazmak, ifade edebilmek, yorumlamak zorunda olan her insanın faydalanabileceği bir kurstur.

Bir hikayeniz varsa ve siz bunu yazmak istiyorsanız, sonra da basılsın, kitap haline gelsin, her insan okusun diyorsanız; İienstitü tarafından sağlanan ücretsiz online eğitimler size yardımcı oluyor. Daha iyi ve etkileyici yazılar yazmak iyi bir kariyer yaşamanız için yapmanız gereken en iyi şeydir. Daha iyi yazılar yazmak deniliyor, çünkü ne yazıyorsanız yazın yaratıcı özelliklerinizi kullandığınızda daha akıcı ve iyi bir metin ortaya çıktığını görebileceksiniz.

Üniversiteye hazırlanıyorsanız, öz geçmiş hazırlıyorsanız ya da hazırladığınız tüm metinlerin daha etkili ve iyi olması için yaratıcı yazarlık online eğitim kursuna katılmalısınız. E-posta ya da kendi anılarınızı yazarken bile iletişim kurmanın ne olduğunu kavrayabileceksiniz.

Yaratıcı yazarlık eğitimine kimler katılabilir?
1-Yazmayı sevenler
2-Okumayı sevenler
3-Duygu ve düşüncelerini etkili şekilde yazıya dökmek isteyenler
4-Yazma alanına ilgi duyanlar

Yaratıcı yazarlık eğitiminde neler öğreneceksiniz?

Yeteneğin sanatın her dalında büyük bir artıyla başlanmasını sağladığını hepimiz biliriz ancak bunun yanında çok çalışmak da gerekir. Bu online eğitim programında ise kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi öğrenebileceğiz. Derslere aktif katılım sağlayarak fikir alışverişi yapabileceğiz.
Öğrenmenin sınırı yok ve her zaman farklı bakış açılarından faydalanmak gerekiyor. Ne ve nasıl yazabilirim ile başlayarak, fikir alışverişi yapmalı, yazım tıkanıklığını aşabilmek için neler yapabilmeli, sorularına cevap bulabileceksiniz.

Yaratıcı yazarlık online eğitiminin konu başlıkları

1-Öykü Oluşturma
2-Kim için yazıyorum
3-Tema nedir
4-Hikayenin türü ne
5-Anlatıcı kim
6-Dil üzerine bilgiler
7-Yazmaya başlayalım
8-Ana fikir nedir
9-Kişisellik üzerine bilgiler
10-Karakter ve karakterin İnşası
11-Hikayenin inşası
12-Yazma süreci hakkında bilgiler
 
Anyone in the world

İçinde bulunduğumuz çağ, kimi uzmanlara göre enformasyon, yani bilgi çağı olarak da bilinen bir devir, bilginin her yerde ve kolaylıkla erişilebildiği, insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar fazla bilginin insanlığa açık olduğu bir dönemdir. Zamanında dünyadaki en önemli araştırmacıların kurdukları İskenderiye Kütüphanesi’nin içerisinde bulunan toplam bilgi birikiminden milyonlarca katı bilgi içerisinde bulunduğumuz dönemde hepimizin cebindeki küçük telefonlarda veya tabletlerde erişilebilir durumdadır.
 
Çok değil yaklaşık 20 – 30 yıl öncesine kadar hemen hemen her meslek alanında bilgi ve tecrübe günümüzde olduğundan daha önemli seviyede kabul görmekte idi. Mesleki ve teknik bilgi kolay erişilebilir olmadığından üniversiteler ve akademilerdeki eğitim, bilginin kişilere sağlanması yöntemi ile mesleki gelişimi ilerletmekte idi. Günümüzde bu durum keskin çizgiler ile değişme noktasına gelmektedir. Bilgiye ulaşabilme kabiliyeti bilginin kendisinden önemli bir noktaya gelmiştir.
 
Bilimsel Araştırma Teknikleri – Dünya Çapında Kabul Görmüş Bir Bilim Dalı
 
Bilimsel araştırma, bilgiye ulaşma veya bilgiye ulaşma teknikleri, yurtdışındaki dünyanın en önemli üniversitelerinde, akademiye başlangıç dersleri olarak verilen ve en önemli dersler arasında kabul edilen disiplinler arasında yerini almaktadır. Günümüzde ne yazık ki ülkemizdeki pek çok yüksekokul bu pratiği uygulamaya geçirmiyor olsa da bilgiye ulaşmayı bilmek, çağımızın en önemli zanaatı olarak dünyada kabul görmüştür.
 
Bilimsel araştırma teknikleri, eğitim ve eğitim sonrasında edinilecek pratiklikler ile kolaylıkla edinilebilecek. Edinildikten sonra hem akademik yaşantıda hem de profesyonel iş yaşantısında kişiyi önemli ölçüde ileriye taşıyacak bir yöntemdir. İstanbul İşletme Enstitüsü (iienstitü),  bilimsel araştırma ve yazma teknikleri eğitimi sayesinde ülkemizin akademik ve iş camiasındaki profesyonellere dünya standartlarında yetkinlikler kazandırmayı hedeflemektedir.
 
Bilimsel Yazma Teknikleri
 
Bilimsel yazı yazma, belirli kurallara tabi olan, farklı bir teknik ile irdelenmesi gereken, normal düz yazı tekniğinden farklı bir sistematiktir. Bilimsel yazı yazma, makaleler, tezler, sempozyum bildirileri, sunumlar veya çok çeşitli bilimsel ve teknik yayınların yazma tekniği olarak düşünülebilir. Bilimsel yazı yazma tekniği hem akademik hayatta hem de profesyonel iş yaşantısında bir öğrenci veya profesyonelin mutlaka edinmesi gereken bir yeterliliktir.

İİenstitü, ülkemizdeki akademisyen ve iş insanlarına yardımcı olması için bilimsel araştırma ve yazma teknikleri eğitimi kapsamında bu tekniğin detaylı eğitimini sunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü, online ve yerinde eğitimler ile sektör profesyonellerini, akademisyenleri, öğrencileri veya alanında kendini geliştirmek isteyen herkesi online eğitimler ile destekleyerek ülkemizdeki önce bireysel daha sonra toplumsal gelişimi eğitim ile hızlandırmayı hedeflemektedir.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:52 PM
Anyone in the world

Bilimsel araştırma yapan araştırmacılara katkı sağlamak ve onlara bilimsel araştırma metot ve tekniklerinin eğitimini vermek için iienstitü olarak yanınızdayız.
Bilimsel makale yazımı, bilimsel kongre bildirilerinin hazırlanması, lisans ve lisansüstü proje ve tezlerinizin yazımına başlamadan önce online eğitimlerimize göz atmanızda fayda var.
            
Sitemizde kafanızı karıştırmadan bir araştırma projesinin başından sonuna kadar yapılması gereken adımlar ve kullanmanız gereken metot bir düzen içinde size sunulmaktadır.
 
Bilimsel araştırmalar sırasında takip edilmesi gereken aşamalar nelerdir?
Araştırma konusunun seçimi:
Araştırmaya başlarken yapılacak ilk şey araştırma konusunun belirlenmesidir.
Konu seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikler:
• Araştırmacıların konuya duyduğu ilgi,
• Konunun önemi,
• Konunun özgünlüğü,
•Ulaşılabilecek, kaynakların sayısı
• Araştırma için gereken zaman.
bilimsel araştırma ve yazma teknikleri eğitimi ile konu seçiminde aklınız karışmayacak.

Hipotezin belirlenmesi:

Hipotez bir diğer adıyla varsayım, bir araştırmada bağımlı ve bağımsız değişkenler arasındaki ilişkiyi tanımlar ve doğru olduğunun varsayılması üzerinden araştırmanın ilerlemesini sağlar.

Karar Verme

Araştırmaya başlamadan önce yapılacak olan çalışmanın etkili olabilmesi için Araştırmanın konusu ne? Araştırmanın amacı ne? Araştırmanın metodu ne?” sorularına cevap bulunup çalışma konusuna karar verilmelidir.

Literatür Taraması

Literatür taraması, araştırma konunuz hakkında var olan kaynaklar içerisinde detaylı inceleme yapmak ve kullanmayı düşündüğünüz verilerin toplanması sürecidir.
 Literatür taraması yaparken izlenecek yollar:
1.      Hakemli dergilerin taranması: hakemli dergilerin bulunduğu siteler incelenebilir.inceleme hakkında bilimsel araştırma ve yazma teknikleri eğitimi sizlere destek olmakta.
2.      Kitapların taranması: kütüphane veri tabanları incelenmesi ve kitabın bulunduğu kütüphaneden ilgili kitapların temin edilmesidir.
3.      Hakemsiz dergilerin/gazetelerin broşürlerin vs. taranması:
4.      Uzman Görüşlerinin Alınması: Genellikle anketler yoluyla uzman görüşleri alınıp başlangıç verisi olarak kullanılabilir.

Veri toplama süreci

Hangi tür verilerin, kim tarafından, hangi yöntem ile (örneğin anket) kimlerden, ne zaman toplanacağına karar verdikten sonra veri toplama süreci başlamış olur.

Veri analizi

Toplamış olduğunuz verilerin belirli istatistik programları (spss,stata vb.) ile değerlendirilip yorumlama aşamasıdır.

Bulgular

Analiz ettiğiniz verilerin belirli tablo ve ya şablonlar ile düzenlenerek yorumlanması sürecidir.

Tartışma

Elde ettiğiniz tüm verilerin ve hipotez sonuçlarınızın literatür karşılaştırmasının yapılmasıdır.

Sonuç

Elde ettiğiniz verilerin düzenli bir şekilde sunulması ve literatürle beraber neticelendirilmesidir.

Kaynakça Yazımı

Literatür tararken bulduğunuz ve daha sonra kullandığınız kaynakların enstitünüzün belirlediği yazım ve kaynakça kuralları ile gösterilmesidir. Atıfta bulunulan yazarlar da kaynakça da belirtilmelidir. Metin içi kaynak gösterme, APA stili en çok kullanılan çeşitleridir.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:52 PM
Anyone in the world


Değişen pazar dinamiğinde bir satıcının müşterinin bir satın alma kararı vermesini kolaylaştırması gerekir; bu, satıcının satış yaklaşımını müşterisinin karar sürecine uyarlaması ve yaklaşımın ürün, pazar ve müşterilere göre farklılaşması gerektiği anlamına gelir. Başarılı olmak için, satış görevlilerinin, müşterilerini satın almalarını etkileyen faktörlerin iyi bir şekilde anlaşılması gerekir. Tabii ki, başarılı satış personeli, müşterinin kararın kontrolünde olduğunu hissetmesini sağlamak için yaklaşımlarını müşterisine uyarlamaları gerektiğini bilir. En iyi satış yaklaşımınız size, şirketinize, pazarınıza ve ürününüze bağlıdır.

Satış Yönetiminin Önemi

Anahtar, müşterilerini, ürünlerinin benzersiz özelliklerine uyan bir satın alma kriterine yönlendirmektir. Sonraki soru, müşterinin organizasyonunda satış görevlisinin kime gittiğidir. Satın almak için paraya sahip olan kişi, kararı verme yetkisi ve ürününüzün gereksinimlerini karşılaması gerekir. Böyle bir yaklaşımın haklı olduğu piyasalar veya hesap durumları olduğunu söylemek doğrudur; Ancak, bu kadar basit satışlar çok nadirdir. Satış durumlarının çoğunda, yalnızca bir karar vericinin olmasına rağmen, diğerleri nihai sonucu etkilemektedir.

Anlaşılması gereken bir diğer önemli nokta, bir satıcının ikna etme becerilerinin yalnızca yüz yüze bir durumda uygulanabilir olmasıdır. Deneyimli ve verimli bir satış personeli, gün içinde kabaca zamanın yaklaşık üçte birine kadar satış zamanlarını en üst seviyeye çıkarabilirler. Ancak çoğu satış elemanı çok daha az saat harcıyor. Satış görevlileri değişen pazarlara uyumlu olmalı ve çabalarının geri dönüşünün farkında olmalıdır. Etkili bir satış, müşterinin satın alma kararını kontrol altında tuttuğunu ve kararın bir güven ortamında verildiğini hissetmesidir.

Satış Yönetimi Eğitimi

Satış görevlisine sunulan zamanın yüzde yetmişinden fazlasının diğer faaliyetlerde kullanıldığı veya israf olduğu anlamına gelir. Bu veriler, bir kuruluşun satış ekibinin verimliliğine odaklanması gerektiğini ve satış ekiplerini yüz yüze bir durumda daha etkili hale getirmek için satış yönetimi eğitimi sağlaması gerektiğini ortaya koymaktadır.

Başka bir deyişle, organizasyon satış sürecini yönetmekten verimlilik sağlamalı ve satış ekiplerinin becerilerini yükselterek karlılığını arttırmalıdır. Sonuç olarak, rekabetçi kalmak için şirketlerin satış operasyonlarının verimliliğini artırmaya bilimsel ve profesyonel bir satış yönetimi süreci kurarak bakmaları ve satış elemanını daha etkin hale getirmek ve böylece karlılığı arttırmak için satış yönetimi eğitimi almaları gerektiği söylenebilir.

Satış verimliliğine olan talep, son yıllarda satış yönetimi sürecine daha fazla odaklanmasına neden olmuştur. İzleme ve gözden geçirme süreci ve saha satış yönetimi süreci, yöneticilerin işlerinin bu tarafında etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olacak şeylerin bir parçasıdır.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:51 PM
Anyone in the world

Teknolojinin gelişmesi ve sürekli ilerlemesi ile birlikte kişilerin bu alanda kendilerini geliştirmesi günümüzde büyük bir önem taşımaktadır. En yaygın olarak Office programlarının artık detaylı olarak bilinmesi her alanda büyük önem oluşturmaktadır. Bir iş görüşmesine giden birinin öz geçmişinde mutlaka ileri derecede excel kullanımı yer almalıdır. Bunun nedeni artık iş yerlerinin birçok toplantı veya işlerini tablolar ve grafikler eşliğinde gerçekleştirmesidir. İleri excel eğitimi almış bir birey herhangi bir iş görüşmesine bir adım önde başlayacaktır.  
 
İleri excel eğitimi, bütün ölçekteki kişiler ve şirketler için özel bir gereksinim haline gelmiştir. Excel programı ile makrolar ve formlar oluşturulur. Bu şekilde yapılan işe otomasyon kazandırmak suretiyle verilerinizi kolayca yönetmeniz mümkün hale gelir. Alınacak olan ileri excel eğitimi ile iş yerinde oluşabilecek bütün karmaşıklığın önüne geçerek işlerin hızlanmasına katkı sağlamak mümkündür. Bu eğitimin sonunda farklı alanlarda bulunan verilerin bir araya toplanması ve bütünlenmesi, makro, hedef arama komutu verilmesi, verilerin ve dosyaların bozulmalara karşı korunması gibi birçok işlemi ve excel becerileri kazanılmaktadır.  
 
Bu program süresince excel formüllerini ve kullanımlarını, pivot tablolar oluşturmayı, fonksiyonlar ve alanlar, ileri makro uygulamaları oluşturma, uygulama filtreleme ve düzenleme gibi ileri excel teknikleri öğrenilmekte ve geleceğinizi kolaylaştıracak olan işlemleri gerçekleştirmenize zemin hazırlayacaksınız.  
 
Katılımcı Profili  
 
Microsoft Office programları içinde yer alan excel programındaki becerilerini yükseltmek isteyen bütün meslek grupları ve her yaşta kişi için ileri excel eğitim programları mevcuttur. Bu eğitimin sonunda excel programının profesyonelce kullanılması ve programla ilgili bütün bilgileri pratik olarak öğrenilmektedir. İleri excel eğitimi sonunda kişiler, ileri excel uygulamaları, ileri düzey excel kullanımı, excel makroları ve excel formülleri ile bunların kullanımı hakkındaki bütün becerileri ve bilgileri kazanmış olmaktadır.  
 
Ön Gereklilikler 
 
Bu eğitimi alan kişiler eğitim sonunda etkili bir verim alabilmek adına eğitime başlamadan temel excel bilgilerine sahip olmalıdır. Bu durum eğitimin daha verimli olmasına ve amacına ulaşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu program kişilere iş alanında ya da güncel yaşantısında birçok katkı sağlayacaktır. Bilgisayar kullanımının arttığı son dönemlerde excel programının kullanılması adeta bir zorunluluk haline gelmiştir.  
 
İleri excel eğitimi kişilere excel kullanımının gelişmesini ve profesyonelce kullanılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca excel web hakkında bilgi edinmek, excel uygulamalarını geliştirmek ve bu alandaki fikirleri hayata geçirmek, ileri excel formüllerinin tüm detayları ile öğrenilmesini ve kullanılmasını sağlamak gibi amaçları taşımaktadır.  
 

 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:50 PM
Anyone in the world

Günümüzde her şeyin başını pazarlama çekmektedir. Almak istediğiniz ekmekten tutunda, almak istediğiniz evlere kadar satın aldığınız her şeyde pazarlama unsurları vardır. Üstelik pazarlama sadece satın alınabilen mallarla da ilgili değildir. İnsan ilişkilerinde de pazarlama kullanılır. Bir ilişki kurmak için ya da istediğimiz işi almak için de pazarlama tekniklerini kullanırız. Pazarlama hayatımıza o kadar girmiş durumdadır ki pazarlama tekniklerini kullanırken fark etmeyiz bile. 

Dünyanın pazarlama üstüne döndüğü gerçeği elbette ki pazarlama iletişimini de vazgeçilmez kılmaktadır. Pazarlama eğitimini ise kısaca firmaların ürün veya hizmetlerini satabilmek ve satıştan kar sağlayabilmek amacıyla kullandığı pazarlama dilidir diyebiliriz. Ayrıca pazarlama iletişimi çok geniş bir alanı kaplamaktadır.

Bu sebepler ile şirketlerin pazarlama iletişimine hakim elemanlara ihtiyacı vardır. Sektörde yıllarca deneyiminiz olsa dahi pazarlama iletişiminde eksikleriniz varsa istediğiniz pozisyona ulaşmanız oldukça zor olacaktır.

Bu eksiğinizi gidermek ve hak ettiğiniz pozisyona ulaşabilmenin tek yolu ise pazarlama iletişimi eğitimi almaktan geçmektedir. Elbette günümüz iş şartlarında örgün bir eğitime katılmak hem zaman açısından hem de mali açısıdan oldukça zor olmaktadır. Ancak iienstitü bu zorlukları farkında olan bir eğitim kurumudur. Bu eğitimi ve bunun gibi onlarca eğitimi almak isteyenler için enstitü kursiyerlerine online eğitim fırsatlarını sunmaktadır.

Pazarlama İletişimi Eğitimi Almak Artık Çok Kolay

Şirketlerin var olma sebepleri ürettikleri ürünleri ya da sağladıkları hizmetleri satabilmeleridir. Bu satış işleminin gerçekleşebilmesinin yegane elamanı ise pazarlama ve dolayısıyla pazarlama iletişimidir.

Pazarlama şirketlerin mal veya hizmetlerini müşterilerine tanıtmak satın alma kararlarını sağlamak için kullanılan yöntemlerin tümünü ifade etmektedir.

Pazarlama iletişimi ise pazarlama yöntemleri ile müşterin arasında kurulan bağdır. Pazarlama iletişimi birçok eleman içermektedir. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse; televizyon reklamları, broşürler, reklam panoları ve elbette son yılların vazgeçilmezi olan sosyal medya pazarlamalarıdır.

Pazarlama ve pazarlama iletişimi şirketlerin var olmalarını sağlayan en önemli etken olması dolayısıyla pazarlama iletişimi eğitimi de şirket çalışanları ve çalışma hayatına atılmayı düşünenler için çok önemli olmaktadır. Bu konuda alınacak bir sertifika çalışma hayatında olanların kariyerlerinde önemli bir atılım yapmalarını sağlayacağı gibi henüz çalışmaya başlamayan kişilerinde adaylar arasından sıyrılarak istedikleri işlere sahip olmalarını sağlayacak eğitimlerden birisidir.

Üstelik bu kadar önemli bir eğitimi evinizin rahatlığında iienstitü sayesinde alabilirsiniz. Enstitiü verdiği online eğitimler sayesinde katılımcılarının kariyerlerini geliştirmelerine olanak tanırken, aynı zamanda onların zaman ve paradan da tasarruf etmelerine olanak tanımaktadır.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:50 PM
Anyone in the world

Satış alanında kendini geliştirmek ve profesyonel olarak bu işi yapmak isteyen bireylerin, üst düzey bir satış beceri ve donanımına sahip olmayı isteyen herkesin sahip olması ve alması gereken eğitim modeli satış yönetimi eğitimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eğitimin kapsamı, amacı ve süresi doğrultusunda kısa zamanda satış alanında zengin bilgilerle kişilerin donatılarak kendini gelişmesi için hazırlanmıştır.  
 
Eğitime katılacak olanların günümüz dünyasında pazarlama yöntemleri içinde yer alan ve tüketicilerin tercihlerini etkileyen satış elemanının önemini kavrayarak gerçekleştirilecek olan satış işleminde farklı bir değer anlamalarını sağlamaktır.  
 
Bununla birlikte eğitim alan kişilere, gerek iç satış alanlarında gerekse de endüstriyel satış alanları içinde müşterinin kararlarını anlama, algılama ve değişimini özümseyecekleri, yapılacak olan satış işleminde alıcının kararını olumlu yönde etkileyecek satış tekniklerinin hemen hepsini adım adım öğrenerek örnekler ve alıştırmalar yaparak pekiştirecekleri, sektör farkı gözetmeksizin satış alanlarında uygun pazarlama yöntemlerini rahatlıkla uygulayacakları, eğitim bitiminde farklı bir eğitim modeline katılmış olduklarını hissettirecek, enerji ve bilgisi ile harekete geçebilecekleri bir eğitim gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.  
 
Bu eğitimi alacak olan bireylerin ihtiyaç duyacağı iki önemli kaynak bulunmaktadır. Bunlardan birincisi tabletler, akıllı telefonlar veya bilgisayardır. İkincisi ise aktif internet bağlantısının bulunmasıdır. Bunların nedeni satış yönetimi eğitiminin kişilere uzaktan eğitim aracılığa ile sunulmasıdır.  
 
Satış Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır 
 
Satış temsilcisi adayları ile aktif olarak satış işi ile uğraşan bireyler, satış ve pazarlama yöneticileri, satış alanına ilgi duyan kişiler, satışçılar ve satış temsilcileri satış yönetimi eğitimi almalıdır. Bunun nedeni alacak oldukları bu uzaktan eğitim ile birlikte kendilerini bu alanda oldukça geliştirecek ve diğer satış elemanlarının birkaç adım önünde yer alacak olmalarıdır.  
 
Eğitim ile Neler Öğrenilmektedir 
 
Satış ve pazarlamanın birlikte hareket etmesinin zorunluluğu, planlama ve hedefleme yetkinliğini arttırmayı, müşteri ilişkilerini geliştirmeyi, müşterilerle satış tekniklerine uygun olarak görüşmeler gerçekleştirmeyi sistematik şablonlarla öğrenmeyi sağlamaktadır.  
 
Eğitim Neleri Kapsar 
 
Satış alışkanlıkları, müşteri ile satış elemanı arasındaki ilişki, satış temsilciliği, görüşme modelinin dizaynı, notları ve karşılaşılabilecek olan müşteri profilleri, müşteri kavramı, cinsiyetlere göre müşterilerin özellikleri ve müşteri tipleri, yapılacak olan satışın stratejik olarak hedeflenmesi, müşteri satıcı yaklaşımının nasıl olması gerektiği, müşterilerin karar verme aşamaları, müşterinin satın alma süreçleri ve davranış eğitimi gibi konular satış temsilcisinin rolü ve müşteri kavramı başlığı altında bulunmaktadır.  
 
Bu alt başlık dışında verilen dersler içinde satış teknikleri ve pazarlama stratejisinde satış fonksiyonları konuları da eğitim de yer almaktadır.