Site blog

Anyone in the world

Ekonomik sıkıntıları aşmak ya da iş stresinden kurtulmak amacıyla bireyler kendi girişimlerini oluşturmak istemektedirler. Girişimcilik konusu her ne kadar sermaye işi olarak düşünülse de konuyla ilgili atılım yapıldığın andan itibaren başlayan her süreç kendi içerisinde farklı adımları atmayı gerektirmektedir. Bu yüzden kendini geliştirmek isteyen ve girişimcilik fırsatlarını değerlendirmek isteyen tüm bireyler girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitimi programına katılmalıdır.

Girişimci ve Girişimcilik Kavramı Hakkında Genel Bilgi

Belirli bir risk alarak kar kazanmak amacı ile iş kuran kişilerin yapmış olduğu atılıma girişimcilik denmektedir. Son yıllarda teknolojinin de artmasıyla minimum risklerle girişimcilik faaliyetlerinden bulunan kişilerin sayısında belirli bir oranda artış gözlemlenmiştir.

Girişimci ise hizmet ya da mal üretimi yaparak kendisi için en kazançlı koşulları bir araya getiren ya da getirmeyi amaçlayan kişilere denmektedir. Girişimci olan kişiler belli bir riski alarak yapmak istediği iş projesini hayata geçiren kişilerdir.

Girişimcilerin başarılı ve etkin işler yapabilmeleri için geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak modern yöntemleri öğrenmek isteyen tüm bireyler girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitimi programına katılmalıdır. Böylece kurdukları iş için sağlam temelleri de atmış olacaklardır.

Bir Girişimcide Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Belli bir riski alarak daha fazla kazanç elde etme amacıyla iş kuran kişiler adımları sağlam bir şekilde atarak risklerini mümkün olan seviyede minimize etmeyi başarmalıdır. Girişimci olan kişiler adım attıkları işi sevmeli ve her geçen gün işi için katma değeri olan fırsatları bulmayı amaçlamalıdır. Girişimciler işe başlarken yola çıktıkları değerleri, riskleri ve kazançları hatırlayarak yapılması gereken işler ve alınması gereken aksiyonlar ile ilgili yol haritası oluşturmalıdır. Hazırlanan yol haritaları uygulanarak tüm işler başarılı şekilde ilerletilmeli ve tıkanan süreçlerle ilgili yeni yol haritaları oluşturularak sürece devam edilmelidir. Bu yüzden yol haritasının oluşturulması, uygulanması, hedeflerin belirlenmesi ya da risklerin minimize edilmesi için bireyler girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitimi programına katılmalıdır. 

Başarılı bir girişimci olmak için en temel kuralı her gün işini aynı istek be kalitede yapmayı başarabilmektir. En genel ifadesiyle ise asla vazgeçmemektir. Her yeni sorun da ya da farklı ihtiyaçlar doğrultusunda aynı istekle çalışabilmesi ve çözüm üretmesi gerekmektedir.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitim Programı Hakkında

Bireylerin ve şirketlerin iş hayatı içerisinde başarılı olabilmesi için değer yaratma sürecinin önemini anlaması oldukça önemlidir. Girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitim programında bireyler ve şirketler girişimcilik ve süreçleri hakkında detaylı bilgi sahibi olurken değer yaratmanın markalaşma sürecindeki önemini de kavrayacaklardır. Böylece rekabetin yoğun olarak yaşandığı iş hayatında rakiplerden bir adım önde olmanın da keyfini yaşayacaklardır.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitim Programının Konu Başlıkları

1. Girişimci olmanın temel özellikleri

1.a Oluşturma / Yaratma Süreci
1.b Zaman ve Emek Harcama Süreci
1.c. Gerekli Olan Risklerin Üstlenme Süreci
1.d. Kişisel Tatmin ve Bağımsızlık

2. Girişimci olmak istemenin nedenleri

2.a Para
2.b Liderlik
2.c Saygınlık
2.d Tatmin
2.e Yönetme
2.f Özgürlük

3. Eğitim İçeriği

3.1 Girişimcilik Nedir?
3.2 İş fikri nedir ve iş süreçleri nelerdir?
3.3 İş planı nasıl hazırlanmalıdır?
3.4 Girişimcilik sistemi
3.5 Yönetim anlayışı
3.6 Rekabet sağlama yöntemleri
3.7 Değer nedir, değer ekonomisinin önemi
3.8 Değer oluşturma ve süreçleri
3.9 Yaratıcılık teknikleri      

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitim Ücreti Hakkında
 
Girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitim programı online bir program olduğu için fiyat bakımından bütçe dostu olan bir eğitim programıdır. Eğitim için ihtiyaç duyulan malzemeler bilgisayar, tablet gibi akıllı bir cihaz ve kesintisiz internet bağlantısıdır.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitim Süresi Hakkında

Girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitim programı süresi iki haftalık bir zaman dilimini kapsamakta olup; ders saati on iki saatten oluşmaktadır. Eğitim içeriklerine iienstitu.com platformu üzerinden bir sene boyunca erişim imkanı tanınmaktadır.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

1. Girişimciler: Kendi işini kuran ya da kurmak isteyen tüm bireyler
2. Yöneticiler: Şirket yönetim kademelerinde rol alan ya da rol almak isteyen tüm yöneticiler
3. Çalışanlar: Şirketlerde değer yaratmak isteyen tüm çalışanlar
 
Anyone in the world

Günümüzde bir adım daha ileriye gitmek, rakiplerinden daha iyi olmak ya da yalnızca hayallerine daha yakın olmak için online eğitim fırsatları sunulmaktadır. Online eğitimler ayrıca sertifika avantajları ile dikkat çekmektedir.  Kendi mesleğinde ilerlemek ve belirli bir konuda uzman olmak isteyenler  eğitimine devam ederek bu hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Ancak eğitim alınmak istenilen okulda okumak ya da birebir derslere katılmak her zaman mümkün olmamaktadır. Bunun yerine teknolojinin avantajlarından da faydalanarak sertifika programlarına katılmak çok daha uygun görünüyor. 

İnternet Haberciliği Nedir?
            
İnternet haberciliği eğitimi
sahip olduğu dinamiklerle tüm dünyada adından söz ettirmektedir. Türkiye  henüz yasal anlamda düzenlemesi tam olarak yapılmış olmasa da gelecekte bu alan üzerinde ciddi projeler gerçekleşecektir.. Geleceğin meslekleri arasında sayılan internet haberciliği hakkında hem teorik hem  pratik bilgiler veren İnternet haberciliği eğitimi sayesinde bu mesleğe en iyi şekilde hazırlanmak mümkündür.

İnternet haberciliği eğitimi ile haber yazım teknikleri, arama motoru optimizasyonu (SEO) kuralları, video kurgu mantığı, Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS), haber içeriği üretimi, özel haber dinamikleri, veri gazeteciliği gibi pek çok  konuda detaylı bilgi birikimine sahip olunmaktadır. Dersler sayesinde nitelikli bir internet habercisinde bulunması gereken altyapı öğretilmektedir. Online eğitim için ihtiyaç duyulan şeyler; akıllı telefon, bilgisayar ya da tablet ve aktif internet bağlantısıdır.

İnternet Haberciliği Eğitimine Kimler Katılabilir?
            
Haberciliğe ilgi duyan herkes İnternet haberciliği eğitimine katılabilir. Özellikle İnternet Haberciliği yapmayı düşünen yeni muhabirler, foto muhabirler ve editörler için özel oldukça önemli olmaktadır. Türkiye’de tüm yasal düzenlemeler tamamlandığında, özellikle internet  ortamında bugün olduğundan daha çok önem kazanacağı unutulmamalıdır. Bu noktada yerel ve bölgesel gazete sahipleri ile haberciler için internet haberciliği ufuk açıcı bir sahadır. Aynı zamanda haber redaktörleri, fotoğraf ve video  editörleri için de özel bir iş sahası şeklinde düşünülebilir. Özellikle İletişim Fakülteleri’nde okuyan ve mezun olan tüm öğrenciler için internet haberciliği mesleği, gelecekte yapabilecekleri yüksek potansiyele sahip bir meslek olarak düşünülebilir.

İnternet Haberciliği Eğitiminin Konu Başlıkları Nelerdir?
İnternet Haberciliği Eğitiminin önemli konu başlıkları şunlardır:
1- Haber Nedir?
2- Dijital Çağda Habercilik Nedir?
3- İnternet Çağında Haberciliğin Dönüşümü
4- İnternet Haberciliğinin Temelleri Nelerdir?
5- İnternet Haber Yazım Teknikleri Nelerdir?
6- Veri Gazeteciliği Nedir?
7- Veriler ile Haber Nasıl Oluşturulur?
8- İnternet Haberciliği İçin Haritalama ve CBS’ye Giriş
9- Özel Haber Nedir? 
10- İnternet İçin Fotoğraflı Haber (Fotoğraf Galerileri) Fotoğraf ve Manşet Düzenleme
11- İnternet İçin Video Haber ve Kurgu Mantığı
12- Özel Uzmanlık Gerektiren Haber Türleri: Magazin, Bilim, Eğitim, Röportaj, Spor, Ekonomi, TV Programları, Politika, Doğa-Çevre, Kültür - Sanat, Polis-Adliye
13- İnternet Haber Siteleri ile Genel Çalışma Prensipleri
14- İnternet Haberlerinin Site Yönetim Paneli
15- İnternet Haber Sitesi Üzerinden Haber Yayınlamak
16- Google News Nedir?
17- Google News Haberler Arasında Yer Almak
18- İnternet Haberlerinde Etiketleme
19- Haberi Ön Plana Çıkartma Teknikleri
20- Etkili ve Etkileşimli Bir İnternet Haber Sitesinin Temel Prensipleri Nelerdir?
21- Türkiye’de İnternet Haberciliği ve Yasal Düzenlemeler Nelerdir?
22- Dünyada İnternet Haberciliği
23- Gelişen Teknolojiler ve Gelecekte İnternet Haberciliği
24- Yapay Zeka ve Yarı Otomatik Haber (içerik)
25- Üretim Sistemleri

Eğitim Sonunda Verilen Sertifika Hakkında
            
Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinilen bilgiler ve örnek olaylar ışığında katılımcılara sınav uygulanmaktadır. Yapılan sınavda geçerli not almak ve başarılı olmak durumunda ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası verilmektedir. Sertifika, başarıları ispatlamanın en kolay yoludur. Bu sertifika özel ve resmi her türlü kurumda geçerlidir. Sertifikalar soğuk damgalı olup 350 gr kağıda baskı yapılmaktadır. Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bu sertifika ile internet haberciliği alanında bir adım öne geçmek mümkünüdür. 

Sertifika'nın Sağladığı Bazı Olanaklar;
Kariyerde ilerlerken adımları hızlandırır,
Kişisel gelişimine katkı sağlar,
Özgeçmişe değer katar,
İş başvurularında dikkat çekme imkanı tanır,
Rekabette avantaj sağlar,
Terfi şansını arttırır,
Zamandan tasarruf sağlar.
Oldukça kolay işleyen online eğitim sistemi sayesinde aynı anda birden çok sertifika programına katılmak, uluslararası geçerliliğe sahip ıslak imzalı ve hologram baskılı sertifikaları adresinizden teslim almak mümkündür.


 
Anyone in the world

Kişisel yetenekler geliştikçe insanlar da yaşama sevinci daha da artmaktadır. İnsan doğası gereği gelişmeye aç bir şekilde yaşamaktadır. Gelişen dünyada da bütün örnekler mevcuttur. Hayatımızın her alanında öğrenerek geçirmekteyiz. Bu öğrenmeler sayesinde kişiler hayatlarını değiştirmektedir. Kitap okumanın en büyük bilgi veren alan olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Okuma eylemini daha hızlı yapabilmek için iienstitu eğitimini oldukça fark yaratıyor. Hızlı okuma kursu ile yazıları daha hızlı okuma yeteneğine elde edebilirsiniz.

Online eğitim vererek bu konuyu yer vermektedir. Alınan eğitimler sonucunda hızlı okuma yeteneğinizi elde edebilirsiniz. Gözlerinizi daha iyi rahat bir şekilde okuma yaparak normal de okuduğunuz süre boyunca daha hızlı okuyacaksınız. Kişisel yeteneklerinizi geliştirmek hayatta ki en iyi olumlu özelliklerden bir tanesidir. Bu eğitimi de online olarak sertifika alabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu Fayda Sağlar Mı?

Hızlı okuma eğitimi, kişilere özel ayarlanarak yeteneğini geliştirecek şekilde ayarlanmıştır. Uzman kadromuzla birlikte hazırlanarak kişilerin aşamalarla gideceği şekilde ayarlanarak zorlanmadan çözerek yapabileceği alan bırakmaktadır. Eğitim de kelimeleri daha iyi görebilme ve zihinle birleştirerek daha iyi anlama yeteneğini elde ettirmeye çalışmaktadır. Eğitim bittiğinde birey, daha hızlı anlama, pratik fikirler üreterek hareket etme ve en önemlisi anlayarak daha hızlı kitap okuma yeteneğini kazandırmaktadır.

Hızlı Okuma Kursu Nasıl İşlemektedir?

İienstitu eğitimleri tamamen online eğitimlerden oluşmaktadır. Masaüstü veya mobilden derslere girebilirsiniz. Eğitim günü başladığından itibaren canlı olarak eğitimler verilmektedir. Canlı eğitimlere yetişmediğiniz vakit istediğiniz zaman tekrardan izleme şansı verilmektedir. Öğrencilerin hızlı okuma kursu için bütün olanaklar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Uzman kadrosu bu alanda büyük emek harcamaktadır. Eğitim alındığından itibaren belli aralıklarda ödevler ve ara sınavlar yapılarak konuların daha çok pekiştirilmesi için etkinlikler yapılır. Eğitim bittikten sonra final sınavı yapılarak sertifika kazanma hakkına sahip olmaktadır. Sertifikayı ister cv’de ister Linkedin sosyal platformunda koyabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitimi Sonrasında Neler Kazanacaksınız?

Kitap okumayı seven ya da sevmeyen kişilerinde fikrinin değişeceği bir alan olacaktır. Hızlı okuma kursu kitap okumayı sevmeyen bir kişi bu yeteneği merak ederek başlama şansına erişebilir. Kitap okumayı seven bir kişi ise daha da erken bitirmek için bu eğitimi alabilmektedir. Anlama ve kavrama yeteneklerini pekiştirerek daha hızlı yol elde ettirmektedir. Odak noktasını tek bir yere yaparak normal hayatınız da büyük etki yaratacaktır.

Hızlı okuma sayesinde de kitap okuma düzeyinizi daha yukarı çekerek daha fazla bilgi edinmenizi de sağlayacaktır. Kelime ve bilgi tutma kapasiteniz bu duruma göre artacaktır. Hafıza olarak olumlu yönde geliştirme sağlayacaktır. Görsel hafıza geliştirmesi sağlanarak da kişileri daha iyi görebilme ve seçebilme yeteneğini de elde etmiş olacaksınız.

Sertifika Kazanmak Ne İşe Yarayacak?

İstanbul İşletme Enstitüsü, kişilerin yeteneklerini üst düzeye çıkartarak daha nitelikli kişiler oluşturmaktır. Kişiler bu tür yetenekleri öğrenmek için zamanını feda etmektedir. Bu zaman feda etmesinden dolayı yetenekleri de ortaya çıkmaktadır. Her bir yeteneğin başarısı ödüllendirilirse kişi çok adapte olmaktadır.

Enstitümüzden alınan online eğitimler sonucunda final sınavından başarılı sayılan kişilere sertifika vermekteyiz. Bireyler bunu kendini cv’sine ya da kişisel başarılarına odaklanarak hayata karşı daha iyi mücadele eden bir bireye dönüşmüş olmaktadırlar. İnsan doğası gereği gelişmeye her zaman açık bir şekilde yetişmektedir. Gelişerek hayatını devam eder yeni yetenekler için mücadele etmeye başlamaktadır. İienstitu, bu alanda kişilere kişisel hayatında ve iş hayatında daha iyi kişiler oluşturmak için online eğitim vermektedir. Buradan mezun kişileri de sertifika ile ödüllendirmektedir.

Online Enstitü’nün Başka Eğitim Bulunuyor mu?

İstanbul İşletme Enstitüsü eğitimde birçok alanda hizmet vermektedir. Kişilerin kendini geliştirebileceği eğitim bulunmaktadır. Eğitimler birçoğu ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Üst düzey de olanlar içinde küçük bir ücret eğitime girebilirsiniz. Eğitim listesi olarak kişisel gelişim eğitimleri, satış ve pazarlama eğitimleri, iletişim eğitimleri, işletme eğitimleri, insan kaynakları eğitimleri, yazılım ve bilişim eğitimleri, iş hayatı eğitimleri gibi alanlarda kursları bulunmaktadır.

Hem kişisel hem de kariyeriniz için eğitimler verilmektedir. Bu tür eğitimler gün geçtikçe yenilenerek hareket etmektedir. Uzman kadrosuyla beraber öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitme amacına ulaşmak istemekteyiz. Kişiler online eğitim sonrasında sınava girerek başarılı sayıldığında sertifika vererek öz geçmişine becerilerini üst düzeye kavuşturmuş oluyoruz.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 11:16 PM
Anyone in the world

Geçmiş ile başlayan okuma oranları düşük olması ile çağımıza kadar uzanan bu sürecin daha az bilinçli dünya, toplum ve aile bireyleri içerisinde yer alması kaynak olarak gösterilebilir. Çağımızın hala en büyük sorunlarından  kitap okumama ile başlayan kendini ifade edememe, özgüven eksikliği, okul yaşamında ki başarısızlık, aile ve arkadaş ortamların da yeterli düzeyde gelişimi alt seviyeden arkadaş kazanmama  vb. birçok nedenleri söylenmektedir.

Kitap ile her yaşta insanın daha bilinçli, özgüveni yüksek, topluma daha faydalı birey veya bireyler yetiştirilmesi, kendini ifade etme yetisi, okul ve aile içinde ki başarıları ve çevre edinme gibi birçok unsura doğrudan etki yapmaktadır. Kitap ile daha koordinasyonu ile birlikte her sorun karşısında daha hızlı ve pratik düşünme yeteneği kazandırmaktadır. Kitap okuma ve hızlı düşünme ve pratik çözümler üretebilmesine imkan vermektedir. İstanbul işletme enstitüsü bu alanda kendini daha iyi anlayan ve kişi ve kurumların anlayışı, hızlı düşünme, pratik ve sürekliliği olan kalıcı çözümler üretmesine imkan vermektedir. 

Enstitü olarak birçok alanda online eğitimler veren kar amacı gütmeyen bir kuruluş olması dışında online eğitimleri daha kalifiyeli eğitimciler ve sınav sonuçları ile birlikte sürekliliği olan kariyer anlamında başarılı öğrencilerine sertifika sunmaktadır.

Hızlı okuma anlamında, iienstitü ( İstanbul işletme enstitü ) teorik eğitimler ile birlikte pratik ve pekiştirici online eğitimler ile daha hızlı okuma ve okuduklarını kavrayabilme adına birçok uygulamalar yaptırmaktadır. Hızlı okuma eğitimi ile birlikte sınav sonuçlarına göre sertifika ve sertifika kodu ile özgeçmişlerinde kullanma imkanı vermektedir.

Hızlı Okuma Sanatı

Hızlı okuma bir eğitim anlamını sadece taşımamaktadır. İstanbul işletme enstitüsü, hızlı okuma kursu ile kişilerin kitap kültürünü, hızlı ve pratik düşünme yetisini ve vizyonunu geliştirmesine yönelik eğitimler vermektedir. Ensitü ile kitap kültürü ve ufku gelişen kişi veya kurumlar, okuma teknikleri ve hızlı düşünme ile igili örnek ve uygulamalı metodlar ile sorunları daha hızlı ve pratik öneriler  ile rahatlıkla sorunu çözmesini sağlamaktadır. İstanbul işletme enstitüsü okuyucularına online eğitimler sayesinde ve kişisel alanda gelişim alternatifleri sunan birçok sertifika programları hazırlayarak öğrencilerine, kurum veya kuruluşlara sunmaktadır.

Online eğitim ile içerisinde hızlı okuma dersleri ile hızlı öğrenme ve anlayabilme konusunda en önemli ayrıntı olarak kelimeleri daha geniş alanda görebilmektedir. Gözlerin ve zihnin koordineli ve odaklanma problemlerini kitap okuma fırsatı ile sunmaktadır. Hızlı okuma kursu ile öğrencilerine kitap okumanın keyifli tarafının dışında başarının anahtarı olan daha hızlı anlayabilme, pratik ve çözümlü fikirleri üretmesi, odaklanması ile daha fazla kitap okuma birçok bileşeni bir araya getiren iienstitü( İstanbul İşletme enstitü) online eğitimleri sağlamaktadır.

Yetkinlik ve Becerinin Gelişimi

Enstitü araştırmaları ve eğitimcilerin gözlemlerine göre, bugünün geleceği olan gençlerimizin büyük problemlerinden biri anlama ve kavrama konusunda eksiklikleri, asosyal olmaya yönelik araçlar üzerinden daha çok zaman kaybı gözlenmektedir. Hızlı okuma kursu sayesinde bireysel, kurum ve kuruluşlara enstitü üzerinden online eğitimler veren özelliğine sahip bir kuruluştur.

İstanbul işletme enstitüsü üzerinden online eğitimleri ile hızlı okuma teknikleri ve uygulamalı eğitimler sayesinde görsel hafızanın güçlenmesi ve kullanılması için online eğitimler ile birçok artı katmaktadır. Hızlı okuma kursu, öğrencilerine kelime haznesini ve ufkunu daha fazla geliştirmesi için en önemli online eğitimler arasında yerine almaktadır.

Hızlı Okuma Becerisinin Sorgulama

Bununla beraber hızlı okuma kursu kişilere okuma teknikleri ile birçok yetkinliği kazandırmaktadır. Kitap okurken; kişilere, okunacak materyali zihninde ilk sayfalarını göz yardımıyla okuma tekniği sayesinde on fikir oluşturulması gerekmektedir. Bol kitap okuma, hızlı okuma ve yetkinliğini kazanma anlamında en temel unsurdur. Kitap okuma sayısı artması ile kelime hazneniz ve ifade etme kabiliyetini beraberinde getirmektedir.

Hızlı okuma kursu, kişilere kendilerini sorgulama, araştırma ve öğrenmeye daima aç hale getirebilmektedir. Kişiler, hızlı okuma teknikleri, daha fazla kitap okuma, kelime hazneniz gelişimi ve elde edilen beceriler ile içsel yapısında ve beyninde gruplara ayırma yetisini de beraberinde getirebilmektedir.

Hızlı okuma yaparken sorgulama sayesinde elde edilen bir kazanımları vardır. Bu kazanımlar;

- Beceri ve kabiliyetlerini bireysel ve akademik olarak daha üst seviyelere taşımaktadır.
- Anlama ve kavrama özelliğini pekiştirir.
- Hızlı okuma tekniği ile kitap okuma seviyesini ve sayısını  üste taşır.
- Bilgi ve kelime haznenizi üst seviyeye taşır.
- Akademik kariyerlerinde daha fazla kelime haznesini geliştirir.
- Hafıza teknikleri ile daha fazla kelimeyi öğrenme yetisi kazandırır.

 
Anyone in the world

Ücretsiz Sertifika Programları

Yeni nesil eğitim anlayışı ile hizmet veren iienstitü, yer edindiği konum sayesinde sertifika eğitimleri veren kurumlardan bir tanesidir. Sertifika programlarına katılmak için bilgisayar, tablet ya da internete bağlanma özelliği olan telefonlarınızı kullanabilir ve eğitimlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Uzman ekipler tarafından verilen ücretsiz sertifika programları dâhilinde uzman olmak istediğiniz alan ile ilgili sertifikalara sahip olabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Verilecek olan eğitimler sonunda sınav yapılarak yeterli görülen katılımcılara sertifikaları teslim edilecektir.

İş hayatında rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız sertifika programlarına katılmak sizin için faydalı olacaktır. Online olarak katılabileceğiniz bu programlar sayesinde mesleğinizin inceliklerini tam anlamıyla öğrenebilir ve işinizde uzman birisi olabilirsiniz. Eğitimlerde sizlerden katılım için bazı şartlar istenmektedir. Bu şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Ayrıca eğitim boyunca kursa devam zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitim sonunda katılım ve devam koşulunu yerine getiren adaylar sınava girmeye hak kazanacaklardır.

Ücretsiz Sertifika Programı Eğitim Süreci

İşinizde kendinizi geliştirerek işlerinizi büyütmek istiyorsanız ücretsiz olarak sunulan ücretsiz sertifika programları sizler için ideal bir çözüm olacaktır. Uzman ekipler tarafından verilen eğitimlerde işinizin uzmanı olabilir ve yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu eğitimler genellikle online olarak sunulsa da kimi ücretsiz eğitimler birebir katılım şeklinde yapılmaktadır. Eğitimlere başlamak için katılmak istediğiniz enstitü eğitimini seçerek başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Şehir dışında eğitimlere katılmak istiyorsanız online olarak verilen ücretsiz eğitimleri tercih etmek sizin için daha uygun olacaktır.

Yönetim ve Organizasyon Eğitimleri

Günümüzde hem yönetim hem de organizasyon hangi sektörde olursa olsun önemli konulardan bir tanesi haline geldi. Hangi işletme olursa olsun hedeflerine ulaşabilmek için doğru yönetilmeli ve koordine edilmelidir. Bu nedenle enstitü tarafından verilecek olan yönetim ve organizasyon odaklı eğitimler oldukça önemlidir. Özellikle ücretsiz sertifika programları sayesinde bu alanda kendinizi geliştirerek hem bulunduğunuz şirketi hem de kendi şirketinizi sektörde öncü işletmelerden bir tanesi haline getirebilirsiniz.

Yüksek lisans seviyesinde verilen bu eğitimlere müdür yardımcıları, üst düzey şirket çalışanları ve uzman eğitmenler katılmak ve gerekli eğitimleri vermektedirler. Eğitimler boyunca katılımcılara iş hayatlarında yardımcı olacak tüm bilgiler aktarılmaktadır. Enstitü eğitimlerine katılanlardan herhangi bir talepte bulunulmamaktadır. Eğitimler sonunda sınavlara katılmaya hak kazanan kullanıcılara sınav bilgileri verilmektedir. Sınavlar sonucunda başarılı olan katılımcılara ise sertifika belgeleri takdim edilmektedir. Yeteneklerinizi geliştirerek iş hayatında başarılı bir birey olmak için siz de bu eğitim programlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için açılan ücretsiz eğitim programlarından size uygun olanını seçerek başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Online Ücretsiz Sertifika Programları

Eğitim hayatının yoğunluğu, iş hayatının temposu gün içinde ekstra kazanılacak bir donanıma fırsat vermemektedir. Hem zaman olarak hem de maddiyat açısından kişilere verilen fırsatlar, yaşamda daha bilinçli ve deneyimli olmayı mümkün kılmaktadır. Birçok farklı alanda verilen online ücretsiz sertifika programları vesilesi ile iş bulmak isteyen insanlar, istedikleri pozisyonda daha rahat iş bulmaktadırlar. 

Aynı zamanda iş hayatında yükselmek isteyenler ya da rakiplerinden bir adım daha ileriye gitmek isteyen herkes, İstanbul İşletme Enstitüsü yönünde ilerlemektedir. Profesyonel ve disiplinli yaklaşımları ile online eğitim veren enstitü alanın uzman eğitimciler vasıtası ile sertifika kazandırmak adına ilerlemektedir. 

Kişisel gelişimleri adına adımlar atmak isteyen, farklı dallarda eğitim almak isteyen herkes, birkaç kişisel bilgi doğrultusunda istedikleri eğitime katılım sağlamaktadırlar. 

Online Ücretsiz Eğitim Programları

​​​​​
İstanbul İşletme Enstitüsü verdiği eğitimlerin kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Verilen eğitimler yaşanan adresin neresi olduğu fark etmeksizin belirli günlerde online olarak yürütülmektedir. Gmail yolu ile ya da kısa mesaj yolu ile eğitime katılan kişilere ders gün ve saatleri bildirilmekte, derslere ve eğitimlere katılımları sağlanmaktadır. 

Kişisel gelişim eğitimleri, iş hayatı eğitimleri, iletişim eğitimleri, satış ve pazarlama eğitimleri, yabancı dil eğitimleri, finans ve muhasebe eğitimleri, yazılım ve bilişim eğitimleri, satış ve pazarlama eğitimleri veren enstitü yurt içi ve yurt dışında geçerli aynı zamanda resmi ve devlet kurumlarında geçerli bir eğitim sertifika kodu kazandırmaktadır. 

Canlı olarak verilen eğitimler sonucunda yapılan sınavlarda geçerli not alan kişiler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Derslere katılmadan, gerekli çalışmayı yapmayan ve eğitime yoğunlaşmadan sertifika kazanmanın mümkün olmadığı Enstitü, katı tutumu ve disiplinli yapısı ile dikkat çekmektedir. 

Ücretsiz Sertifika Programları 

Enstitü üzerinden aynı anda iki derse katılım mümkün olmaktadır. Farklı alanlarda eğitim almak isteyen kişiler online ücretsiz sertifika programları arasından kendi tercih ettikleri iki ayrı programa kayıt olmaktadırlar. 

İşletme Enstitüsü eğitimlerine ücretsiz olarak devam etmekte, bünyesinde alanında uzman eğitimcileri bulundurarak gerekli donanımları öğrencilerine kazandırmaktadır. Her alanda rekabetin giderek arttığı toplumsal yapıda, gelişime ve eğitime ara vermeden devam edilmesi gerektiği, kişisel gelişim alanında ilerleme kaydetmek gerektiği bilinen bir gerçektir.

Bu noktada online olarak verilen farklı alanlardaki eğitimler, kişileri yeteri kadar tatmin etmekte, verilecek sertifika kodu ile her alanda çok daha fazla söz sahibi olmak mümkün kılınmaktadır. Küçük bir meblağ karşılığı verilen ıslak imzalı eğitim diploması ile de gerekli adımlar rahatlıkla atılmaktadır.    

Ücretsiz Online Eğitim Programları

Rekabet ortamının her geçen dönemde daha da keskinleştiği, kişilerin sahip olması gereken donanımların üst seviyelere yükseldiği ve beklentinin arttığı iş hayatı ortamında, ücretsiz olarak verilen online eğitimler, hem internet kullanımının hem de akıllı telefonların insan hayatına katkıları arasında yerini almaktadır.

Bu noktada ücretsiz sertifika programları 2019 yılında verilen eğitimlerin araştırması içine giren kişiler, İstanbul İşletme Enstitüsü yönünde ilerlemektedir. Özellikle enstitü verdiği canlı dersler ve eğitimler ile kişileri istedikleri alanda bir adım daha ileriye taşımaktadır. 

Kendini geliştirmek isteyen, iş hayatında, okul hayatında ya da günlük hayatında rakiplerine fark atmak isteyen, ayrıca da kendini farklı alanlarda yetiştirmek isteyen herkes, gerekli kişisel bilgiler doğrultusunda üye olarak ücretsiz olarak verilen sertifika programlarına kayıt yaptırmaktadırlar. 

Ücretsiz Sertifika Programları 2019

İstanbul İşletme Enstitüsü, verdiği eğitimler ile farkını ortaya koymuş bir kurumdur. Özellikle ücretsiz sertifika programları 2019 yılı kapsamında eğitim arayışına giren herkes, alanında uzman kişilerden online olarak canlı ders almaktadır. 

Online olarak verilen ücretsiz eğitimler, kişisel gelişim, satış ve pazarlama, iletişim, iş hayatı, muhasebe ve finans, yabancı dil, işletme, insan kaynakları, yazılım ve bilişim eğitimleri olarak sıralanmaktadır. Belirlenen günlerde ve saatlerde verilen eğimlerin sonucunda yapılan yine online olarak yapılan sınavlardan sonra sertifika almaya hak kazanan kişiler, ücretsiz ​​​​​​sertifika koduna sahip olmaktadırlar 

Sertifika kodu, iş arayan ve bir an önce iş bularak istediği pozisyonda çalışmak isteyen, iş hayatında farkını ortaya koymak, eğitim hayatına katkı sağlamak ve de kendini istediği alanlarda geliştirmek isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. 

Ücretsiz Online Eğitim

Yaşanılan şehrin ya da köyün neresi olduğu fark etmeksizin, internet kullanımının ve teknolojik cihazların var olduğu sürece kayıt olunabilen online eğitim programları, yurt içinde ve yurt dışında geçerli olmaktadır. Sertifika kodu ya da küçük bir meblağ karşılığı ıslak imzalı sertifika ile her durumda kendini ispat etmek isteyen kişiler, eğitimleri ile kendilerini gösterebilmektedirler. 

İstanbul İşletme Enstitüsü verdiği eğitimler ve sıkı çalışma prensipleri ile dikkat çekmektedir. Bu sebeple de alanında uzman kişilerce verilen online eğitimler özenle takip edilerek sınavlara katılım sağlanmalıdır. Başarıya sahip olmanın tesadüf olmadığını bilerek eğitim sürecine devam eden enstitü kişilerin gelişimine büyük oranda katkıda bulunmaktadır. 

İstenen lokasyondan saniyeler içinde giriş yapılabilen online eğitimler, sertifika almaya hak kazanan kişileri her alanda başarıya taşımaktadır. Cep telefonuna gelen bildirimler ile dersler ve sınavlar hakkında sürekli bilgi sahibi olmak mümkün kılınmaktadır. 

Üniversiteden Sertifika Almanın Faydaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok insan, bitirdiği üniversitenin dışında da bir sertifika almak istiyor. Hiç kuşkusuz bu durum, kişileri hem daha kalifiye hem de daha nitelikli hâle getiriyor. Üstelik alınan sertifikanın, ne denli evrensel olduğu da, hesabı genişleten durumlardan. İşte, hâl böyleyken, sertifika programları veren üniversiteler rağbet görüyor. Nitekim bu şekilde eğitim veren üniversitelerin sayısı da gitgide artıyor.

Sonuçta, insanlara eğitim sektöründe hizmet vermek, hem ülkeye hem de insanlığa yarar getiren bu durum. Dolayısıyla işin ahlaki boyutları, toplumsal kaygı taşımadan kurumlara yerleşiyor. Ve bu gidişat, kurumları daha prestijli ve vizyonlu bir hâle getirebiliyor. Öte yandan, elde edilen veriler yardımıyla pek çok insanın bilgi sahibi olmasına katkı da bulunuluyor.

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmaktadır?

Üst başlıkta da anlatıldığı üzere, insanlar sertifika eğitimi alırken bazı hususlara dikkat ediyorlar. Bunlar öncelikli olarak, kendi hayat düzenlerini değiştirmeyen bir fonksiyon içermeli. Zira hiç vakti olmayan, çalışan insanlar dahi bu kervana katılmış durumda. Nitekim, uzaktan eğitim veren enstitü kurumları, bu dilekleri yerine getiriyor. Ve buna istinaden kurulan enstitü kurumları, pek çok yerden talep ediyor.

Uzaktan eğitim, bazı üniversitelerce mümkün bir sistem. Fakat bu alanda eğitim veren her kurum ve kuruluş için olumlu sözlerden bahsedilemez. Zira dolaylı yoldan da olsa, ciddi bir kâr etme güdüsü taşıyan kurumlar var. Bunlar ki, eğitimi sekteye uğratmakla kalmayıp, insanların vaktini de çalıyorlar. Dolayısıyla, üniversite uzaktan eğitim sertifika programları gözden geçirilmeden iyice düşünülmelidir. Zira her program, her sertifika yasal olmayabilir. Peki, bu noktada gerçekten ayırıcı özellik ne?

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle, üniversite uzaktan eğitim sertifika programları veren kurumlar, yasal olmalıdırlar. Sahte olarak, üniversite kimliği taşıyan kurumlar yasal değillerdir. Şayet böyle bir durumla karşılaşmadan önce, mutlaka sıkı bir araştırma yapılmalı. Lakin yine de merak eden araştırmacılar için, bazı kıstaslar söylenebilir. 

Bunlar, üniversitenin köklü ve prestijli olmasına dayanıyor. Keza böyle bir üniversite bulduysanız, mutlaka tarihçe kısmından yerel bilgileri alabilirsiniz. Öte yandan bu konuda bir fikir vermek gerekirse; tercih mutlaka iienstitu olacaktır. Zira üniversite hem köklü, hem de prestijlidir.

Uzaktan Eğitimlerde Hangi Programlar Vardır?

Burada, kıstas olarak iienstitu alınabilir. Zira belirtilen üniversite için neredeyse bütün programlar mevcut olup, yasaldır da. Üstelik iienstitu sertifikası, gerçekten geçerliliği olan, sağlam bir program sunuyor. Böylece, insanlar sıkı bir eğitime tabi tutularak daha kalifiye olabiliyor. Ve ardından, diledikleri işi, bu sertifika aracılığı ile yapabiliyorlar. 

Hiç kuşkusuz, uzaktan eğitim veren sistemler içerisinde, köklü olan yalnızca birkaç üniversite var. Bunlar, ister web tabanlı olsun, ister olmasın, her halükârda, dikkat çekici sistemlerdir.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 11:10 PM
Anyone in the world

Farklı amaçlar doğrultusunda günümüzde pek çok değişik sertifika programı bulunuyor. Bu programlar, konusunda tecrübe sahibi uzman eğitmenler ışığı altında gerçekleşmektedir. Özellikle meslek sahibi olabilmek açısından etkin çözüm yöntemleri sağlayan programlar yer alıyor. Genel olarak istanbul üniversitesi sertifika programları şeklinde olduğu gibi farklı alanlarda kullanılabilecek bir sertifikaya sahip olmak mümkün. İş sahibi olmak, kendini geliştirmek veya kariyer basamaklarını tırmanabilmek için farklı programlara her birey katılabilir.
 
Enstitü Bünyesinde Sertifika Programları
 
Kurumsal hizmet anlayışıyla desteklenen sertifika programlarını Enstitü bünyesinde elde edebilirsiniz. Değişik sektörlere bağlı olarak farklı alanlar üzerinden ele alınan programlar, kaliteli eğitim ile sağlanıyor. En önemlisi bu eğitimlerin online şekilde sağlanmasıdır. Böylece arzu ettiğiniz her yerden eğitimlere katılabilir; süreç sonunda gireceğini sınav ile beraber sertifika elde edebilirsiniz. Bu sertifika size özel ve kamu kuruluşlarında iş bulma potansiyeli oluşturmaktadır.
 
Online Sertifika Programları
 
Uzaktan eğitim ile alabileceğiniz online sertifika programlarına ne zaman isterseniz katılabilirsiniz. Hayattaki amacınıza uygun şekilde istanbul üniversitesi sertifika programları gibi pek çok değişik derslere katılım göstermeniz mümkün. Bu dersler özellikle iş bulma konusunda size iyi bir meslek sahibi olma şansı tanıyor. Ancak sadece bununla sınırlı değil. Kendinizi geliştirmeniz ya da sosyal yaşamı daha keyifli hale getirme konusunda kaliteli eğitimler bulunmaktadır.
 
Enstitü ile Online Eğitim Nasıl Alınır?
 
Sadece bir üyelik ile beraber kolayca Enstitü üzerinde birbirinden farklı eğitimlere katılım gösterebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey iyi bir internet bağlantısıdır. Böylece bilgisayar ya da tablet ile akıllı telefon üzerinden rahatlıkla derslere katılabilirsiniz. Her ders etkin bir plan ve projelendirme dahilinde etkin materyaller ile desteklenmektedir. Bu sayede eğitimlerle konu hakkında uzman hale gelebilir ve hayatınızın farklı alanlarında bunu uygulamalı olarak gösterebilirsiniz.
 
Online Eğitim Avantajı
 
Birbirinden farklı sertifika programları ile beraber online eğitim alabilirsiniz. Bu eğitim özellikle pek çok değişik avantaj sunuyor.
 
- Evinizin konforunda rahatlıkla derslere katılabilirsiniz,
- Tekrar etme potansiyeli sayesinde konuları daha iyi anlama şansı elde edebilirsiniz,
- Zamandan kazanç elde edebilir ve arzu ettiğiniz her yerden dersleri alabilirsiniz,
- Uzman eğitmenler eşliğinde geniş programlar arasında tercih yapabilirsiniz,
 
Bu gibi pek çok değişik avantaj altında kaliteli bir eğitim elde etmeniz mümkün. Alacağınız eğitimlerle beraber süreç sonunda sertifika alabilir; bu sertifikayı bütün farklı özel ve kamu kuruluşlarında kullanabilirsiniz. Özellikle iyi bir iş bulabilmek için meslek sahibi olarak geleceğinizi garanti altına alma şansını yakalamanız mümkün.
 
Anyone in the world

Birçok hemşirelik mesleğine sahip kişilerin mesleklerinde daha da ileriye götürebilecek bazı sertifika programlarına katılıp, hemşirelik sertifika programları aşamalarını geçerek bu belgelere sahip olabilmeleri gerekmektedir. Bu denli gerekli ve önemli olan sertifika programları birçok enstitü tarafından gerekli aşamaların geçilmesi sonucu hemşirelik mesleğine sahip olanlara verilebilmektedir.

    Bu denli yararlı programları veren enstitü, hem ekonomik olması hem  de hızlı işlenmiş konular ile verilen sertifika dersleri ile İstanbul İşletme Enstitüsü olduğu kullanıcılar tarafından belirtilmiştir.  Programların için uzaktan eğitim seçenekleri de sunan bu enstitü her türlü kolaylık ile zorlu mesleklerinde hemşireler için avantajlı hemşirelik sertifika programları sunmaktadır. Daha faydalı ve geniş bilgilendirme alabilmek için web sitesi olan iienstitu.com adresinden bilgi alınabilmektedir.

    Program İçerikleri Bakımından  Verilen Sertifikalar Nelerdir?

    Hemşire olarak alınacak bu programlar sizlere tamamen iş bulma konusunda pozitif değerler katacak ve deneyimleriniz bu sertifikalar ile belgelenmiş olacaktır. Verilen programlar şunlardır:

1) İşyeri Hemşireliği Sertifikası:

    Bakanlığın yetki verdiği bir enstitü olarak İstanbul İşletme Enstitüsü kurs merkezine kayıt yaptırılarak gerek uzaktan eğitimler gerekse örgün eğitimler ile tamamlanabilecek programları içermektedir.  Verilen programdaki derslerin bitiminde ise ÖSYM tarafından her sene 2 dönem olarak düzenlenen sınavlara girilerek başarı sağlanması durumunda bu sertifika tam anlamıyla tamamlanmış olmaktadır. Gerekli ücret bilgilerini iienstitu.com adreslerinde ki destek kısmından öğrenilir.

2) Yoğun Bakım Hemşirelik Sertifikası:

   Yoğun bakım servis bölümlerinde çalışan hemşirelerin, teorik olan bilgi birikimlerini geliştirmeleri ve var olan bilgilerinin onaylı şekilde sunulabilmesi için kayıt yaptırılan programlardan biridir.  Teorik ve örgün eğitimler olmak üzere 30 gün süren bu eğitim sonunda başarılı olanlar sertifikayı almaya hak kazanmaktadırlar. Gerekli ücretler ve detaylı bilgiler için bilgi alınacak adres iienstitu.com olmaktadır.
     Bu programa katılabilmek için en önemli şart hemşirelik alanında çalışır halde olduğunu belgelemek olarak bilinmektedir.

3) İlk Yardım Eğitici Eğitimci Sertifikası:

    Bazı kurumların ve kuruluşlarının bünyesinde barındırmak istediği ilk yardım eğitmenliği, hemşireler tarafından bu sertifikanın alınması ile yapılmaktadır. Bu dersler doğrultusunda 40 saatlik bir ders uygulaması verilmektedir.

4) Doğum Koçluğu Sertifikası:

   Genellikle başvuru alanlarının ebelik ve hemşirelik olduğu bu programlar enstitü tarafından  verilmektedir. Ebelik mesleğinde olanların veya hemşirelik mesleğinde olanların, kadın doğum  servislerinde çalışmasını sağlayan bu programlara ulaşım kolay olmakla beraber gerekli saatlerde eğitimlerin tamamlanması ile yetkinlik kazanılır.

5) Ameliyathane Hemşirelik Programı:

    Program şartı olarak ameliyathanelerde 2 sene çalışmış ebe ve hemşirelerin başvurduğu programdır.
 

 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 11:09 PM
Anyone in the world

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen MEB sertifika programları eğitim amaçlı açılmaktadır. Her düzeyde eğitim almış kişilere yönelik olarak çeşitlenir. Eğitim türleri oldukça geniştir. Programa katılmak için belirli özelliklere sahip olmak gerekir ve bu özellikler her programda farklılık gösterir. Ayrıca MEB sertifika programları için kayıt yaptıran ve programa devam edenlere programın sonunda sınav uygulanır. (Kişilerin seviyelerini ölçmek amacı ile.) Daha sonra sınavda yeterli puanı almayı başaran kişilere sertifikalar verilir. Sertifikalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.
MEB Sertifikaları Program Türleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzman eğitimcilerle verilen kurslar sonunda başarılı görülenler sertifika almaya hak kazanır. Sertifika program türlerinden bazıları şunlardır: Üst düzey yönetici asistanlığı eğitimi, sosyal güvenlik eğitimi, insan kaynakları eğitimi gibi. Programlar, her meslekten eğitim almış kişilere yönelik olarak düzenlenmiştir.
MEB Sertifikaları Programları Uygulamaları

Zaman ve mekan sıkıntısı yaşanmaması amacı ile uzaktan eğitim yöntemi ile de birçok program verilir. Ancak eğitimler sonunda yapılacak sınav için belirlenen adreste bulunulması gerekmektedir. Çünkü programların sonunda uygulanan yeterlilik sınavları internet üzerinden yapılmamaktadır. Sadece eğitimler internet üzerinden katılım ile gerçekleşebilir.
MEB Sertifikaları Programları Katılım Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan enstitü kurumlarında çeşitli eğitimler verilir. Bu eğitimlere katılma şartları da eğitimin içeriğine göre değişmektedir. Örneğin; halkla ilişkiler eğitimi kursuna katılmak için en az ön lisans bitirmek gerekir. Ayrıca katılım sırasında istenen çeşitli belgeler vardır. Kimlik fotokopisi, diploma fotokopisi ve dört tane vesikalık fotoğraf genel olarak her eğitimde istenir. Enstitü eğitimleri için gereken bu belgeler belirtilen adrese kargo ile gönderilir.
MEB Sertifikaları Eğitim Ücretleri

Kurs ücretleri eğitimlerin çeşidine göre farklılık gösterir. Sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimi altı yüz lira iken halkla ilişkiler eğitimi üç yüz elli liradır. Ya da kapsamlı olan finans eğitimi altı yüz lira iken, maliyet muhasebesi eğitimi yüz liradır. Eğitimlerin fiyatları içerdikleri konuların yoğunluğuna göre değişiklik gösterir.
MEB Sertifikaları Kurs İçerikleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak düzenlenen kurslarda verilen eğitimlerin içeriği eğitime başlamadan öğrenilebilir. Kursu veren enstitünün internet sitesi incelendiğinde eğitimlerin içinde yer alan konu başlıkları öğrenilebilir. Böylece kişinin elde etmek istediği eğitimin yeterli olup olmaması önceden belirlenebilir. 
MEB Sertifikaları Programları İşleyiş Süreçleri

Gerekli belgeler kargo ile gönderilir. Kursa internet üzerinden kayıt yapılır. Eğitimler görüldükten sonra sınav yerinde sınava girilir. Başarılı olanlara sertifikaları kargoyla yollanır.
 
Anyone in the world

Eğitim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Günümüzde gelişen teknoloji ile bilgi paylaşmak, gelişmek online sertifika programları ile daha kolay bir hale gelmiştir. Online eğitimlerin yaygınlaşması donanımlı bireylerin yetişmesini oldukça desteklemiştir. Katılımcı sayılarının örgün bir sertifika programına göre daha çok olması tercih sebeplerini daha da artırmıştır.

Küreselleşen dünyamızda eğitimin sadece okullarda verilen diplomalarla sınırlı kalmaması, iş gücünün artırılması hedefiyle sertifikasyon programları hemen hemen her dala yayılmıştır. Kariyer yapmak, planlanan hedeflere ulaşmak için ilgili dallarda uzmanlaşmak tüm firmaların aradığı kriter haline gelmiştir. Hatta bazı sektörlerde online eğitim ve sertifika mecburi hale getirilmiştir.

Online Sertifika Nereden Alınır?

Sürekli gelişen online eğitim sistemini bir çok üniversite, enstitü, uzaktan eğitim veren kurumlar, bazı eğitim vakıfları gibi kurum ve kuruluşlardan alabilirsiniz. Bu programlara kayıt internet siteleri üzerinden gerçekleştirilebilir.
 
Üniversitelerin online sertifika programları ve diğer UZEM’den (uzaktan eğitim merkezleri) sertifika almanın bazı faydaları vardır.
Becerilerinizi geliştirme imkanı
Farklı olmak
Teknolojik gelişmelere ayak uydurmak

Online Eğitim Programlarının Avantajları

- Eğitimlerinizi okul, enstitü gibi kurumların dersliklerinde değil, online olarak internet üzerinden almanız vakitten kazanmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda istediğiniz mekanda eğitimlerinize devam edebilirsiniz.
- Normal öğretime göre daha kısa bir sürede sertifikanıza kavuşabilirsiniz.
- Dünyadaki her bölgeden online eğitim veren kurumlardan eğitim alabilirsiniz.
- Örgün eğitimden daha az maliyeti vardır.
- Uzaktan eğitim veren üniversitelerde akademik kariyer yapabilirsiniz.
- Alanınız dışındaki dallardan da eğitim alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.
- Güncel bilgilerden anında faydalanma imkanı yakalayabilirsiniz.
- Fiziksel olarak kısıtlı olmanız eğitim almanıza engel değildir.

Üniversitelerin Online Sertifika Programlarına Nasıl Katılabilirim?

Özellikle iş hayatınızdaki başarıların artmasını sağlayacak olan bu sertifikasyon programlarına ilgili üniversitelerin online sertifika programları, enstitü ve eğitim vakıfları gibi kurumların internet siteleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru süreci üç aşamada gerçekleşir. İlk olarak üyelik oluşturmalısınız. Üyelik oluşturma sürecinden sonra eğitim programlarına bakıp ilgilendiğiniz eğitim için ön başvuru yapmalısınız. Ön başvuru yaparken almak istediğiniz eğitim ücretli ise banka ya da kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz, eğer seçtiğiniz eğitim ücretsiz ise direk kayıt olabilirsiniz.

Sertifika eğitimlerini genellikle istediğiniz gün ve saatte tamamlayabilirsiniz. Online ya da uzaktan eğitim sistemli video kayıt ile verilen eğitimleri takip edebilirsiniz. Bilgisayar veya akıllı telefonlar ile uyumlu olan bu eğitimlerin sınavlarını da yine bu araçlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Üniversitelerin online eğitim programlarında başarılı olan kişilere verilecek olan sertifikalar onaylı olacağı için adresinize kargo ile gönderimi sağlanacaktır.

 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 11:09 PM
Anyone in the world

Dünyanın gerek ekonomik gerekse sosyal açıdan sürekli bir gelişim içinde olması insanları yeni arayış ve bilgi edinme çabasına sürüklemektedir. Durum böyle olunca her geçen gün yeni bir konuda ya da mesleki alanda bilgi edinme ve uzmanlaşma alanında uzman eğitmenlerden alınacak eğitimler önem kazanmaktadır. 

Eğitim Sertifikası Ne Demektir?

Eğitim sertifikası belli bir alanda eğitim alarak konu üzerinde çalışma olanağı sağlayan bir belge olarak bilinmektedir. Belli alanda oluşturulmuş üniversite sertifika programları insanların yeteneklerinin keşfine ve yapacağı işte yeterlilik kazanmasına neden olmaktadır. Böylece hem kişisel hem de ülke ekonomisi ve sosyal yapısındaki gelişme sağlanabilmektedir. Ayrıca kişisel olarak bakıldığında kişinin gerek ekonomik gerekse sosyal hayatında bulunduğu yerde iyileşmeleri de sağlamaktadır. Üniversite sertifika programları ile insanların istedikleri alanda uzmanlaşmaları kolayca sağlanabilmektedir. 

Sertifikalar Neler Kazandırır?

Eğitim sertifikaları bilindik sertifikalardan farklı olarak insanların uzmanlaşmaların da ilk adım olarak sayılabilir. Eğitim sertifikası ile kişi uzmanlaşmak istediği alanda ilk adımı atarak sektörde  başlangıcını oluşturabilmektedir. Enstitü yoluyla elde edilen sertifika kişinin çalışmak istediği alanda işe nasıl başlaması gerektiğini ve devamında izleyeceği yolu öğrenmesine yardımcı olmaktadır.

​​​​​​​Bu nedenle alınan eğitimin uzman kadrolar tarafından verilmesi önem arz etmektedir. Öyle ki eğitimcilerin gerek bilgi gerekse alanda sağladıkları tecrübe eğitim alan bireylerin başarısını da beraberinde getirmektedir. Eğitim sertifikaları pratik olarak uygulamaların da yapılabilmesi sağlamaktadır. Bu durum ise bireyin görsel olarak ta aldığı eğitimi algılamasına yardımcı olmaktadır. 

Eğitim Sertifikası Neden Gereklidir?

Sertifika günümüzde sadece zorunluluk olarak düşünülmemekte aynı zamanda alınacak eğitimin kişiye pratik olarak sağlayacağı faydalar açısından da değerlendirilmektedir. Bu açıdan bakıldığında eğitimin uzman eğitmenler tarafından programlı olarak verilmesi gerektiği anlaşılmaktadır. Enstitü boyunca kişinin alacağı eğitim uzmanlaşmak istediği alanda çalışmaları süresince birey ile beraber yol almaktadır. Ayrıca çok sayıda enstitü eğitimi ardından başka bir eğitimin gerekliliğini de getirmektedir. Bu durum ise bireyin yelpazesinin uzmanlaşmak istediği alanda genişlemesine neden olabilmektedir. 

Üniversite Sertifika Programları Nasıl Seçilmelidir?

Bireyin kişisel tercihini oluşturabilmesi için öncelikle uzmanlaşmak istediği alanları belirlemesi gerekmektedir. Bu sayede eğitimin içeriği süresi ve bireye kazandıracaklarının belirlenmesi kolaylaşmaktadır. Ayrıca eğitim boyunca bireyin uzmanlaşması için yapacağı araştırma ve gözlemler eğitimin faydasını arttırmaktadır. Bunun yanında alınan eğitim sertifikası çoğu zaman yeni alanların önünü açmakta ve bireyin yeteneklerini gösterebileceği alanlara yönelmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle bireyin hem alanında hem de eğitim kalitesinde yapacağı tercih önem taşımaktadır.