Site blog

Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 11:01 PM
Anyone in the world

Kariyerinde ilerlemek, terfi almak isteyenlerin kendilerini geliştirmeleri gereklidir. Sürekli yenilenen dünyada insanlarında düzenli olarak eğitimlerine devam etmeleri, ilerleyen dünyayı yakalayabilmek için gereklidir. Bu nedenle kişiler düzenlenen sertifika programları ile alanlarında kendilerini geliştirmeye devam etmektedir.

Kariyer ve Kişisel Gelişim

Alınan eğitimler sonucunda farklı alanlarda kişiler gelişim sağlayabilmektedir. Bu sayede belirledikleri konuda başlangıçtan ileri düzeye kadar eğitim alma şansına sahiptir. Aynı zamanda online eğitimlerde başarılı olan katılımcılar sertifika alarak, bilgilerini belgelemektedir. Kariyer eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişim sertifika programları da farklı yeteneklerin gelişmesini sağlamaktadır. İienstitü ile Enstitü sertifika eğitimleri uzman eğitmen kadrosu ile farklı konuları kapsamaktadır. 

Günümüzün gerektirdiği farklı beceri ve yetenekler üzerine alınacak kişisel gelişim eğitimleri iş hayatını da olumlu etkilemektedir. Kazanılan etkili konuşma, zaman yönetimi, algı yönetimi gibi eğitimler hem iş hem de özel hayatta sizi başarılı kılar. Bu nedenle eğitimlerde sadece kariyer odaklı değil kişisel gelişime de önem verilmelidir. Enstitü üzerinden birçok eğitim ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Hobi Kursları

Eğitimler kariyer ve kişisel gelişimle de sınırlı kalmamaktadır. Enstitü üzerinden hobilerinizi de geliştirme imkanı olan eğitimler sunulmaktadır. Satranç, fotoğrafçılık gibi birçok konuda eğitim hizmeti sunulmaktadır. Çok ilgi duyduğunuz ama bir türlü zaman ya da bütçe ayıramadığınız hobiler için ücretsiz ve online eğitim alabilirsiniz.

Hobiler üzerine alınacak eğitimler kişinin iş hayatından sıyrılarak kendine zaman ayırması açısından önemlidir. Online olarak sunulan eğitim ekstra bir zaman ve maliyet gerektirmez. Bu kurslar sayesinde hobileri geliştirmek kişiyi mutlu edecektir. Aynı zamanda Enstitü sertifika eğitimleri ile içerik editörlüğü, blog yazarlığı gibi alanlarda da kurslar bulunmaktadır. Bu eğitimlerden faydalanarak yeni bir kariyere başlama imkanı da bulunabilir. 

Geçerli Sertifika

Alınan eğitimlerin belgelendirilmesi de önemlidir. Özellikle kariyerinde ilerlemek isteyenlerin eğitimlerinin sonunda sertifika ile belgelendirilmeleri gereklidir. İienstitü tarafından verilen eğitimlerde kurs sonunda başarılı olanlar sertifika ile eğitimlerini belgelendirir. Alınan sertifikaların geçerli olması için üzerinde doğrulama kodu bulunmalı ve onaylı olmalıdır. İienstitü üzerinden alınan sertifikalarda onaylı ve doğrulama kodu bulunmaktadır. Her kurum ve kuruluşta uluslararası düzeyde geçerli belgelerdir.

Bir çok farklı alan ve konuda eğitim veren Enstitü' de eğitimler online olarak düzenlenmektedir. Kurs bitiminde yapılan başarı sınavı da yine online olarak düzenlenmektedir. Özgür ve ucuz eğitim ilkesiyle herkes istediği alanda eğitim alma hakkını elde etmektedir. Alınacak eğitimlerle bireyler yeni hobiler edinebilir, kişisel gelişim eğitimleri alabilmektedir. Aynı zamanda deneyimli eğitmenlerle kariyer odaklı kurslardan alınan sertifikalar ile rakiplerinin önüne geçebilir, 
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:55 PM
Anyone in the world

Farklı sektörler adına ürün ve hizmet konuları ele alındığında, satış ve pazarlamanın büyük bir öneme sahip olduğu aşikardır. Bu nedenle satış ve pazarlama, günümüzde oldukça geniş bir yelpaze altında değişik kriterleri ile ele alınmaktadır. Tabii satış ve pazarlama sadece eğitimle kalmıyor. Aynı zamanda satış eğitimi alan kişileri motive etmek, onların daha başarılı olmaları için yönlendirme noktasında satış koçunun önemi daha net anlaşılmaktadır. Böyle bir açığı kapatabilmek için İstanbul İşletme Enstitüsü (iienstitu) bünyesinde satış koçluğu eğitimi verilmektedir. Bu eğitim de diğer eğitimler gibi alanında tecrübe sahibi olan eğitmenler ile ele alınmaktadır.

Satış Koçluğu Eğitiminin Amacı Nedir?
            
Satış sürecini yönetmek ve satış yapan kişileri daha etkin kullanabilmek adına satışta koçluk becerilerinin gelişmesi büyük öneme sahiptir. Ürün ve hizmetleri en iyi şekilde aktarabilmek amacıyla ekibi doğru şekilde yönlendirme konusunda, satış koçluğu eğitimi alan kişiler ön plana çıkmaktadır. 
            
Satış koçunun koçluk becerilerini en yüksek düzeye çıkarabilmek ve daha verimli bir potansiyel elde etmek oldukça önemlidir. Böylece ekipler, daha düzenli ve etkin organizasyon altında çalışma şansı bulmaktadır. Buna paralel olarak satış koçluğu eğitimi; ürün ve hizmetlerin daha kısa sürede, geniş kitlelere saygın biçimde ulaşmasına olanak vermektedir.

Satış Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?
           
 Satış koçluğu eğitimine daha başarılı bir süreç yönetmek isteyen değişik sektörlerden pek çok katılabilir. Bu kitleler arasında satış koçluğu eğitimini en çok tercih eden grup aşağıdaki gibidir: 
- Satış ekibi yöneticileri,
- Satış ekibi yönetici adayları,
- Satış koçluğunu kendi kişisel amaçları doğrultusunda öğrenmeyi arzu edenler,
- Değişik ürün ve hizmeti en iyi şekilde tanıtmak isteyenler,
- Bu alanda iş bulmayı amaçlayanlar,
            Bu ve bunun gibi daha pek çok sebep kapsamında satış koçluğu eğitimi alınabilir. Önemli olan, uzman eğitmenler eşliğinde ve doğru materyaller üzerinden, etkili ve pratik uygulamalı çalışmaların alınmasıdır.

Uzaktan Eğitim İle Satış Koçluğu Eğitimi
           
Online eğitim son dönemlerde pek çok amaç için büyük bir öneme sahiptir. Gün içerisinde eğitime fazla zaman ayıramayan ya da çalışmak zorunda olan kişiler, online eğitimin sunduğu esnek saatler ile dilediği yerden rahatlıkla eğitimlere katılabilir. Uzman eğitmenler tarafından verilen satış koçluğu eğitimi ile  kısa süre içerisinde bu konuda profesyonel  hale gelmek mümkündür.
             
Uzaktan eğitimin en önemli yanlarından biri de tekrar edilebilmesidir. Alınan dersleri yeniden görmek ve böylece daha etkin bir şekilde pratik yapmak mümkündür. Üstelik verilen online eğitimin sonunda başarılı olan katılımcılara  sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile hem kamu hem de özel sektörü üzerinden iş bulmak daha mümkün hale gelmektedir.

Satış Koçluğu Eğitiminde Neler Öğrenilir?
            
Satış yöneticileri bu eğitim ile satış ekibini yönlendirme, ekip ruhunu kazandırma ve doğru çalışmaları yürütme gibi pek çok beceriyi kazanma şansı elde edilmektedir. Bu eğitimde satış performanslarını geliştirmek, satış yapan kişiyi bu konuda daha iyi hale getirmek ve yapılacak işleri başarı ile sonuçlandırmak konusunda etkili öğrenim verilmektedir. 
 
Anyone in the world

Video çekmeyi seviyor ancak nasıl kurgulayacağınızı bilmiyor musunuz? ya da sosyal medyaya içerik üretmek istiyor olabilirsiniz. Yüksek çalışma temponuzda kurslara zaman ayırmakta sıkıntı çekiyor da olabilirsiniz. Sizin için iienstitu.com' da verilen video editörlüğü eğitimi hakkında bir yazı hazırladık.

Video Editörlüğü Eğitimi Neyi Amaçlar?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki bu programda Premiere Pro eğitimi veriliyor. Premiere pro öğrenerek bütün videolarınızın kurgularını akıcı ve anlaşılır bir şekilde yapabilmeniz amaçlanıyor. Bu eğitimde size alanında uzman video editörleri tarafından eğitim veriliyor. Bu eğitim online bir eğitim ve video editörlüğü eğitimi sonunda sınava tabii tutuluyorsunuz. Bu sınavın sonrasında isterseniz makul bir ücret ödeyerek sertifika alabilirsiniz. Sertifikanız soğuk damgalı ve kurumlarda geçerli bir sertifika.

Neden Bu Eğitime Katılmalıyım?

Günümüzde artık Youtube gibi video kanalları televizyonun önüne geçmeye başladı bile. Yapılan araştırmalar birçok insanın artık internet üzerinden videoları takip ettiğini gösteriyor. Youtube gibi kanalların popüler olması nedeniyle siz de bir kanal açmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için çektiğiniz videoları nasıl editlemeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Öğrenmeniz için bir başka neden ise; çektiğiniz videoları bir araya getirerek anılarınızın kalıcı olmasını sağlamak olabilir. Şunu unutmayın bu gün öğrendiğiniz her şey kolunuza taktığınız bir altın bilezik. Şuan hiç ihtiyacınız olmasa dahi öğrendikten sonra belki de video editörlüğü yapmaya başlamayı isteyebilirsiniz.

Programa Nasıl Kayıt Olabilirim?

Karar verdiniz ve bu programa kayıt olarak video editörlüğünü öğrenmek istiyorsunuz. Bu aşamada yapmanız gereken sizi yoracak çok bir şey yok aslında. Öncelikle iienstitü.com adresine giriyorsunuz. Ardından sitede yer alan kayıt olma butonuna tıklıyorsunuz. Sizden istenen bilgileri girdikten sonra kayıt işlemleriniz tamamlanmış oluyor. Daha sonra ise video editörlüğü eğitimini sistemde aratıp satın almanız gerekiyor. Ücreti çok makul. Ücret tam olarak 75 tl. Programı kredi veya banka kartlarınız ile satın alabilirsiniz.

Derslere Katılım Nasıl?

Üstteki adımları tamamladıktan sonra ders videoları açılacaktır. Burada bulunan videolara tam bir sene boyunca erişiminiz devam ediyor. Bu sayede de müsait zamanlarınızda girip dersleri tamamlayabilirsiniz. Bir sene boyunca tam tamına 3 kere canlı eğitim veriliyor. Bu canlı eğitimlere isterseniz katılabilir veya daha sonra izleyebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın kayıt olduğunuz 1 sene boyunca sadece bir adet canlı eğitime girebiliyorsunuz. Eğitimi satın aldıktan sonra 1 sene boyunca bu eğitimin formuna da üye olabiliyorsunuz bu sayede anlamadığınız şeyleri forumdan aynı eğitimi alan insanlara sorabilirsiniz.
 
Anyone in the world

Bir şirketiniz var ve nasıl daha etkili satış yapacağınız konusunda tereddüt yaşıyorsunuz ve ya bir firmada satış temsilciliği yapıyorsunuz. İşte böyle problemleriniz için iienstitü.com sizi düşünmüş ve sizin için müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi yapmış.

Nasıl Bir Eğitim Veriliyor?

Bu eğitimde satış stratejilerini ve davranışlarınızın müşterilerinizi nasıl etkilediğini öğreniyorsunuz. Üstelik fazlasıyla kazanç yapabileceğiniz ya da prim alabileceğiniz işlerinizi fazlalaştırmak için sadece 25 tl ödüyorsunuz. Günümüzde şirketlerin rekabeti oldukça çoğaldı. Bu yüzden müşterileri elinizde tutmak için bilmeniz gereken var. Müşterilerin devamli sizi tercih etmesini sağlamak çok da kolay değil. Bu eğitim müşterilerinizin her zaman sizi tercih etmenizi sağlamayı ve yaptığınız satışların nasıl müşteriyi memnun ederek katlayabileceğinizi uzman eğitmen kadrosu ile size öğretmeyi amaçlıyor.

Bu Eğitime Nasıl Kayıt Olabilirim?

Çok basit bir kayıt aşaması bulunmakta. Öncelikle ilk yapmanız gereken iienstitü.com adresine girmek. Ardından ise sitede kendinize bir kayıt oluşturmanız gerekiyor. Kayıt ol butonuna tıkladıktan sonra istenilen bilgileri vererek kayıt işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Aslında içeride çok değişik ve size hitap edebilecek bir çok eğitim bulunmakta. Daha sonra müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi yazarak eğitimi buluyoruz. Bu aşamadan sonra eğitim hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Almaya karar verdikten sonra eğitim için 25 tl ödemeniz gerekiyor. Bu ödemeyi kredi kartı veya banka kartıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimlere Nasıl Katılınıyor?

Eğitiminizi satın aldınız. Ancak ne zaman giriş yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Aslında iiesntitu.com bunu da düşünmüş. Dersleriniz için belirli günlerde giriş yapmanız gerekmiyor. Bu sizin ne zaman müsait olduğunuza bağlı derslerinizi ister gece 3' te isterseniz sabah alabilirsiniz. Bu tamamiyle sizin müsaitliğinize bağlı. Dersleriniz tam olarak 1 sene boyunca sitede duruyor. Siz bu bir sene boyunca bütün eğitime erişim sağlayabiliyorsunuz. Bir sene sonra o derse olan aboneliğiniz iptal oluyor. 

Aynı zamanda eğitime kayıt olduktan sonra foruma da kayıt ediliyorsunuz. Bu forumda aynı dersi alan öğrencilere sorularınızı yöneltebilir anlamadığınız şeyleri öğrenebilirsiniz. Bir başka artısı ise senede tamı tamına 3 adet canlı ders veriliyor. Siz bu derslerden sadece bir tanesine katılabiliyorsunuz. 

Sertifika Veriliyor Mu?

Bu eğitimde sertifika da mevcut. Üstelik bu sertifikalar İstanbul İşletme Enstitü' sünün soğuk damgalarını içeriyor. Aldığınız sertifikalar uluslararasında geçerliliğe sahip. Ancak sertifikanızı almadan önce bütün dersleri bitirmeniz gerekmekte. Ardından sınava tabii tutuluyorsunuz. Bu sınav yaptığınız ödevler de baz alınarak eğitmenler tarafından değerlendirilir. Sınavı geçen öğrencilere dijital sertifika kodu ve başarı sertifikası ücretsiz olarak gönderilir.
 
Anyone in the world

Günümüzde videolara olan ilgi arttıkça, çekim sonrasında videoların nasıl düzenleneceği daha çok önem arz etmektedir. Videoların içerikleri ya da filmlerin etkileyici olması için başarılı ve etkili bir şekilde düzenlenmeleri ve kurgulanmaları gerekmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü ( iienstitu ) bünyesinde verilmekte olan online eğitimler video düzenlemesi konusunda da talebi karşılamaktadır. Video editörlüğü eğitimi 'nde hızlı, kolay ve pratik bir şekilde video düzenlemesinin teknikleri anlatılmaktadır. Bu eğitimde video düzenleme kurgu ile ilgili birçok işlem, uygulamalı olarak öğretilmektedir.

Video Editörlüğü Eğitimine Kimler Katılmalıdır?
Video editörlüğü Eğitimi 'ne; kendi videolarını düzenlemek ve kurgulamayı öğrenmek isteyen amatör ya da profesyoneller,
YouTube kanalı olan ya da açmak isteyenler,
Youtube benzeri sosyal medya platformlarında video hazırlayanlar,
Sosyal medyada içerik üretmek isteyenler,
Uzun veya kısa metraj film, dizi, video klip ve reklam kurgusu yapmak isteyenler, 
Ürün ya da hizmet tanıtımlarını video aracılığı ile yapmak isteyenler,
Kişisel markasını etkili şekilde tanıtmak isteyenler,
Eğitim veya tanıtım videosu çekmek isteyenler,
Video içerikleri üretenler (Influencerlar, Vloggerlar, Seyahat Sitesi Olanlar, Eğitim
Danışmanları, Tasarımcılar, Küçük İşletme Sahipleri, Yaşam Koçları, Şefler, Sporcular vb..  wink
Şirket sunumlarında video ile görsellik katmayı amaçlayanlar,
Özel günler için (düğün, doğum günü vb.) video hazırlamak isteyenl,
Ajanslar, medya kuruluşları ya da prodüksiyon - post prodüksiyon firmalarında çalışanlar,
Freelance çalışan video editörler,  videographer ve filmmakerler

Video Editörlüğü Eğitiminin Konu Başlıkları Nelerdir?
1- Dijital video temel kavramları,
2- Fps, Codec, video ve ses formatları,
3- Video düzenleme kurgu nedir? 
4- Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri,
5- Plan, sahne ve sekans nedir?
6- Plan ölçekleri ve açılar, temel kamera hareketleri, devamlılık kurgusu, temel kurgu kuralları, paralel kurgu, cut (kesme) kurguda temel geçişler, jump cut vb.),
7- Adobe ve diğer video düzenleme programları hakkında genel bilgiler,
8- Adobe Premiere Pro CC programının kullanımı,
9- Çekim (video-ses, fotoğraf vb ) dosyalarının organizasyonu, 
10- Proje dosyası oluşturmak,
11- Çekim dosyasını içeri aktarmak (import),
12- Programın işleyişi, temel mantığı ve video düzenlemede iş akışı,
13- Panellerim tanıtımı ve panel yönetimi,
14- Proje panelini yakından tanıma ve proje paneli organizasyonu,
15- Source panelini yakından tanıma,
16- Yeni bir sekans oluşturalım
17- Timeline'nı (zaman çizelgesi) yakından tanıma,
18- JKL tekniği ile videoları hızlı bir şekilde izleme,
19- Klavye kısayolları ile videoya  yaklaşma  ve uzaklaşma (zoom in ve zoom out),
20- Videolar arasında hızlı şekilde ilerleme,
21- Hızlı ve pratik video düzenlemesi için araçları tanıma, kısayolları kullanarak hızla kurgu yapma,
22- İki planı birbirine bağlamak amacıyla Trim modunu kullanma,
23- Hızlı video düzenlemesi için pratik bilgiler.
Video editörlüğü eğitimi konusunda daha detaylı bilgi edinmek için iienstitu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:54 PM
Anyone in the world

E-ticaret, internet üzerinden çevrimiçi bir mağaza üzerinden yapılan satın alma işlemlerini ifade eder. Kelime genellikle e-ticaret, e-ticaret ve e-Ticaret dahil olmak üzere farklı varyasyonlarla yazılmakta ve perakende satış siteleri veya pazarlar gibi çevrimiçi alım satımdan mobil ticarete, ticaretten ticari satışa, veri toplamadan ve finansal ve ticari işlemlere kadar her şeyi kapsar.

E-ticaret terimi genellikle yalnızca çevrimiçi çalışan işletmeleri belirtirken, e-ticaret hem sanal hem de tuğla ve harç mağazalarını ifade eder. E-ticaret platformları, işletmelerin çevrimiçi satış için vitrinler oluşturmalarını ve oluşturmalarını sağlayan yazılım ürünleridir. Popüler e-ticaret sistemleri arasında Shopify Store, BigCommerce, Magento, Woocommerce ve Wordpress e-ticaret eklentileri ve temaları bulunur.

E-Ticaretin Gelişimi

E-Ticaret Pazarlama, son 1990’larda dünya çapındaki ağın büyümesinden doğmuştur. Amazon, 1995 yılında çevrimiçi kitap satmaya başladı ve eBay, 1995 yılında çevrimiçi açık artırmalar yoluyla mal satmaya başladı. PayPal, 1998 yılında, kullanıcıların dünyaya kolayca para gönderebilmelerini sağlayarak başladı. 2000'li yıllarda geniş bant internetin tanıtılmasıyla tüketiciler, e-ticaret satışlarında bir patlamaya yol açmadan öncekinden çok daha hızlı bir şekilde web'e göz atabilirdi.

Günümüzde e-ticaret web siteleri mobil işlemleri içermektedir ve çoğu yeni web sitesi bu yeni satış ortamından yararlanmak için mobil olarak optimize edilmiştir. Çevrimiçi e-ticaret işletmeleri son 20 yılda büyüdü ve bugün Alibaba, Flipkart, Snapdeal, Uber, Expedia, Groupon ve diğerleri gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarını içeriyor.

E-Ticaret Eğitimi

Çevrimiçi bir e-ticaret eğitimi almak, bir e-ticaret mağazasında çevrimiçi bir işletmeyi başarıyla yürütmek için işletme yönetimi ve pazarlama stratejileri öğrenme gibi ek beceriler kazandırmanıza yardımcı olur. E-ticarette başarılı olmak için pazarlama, muhasebe, strateji, fiyatlandırma, finans ve analitik becerileri gereklidir.

Dijital pazarlama, bir kitleyi bir e-ticaret sitesine çekmek için çok önemlidir. Buna sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması, Seo, google analytics, Facebook reklamları, LinkedIn reklamları, dijital reklamcılık, bağlı kuruluş pazarlaması, etkileyici pazarlama, virality ve daha fazlasını dahildir. E-ticaret eğitimi işletme temellerini anlamak ve bir çevrimiçi e-ticaret işletmesini büyütmenize yardımcı olabilir.

E-ticaret işinize ve öncü nesillerinizin başarılı olmasına yardımcı olabilecek beceriler olan programlama ve tasarım becerilerini içerir. Bir web sitesi veya mobil uygulama, sizden bir hizmet veya bir ürün satın alacak olan kullanıcının şansını artırmaya yardımcı olabilir. HTML becerilerini öğrenmek bir web sitesinin görünüşünü ve dokunuşunu kodlamayı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Programlama öğrenmek doğrudan web sitesinde kod değişikliği yapma becerisi verir.
 
Anyone in the world

Çalışanların veya kurumsal firmaların iş dünyasındaki başarıları için değerlere dayalı olan yeni anlayışı öğrenmeleri gerekmektedir. Girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitimi temel girişimcilik becerisini kazandırmak ve daha yaratıcı iş modelleri sunmak amacıyla yapılır. İş dünyasının ilk evresi üretim, ikinci evresi ise rekabete dayalı bir dönem olmuştur. üçüncü evre ise inovasyon dönemidir. Düşük fiyatlı veya yüksek fiyatlı ürün sunmanız durumunda üretilen ürünler müşteriler için anlam kazanmıyorsa o ürünü üretmenin hiçbir anlamı kalmamaktadır. Şirketlerin başarısı artık inovasyona ve değer yaratma kapasitesine bağlı olmuştur.

Girişimcilik nedir?

Finansal, psikolojik ve sosyal riskler üstlenilerek, bunun için gerek zaman ve çaba harcanarak oluşan parasal veya kişisel tatmin duygusu ve değeri olan bir şeyi yaratma sürecidir.

Girişimcide Olması Gereken Özellikler

- İş kurma konusunda sağlam ve cesur olmalıdır.
- Kendine güvendiği konuda iş kurmalıdır.
- Öngörü sahibi olabilmeli ve yaptığı işin sorumluluğunu üstlenmelidir.
- Yaratıcı ve sürekli fikir üretebilen biri olmalıdır.
- Gerekli konularda riskleri üstlenmelidir.
- Girişimci bağımsız olmalıdır.
- İşi konusunda zaman ve çaba harcamalıdır.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejisi Eğitimi

- Bu eğitime kayıt olunduktan sonra 1 yıl içinde sisteme erişilir.
- Girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitimi yılda 3 kez güncellenerek verilir.
- Forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olma imkanınız bulunmaktadır.
- Dersler canlı yapılır. Yılda 3 kez verilebilir. Fakat kayıt olduğunuz yılda dersleri sadece 1 kez alabilirsiniz.
- Dersler teorik konu anlatımının dışında uluslararası şirketlerin uyguladığı stratejiler ve interaktif yaklaşım ile öğrencilerle etkileşim kurularak anlatılır.
- Gelişimin sürekli olabilmesi için sistemdeki tartışma bölümü aktif bir şekilde kullanılabilir.
- Videolara süre kısıtlaması olmadan erişebilirsiniz.
- Kullanıcılar eğitim sonunda sınava tabi tutulur. Sınav dışında ödev ve öğretmen değerlendirmesi yapılır. Başarılı olan kullanıcılar dijital sertifika kodu ve başarı sertifikası almaya hak kazanırlar.

Eğitime Katılacaklar

- Kendi işini yapanlar veya daha önce kendi işini yapmış olan girişimciler
- Kendi işini yapmak isteyen kişiler, yani potansiyel girişimciler.
- Bir şirkette yönetici göreviyle çalışanlar
- Yönetici göreviyle rol almak isteyenler
- Bir şirketin insan kaynakları, mühendislik, eğitim gibi departmanlarında çalışmak isteyenler

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejisi Eğitimi Konu Başlıkları

1) Girişimcilik Nedir?
2) İş Modeli ve iş fikri kavramları
3) İş planını hazırlama
4) Geleneksel iş yönetiminin anlayışı
5) Girişimcilik ekosistemi
6) Yeni iş yönetimi ve anlayışı
7) Rekabet üstü olma anlayışı
wide eyes Değer ekonomisi, değerler ve değer üretimi
9) Ciddi yaratıcılık teknikleri nelerdir?
10) Kavram tasarımı
 
Anyone in the world

İş dünyasındaki yeniliklere açık olmak ve iş dünyasında başarılı bir yol izlemek için bireylerin ve tüm kurumların yeni değerlere dayalı farklı anlayışları benimsemesi gerekir. Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi, bu açıdan katılımcılara girişimcilik becerilerini kazandırmayı amaçlar. Ayrıca iş dünyasında geleneksel rekabeti bir kenara bırakarak daha yaratıcı iş modellerinin ortaya çıkartılmasını sağlar. İş dünyasında benimsenen bu model değer yaratmaya dayalı stratejileri oluşturmaktadır.

İş dünyasının başlangıcı yalnızca üretime dayalı bir modeli kapsıyordu. Daha sonra ise rekabete dayalı ilkeler iş dünyasında hakim oldu. Günümüzde ise iş dünyasında inovasyona ve değerlere dayalı bir anlayış benimsenmektedir.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi Nasıl Alınır?

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi iienstitu.com sitesi aracılığı ile alınmaktadır. Site üzerinde gerekli üyelik işlemlerini başlatarak bu eğitimin her aşamasından faydalanabilirsiniz. Böylece iş dünyasında ortaya çıkartılan her ürün müşteriye anlamlı bir değer kazandırır. Ayrıca üretilen ürünler hem en düşük fiyat hem de en yüksek kaliteye sahip olur. Günümüzde firmaların ve tüm kuruluşların başarı elde etmesi benimsedikleri inovasyon ve değer yaratma durumlarına bağlıdır.

Aktif internet bağlantısının olduğu her yerde enstitü sayfasını kullanarak eğitime katılabilirsiniz. Online şekilde verilen bu eğitimlerde ihtiyacınız olan materyaller ise akıllı telefon ya da bilgisayardır. İnternet bağlantısını kullanarak doğrudan eğitimlere katılabilir ve eğitim sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimine katılması faydalı olan kişiler şu şekildedir;
1- Girşimciler: Özellikle kendi işini yapan ya da daha önceleri kendi işini yapmış kişiler. 
2- Potansiyel Girişimciler: İlerleyen süreçte kendi işini yapma durumu olan kişiler. 
3- Şirket Yöneticileri: Bir kurum ya da şirkette yönetici pozisyonunda olan kişiler. Bu eğitim sayesinde şirket işleyişinde daha başarılı bir rol oynanır.
4- Çalışan ve Personeller: Şirketlerin insan kaynakları, arge, eğitim, mühendislik ve proje gibi bölümlerinde çalışan kişiler. 

Bu kişiler Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimine katılarak kısa sürede online eğitimlerden yararlanabilir. Ayrıca aldıkları eğitimleri belgelendirmek için iienstitu.com sitesinden sertifika da alabilirler. 

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitiminde Değinilen Konular

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitiminden doğru şekilde faydalanmak için bazı konuları öğrenmek gerekir. Bu konular;
- Girişimcilik nedir?
- Geleneksel iş yönetimi anlayışı ve Yeni iş yönetimi anlayışı nedir?
- Yeni iş modelleri nelerdir?
- Rekabet üstü ne demektir?
- Değer Ekonomisi nedir?
- Değer Üretimi,
- Ciddi Yaratıcılık modeli.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:53 PM
Anyone in the world

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki insanlar mutlu olduklarında daha üretken oluyor ve bu sayede başarılarını artırabiliyor. Başarıya giden yolda bireylerin kendilerine sorması gereken soru şudur. Nasıl mutlu olurum?, Başarımı nasıl artırırım? İşte bu soruların yanıtlarını almak içim uzman eğitimciler tarafından verilen "Başarının Şifresi Eğitimi" bireylere yardımcı olmaktadır.

Başarının Şifresi Eğitiminde Hedefler Nelerdir?

Başarının Şifresi Eğitimi ile hedeflenen dilk olarak kişinin başarı elde edebilmesi için kendi yolunu bulması gelir. Özellikle hem başarı hem de mutluluk peşinde koşan bireylerin doğru yolu bularak, bu yolda emin adımlarla ilerlemesi sağlanır. Hedeflerden diğeri ise kişinin bu yolda kendine güven kazanmasıdır.

Başarının Şifresi Eğitimi bireyin özgüvenini yükselterek kendi yönünü bulmasını hedeflenmektedir. Burada başarılı kişilerin başarıyı ve mutluluğu nasıl elde ettiği araştırılır.  Genellikle psikolojik bir etki yaratarak kişinin mutluluk ile başarıyı aynı anda yakalaması sağlanır.

Başarının Şifresi Eğitimi Nereden Alınır?

İstanbul İşletme Enstitüsü ( iienstitu ) online eğitim programları arasında yer alan Başarının Şifresi Eğitimi, sertifika destekli olup hayatında başarılı olmak isteyen herkese açıktır. Bu eğitim her yaş ve cinsiyet grubundaki kişiler için uygundur. Özellikle iş hayatına yeni başlayan ve başarı elde etmek isteyen öğrencilerin mutlaka bu eğitimi almaları gerekir. Öğrenciler bu eğitim ile daha mutlu ve başarılı çalışanlar olacaktır.

Başarının şifresi eğitimi yalnızca öğrenciler için değil, çalışanlar için de oldukça önemlidir. İş hayatı bazı kişilere göre sıkıcı hatta mutsuz edici bir yer olarak görülmektedir. İş hayatında kariyer yapmak isteyenler ya da kariyerini farklı yönlerde değerlendirmek isteyenler bu eğitime katılabilirler. Ayrıca başarının şifresi eğitimi kişisel gelişim arayışında olanlar için de oldukça önemlidir.

Başarının Şifresi Eğitiminde Neler Öğrenilir? 

Başarının şifresi eğitiminde bireyin psikolojik ve manevi olarak kazanımı çok büyüktür. Bireyler bu eğitim sonrasında hayatta yaptıkları bütün işler sonrasında artık farklı sonuçlar bekleye başlayacaktır. Fakat kişilerin yaptıkları işlerden bir anda mucize sonuçlar beklemesi doğru değildir. Ancak kişi kendisinde ve hayatında bir yenilik yaparsa bu durum işlerine de yansıyacaktır. Yani asıl farklılaşma kişinin hayatında yapacağı yenilikler ile mümkün olacaktır.

Başarının şifresi eğitiminde kişiler davranışlarını ve tutumunu değiştirmekle işe başlamaktadır. Yani başarı için en doğru yol yine kişinin kendisindedir. Bu amacın hangi yollardan geçtiğini öğrenen bireyler başarıyı elde ederek mutlu olacaktır.

Başarının Şifresi Eğitiminin Konu Başlıkları Nelerdir?

Başarının şifresi eğitiminde konular genellikle kişilerin kendisini daha iyi ifade etmesini ve kendisini geliştirmesini amaçlamaktadır. Eğitim boyunca alınan derslerin konu başlıkları şöyledir;
1- Öğrenme Nedir,
2- Öğrenme Hangi Aşamalardan Geçer,
3- Öğrenmenin Metodolojisi Nedir,
4- Yeni Davranışlar Nasıl Üretilir,
5- Karar Vermek ve Kararın Arkasında Durma,
6- Karar Almanın Gücü,
7- Karar Almanın Zorlukları,
8- KEFE Analizleri,
9- Sorumluluk Sahibi Olma,
10- Sorumluluklardan Kaçışlar,
11- Kişinin Oluşturduğu Zihinsel Engeller Nelerdir,
12- Hayattaki Temel Korkular Nelerdir,
13- Hedefler ve Belirlenen Hedeflere Ulaşma Yolları,
14- Hedeflerin Kontrol Listesi,
15- Sabit Fikirlerden Kurtulma Yolları,
16- Kişilerin Rahat Bölgesi,
17- Öğrenilmiş ya da Sonradan Kazanılmış Acizlikler,
18- Doğru Hedefleme Çalışmaları,
19- Psikolojik Kurban Tepkisi,
20- Fil görevi.
 
Eylül Yılmaz
by Eylül Yılmaz - Friday, 20 August 2021, 10:53 PM
Anyone in the world

Son zamanlarda online eğitim sistemi pek çok amaç için önemli bir yere sahip duruma gelmiştir. Bunun sebebi gün içinde zaman bulamayan veya çalışan kişilerin eğitim almaları için zaman ayıramamasıdır. Online uzaktan eğitim sayesinde zaman ve mekan kısıtlaması olmadan internet ortamından eğitim alınabilmektedir. Aynı zamanda uzaktan eğitimin en önemli unsuru tekrar edilebilmesidir. Çalışmak zorunda olan kişiler veya zaman bulamayanlar esnek çalışma saatleri ile uzaktan eğitim alabilirler.

Satış Koçluğu Online Eğitim

Uzman eğitmenler tarafından verilen satış koçluğu eğitimi de online yapılabilmektedir. Ve bu sayede kısa süre içerisinde satış koçluğu alanında profesyonel bir duruma gelmek mümkündür.
Satışta koçluk becerisinin en önemli amacı satışların artmasını sağlamak ve satış sürecini geliştirip hızlandırmaktır. Satış koçluğu eğitimi satış koçunun koçluk verimliliğini üst seviyeye çıkarmasını sağlayacaktır. Satış koçlarının satış yöneticilerine sağladığı en büyük yarar satış performansının üst seviyeye çıkarmasıdır.

Satış Koçluğuna Neden İhtiyaç Duyarız?

- Satış sürecini etkili yönetmek ve müşteri bağımlılığını yaratmak için,
- İkna kabiliyetini geliştirmek için,
- Satışta doğru yöntemlerini seçmek için,
- Doğru sorular seçerek merak uyandırmak için,
- Satış hedeflerini yükseltmek için,
- Karşı tarafın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için satış koçluğuna ihtiyaç duyarız.

Satış Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

- Satış departmanında çalışan yöneticiler
-  Satış ekibi yönetici adayları
- Satış departmanında çalışmak ve koçluğu öğrenmek isteyen adaylar

Bu eğitim katılımcılara liderlik modellerini, koçluk ve yönlendirme durumlarını, satış departmanındaki yöneticilerin satış temsilcilerinin performanslarını geliştirmeyi, satış temsilcilerini geliştirirken işi de başarıyla sonuçlandırmayı sağlayacaktır.

Satış Koçluğu Size Neler Katar?

1) Satış stratejisi geliştirmeyi ve hedeflenen satış tutarına ulaşmayı sağlar.
2) Uzun süreli ve artan satışlara sebep olur.
3) Satışın felsefesini kavramamızı sağlar.
4) Yaratıcılık, problem çözme, problem çözme gibi yetkinlikleri geliştirmeyi sağlar.
5) Doğru soru sorma becerisini geliştirir.

Satış Koçluğu Eğitimi Konuları

1) Satış koçluğuna neden ihtiyaç duyulur?
2) Koçluk ve yönlendirme durumu nelerdir?
3) Liderlik modeli
4) Satış koçlarının nitelikleri nasıl olur?
5) Satış koçluğunun yönetimi ve satışlarda güdülenme unsurları
6) Satış koçunun sahip olduğu sorumluluklar
7) Satış koçunun bilgi edinmesi
wide eyes İkili çalışma öncesi koçluk davranışları
9) Satış koçluğunun hareket adımları

Satış Koçluğu Eğitimi İçin Gerekenler Nelerdir?

Bu eğitim için tablet veya bilgisayar ve internet yeterlidir. Böylelikle internetin olduğu istediğiniz zamanda ve istediğiniz mekanda uzman eğitmenler ile rahatça derslere girebilirsiniz.